Kongregacja Przemysłowo-Handlowa przyznała „Gazecie Polskiej” Nagrodę Syzyfa w kategorii Media roku 2013

Tomasz Adamowicz

  

W Warszawie, podczas Kongresu Gospodarki Polskiej „Biznes-Nauka-Samorząd” Tomaszowi Sakiewiczowi wręczono statuetkę „Syzyfa Roku”, najwyższe wyróżnienie Kongregacji Przemysłowo-Handlowej w kategorii Media Roku.

Decyzja o przyznaniu "Gazecie Polskiej" Nagrodę  Syzyfa w kategorii Media Roku 2013r. podjęta została 18 września 2014 roku przez Wielką Kapitułę Kongregacji Przemysłowo- Handlowej.

"Mały i średni biznes to podstawa systemu podatkowego w Polsce. To największa liczba miejsc pracy, ale też ogromna rzesza naszych czytelników. Wspierając ich wspieramy siebie. To po prostu część środowiska "Gazeta Polskiej". Dzisiaj ten biznes jest politycznie niszczony przy pomocy wielkich koncernów. Bez pomagania środowisku małego biznesu, państwo nie będzie istnieć. To nasza racja stanu wspierać mały i średni biznes" - powiedział po odebraniu nagrody redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.


(fot. Tomasz Adamowicz)

Statuetka Syzyfa Roku, najwyższe wyróżnienie Kongregacji Przemysłowo-Handlowej, została wręczona podczas Kongresu Gospodarki Polskiej „Biznes –Nauka – samorząd” w sali konferencyjnej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.

Tu można obejrzeć wideo z wręczenia nagrody:

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Rekordowy rok dla przyszłych lotników

/ tookapic

  

30 osób ukończyło w tym roku całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Jest to rekordowy wynik w historii ośrodka, który w ub. roku skończył 40 lat. Pilotaż jest flagową specjalnością kształcenia.

Rzeczniczka Politechniki Rzeszowskiej Katarzyna Kadaj-Kuca poinformowała we wtorek, że Ośrodek Kształcenia Lotniczego (OKL) Politechniki Rzeszowskiej w niedzielę zakończył tegoroczne praktyczne szkolenie studentów pilotażu. Ich ostatnimi zadaniami było nocne szkolenie VFR – są to loty z widocznością; a także szkolenie IFR – loty według wskazań przyrządów.

„Rok 2018 był rekordowy w historii pilotażu Politechniki Rzeszowskiej. W sumie 114 studentów spędziło w powietrzu 6 tysięcy 156 godzin, co jest wyjątkowym wynikiem, jeśli porównać ten czas chociażby z rokiem 2017, kiedy nalot wyniósł 3 tys. 839 godzin. W 2018 roku wykonano też 11 tysięcy 107 operacji startów i lądowań”

– wyliczał dyrektor OKL Mieczysław Górak.

Rzeczniczka dodała, że w tym roku całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego ukończyło 30 osób, co również jest najlepszym wynikiem w 40-letniej historii Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

Rozpoczęcie szkolenia lotniczego praktycznego w roku 2019 planowane jest na 15 marca 2019 r.

Politechnika Rzeszowska od ponad 40 lat szkoli pilotów lotnictwa cywilnego, a od 2007 roku również mechaników lotniczych obsługi. „Żadna inna politechnika w Polsce nie ma takiego zaplecza technicznego i bazy szkoleniowej dla przyszłych pilotów” – podkreśliła rzeczniczka.

Dodała, że dotychczas w Politechnice Rzeszowskiej wykształciło się ponad 780 pilotów lotnictwa cywilnego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl