niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Order od Komorowskiego? "Honor nie pozwala mi przyjąć"

Dodano: 28.10.2014 [15:36]
Order od Komorowskiego? "Honor nie pozwala mi przyjąć" - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Stanisław Kukiełka, więzień hitlerowskich obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej oraz więzień stanu wojennego odmówił przyjęcia Krzyża Wolności i Solidarności z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego. W liście przesłanym do redakcji portalu niezalezna.pl opozycjonista wyjaśnia, że wcześniej został całkowicie zlekceważony przez Kancelarię Prezydenta, która teraz usilnie dąży do wręczenia mu odznaczenia.

Do naszej redakcji Stanisław Kukiełka przesłał kopię listu przesłanego do Konsulatu w Nowym Jorku, w którym stanowczo odmawia on przyjęcia Krzyża Wolności i Solidarności od prezydenta Bronisława Komorowskiego, wyjaśniając powody swojej decyzji. "Pogrzeb Jaruzelskiego z wojskowymi honorami odebrałem jako osobisty policzek" - napisał m.in. Kukiełka.
 
Krzyż Wolności i Solidarności – to polskie państwowe odznaczenie cywilne, nadawane działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL oraz zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski.

- W stanie wojennym właśnie za to zapłaciłem utratą wolności, utratą pracy, i zostałem wraz z rodziną wyrzucony z Kraju z paszportem bez prawa powrotu.  W sierpniu 2013 r., czyli rok i dwa miesiące temu przesłałem do IPN w Katowicach ankietę, oraz kopie dokumentów, które mówią jak moje prawa człowieka zostały potraktowane przez obecną wolną i suwerenną Polskę.  Poprosiłem Kancelarię Prezydenta o wyjaśnienie tych dokumentów. Moja prośba została zlekceważona i zignorowana – informuje Stanisław Kukiełka.

Opozycjonista po wypełnieniu ankiety odesłał ją z adnotacją „Po wyjaśnieniu Kancelarii Prezydenta na piśmie odpowiem czy przyjmuję odznaczenie”. Kukiełka zarzuca przy okazji Bronisławowi Komorowskiemu złamanie rozporządzenia z 2 lutego 2011 roku, w którym czytamy, że „warunkiem wszczęcia postępowania w tej sprawie jest uzyskanie pisemnej zgody na przedstawienie wniosku o odznaczenie”.
 
- Bez wyrażenia mojej pisemnej zgody został przyznany mi Krzyż Wolności i Solidarności przez obecnego prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego – tłumaczy zdziwiony Stanisław Kukiełka. Ponadto opozycjonista otrzymał już oficjalne zaproszenie na uroczystość wręczenia odznaczenia, która zaplanowana została na 12 listopada 2014 roku.

W związku z takim obrotem spraw Stanisław Kukiełka w liście przesłanym drogą pocztową do Konsulatu w Nowym Jorku stanowczo odmawia przyjęcia odznaczenia i prosi, aby Krzyż odesłać prezydentowi z kopią uzasadnienia:
1. Mój honor nie pozwala mi na przyjęcie czegokolwiek od osoby, która mnie ignoruje i lekceważy,
2. Mój honor nie pozwala mi na przyjęcie czegokolwiek od osoby, która oddała dochodzenie w sprawie śmierci ŚP. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i 94 najwyższych urzędników i przedstawicieli Państwa Polskiego obcemu mocarstwu, tym samym abdykując swą suwerenność na rzecz obcych i wrogich Polskiej racji stanu interesów,
3. Mój honor nie pozwala mi na przyjęcie czegokolwiek od osoby, za której przyzwoleniem wystawione zostało na pośmiewisko na arenie międzynarodowej dobre imię i reputcja Polskich Sił Powietrznych, oraz honor i dobre imię ich dowódcy, Śp. Generała Andrzeja Błasika i pilotów rządowego Tupolewa TU-154M, którzy zginęłi nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.
4. 30 maja 2014 pogrzeb Jaruzelskiego z wojskowymi honorami odebrałem jako osobisty policzek,
5. Przyjęcie odznaczenia oznaczałoby, że bez zastrzeżeń identyfikuję się z takową zakłamaną rzeczywistością polityczna w Kraju.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Z Wilkim szacunkiem popieram decyzie pana!
To widać w czyje ręce oddanno londowanie samolotu
I Całe badanie,zdrada,nad zdrady,bez pytania!

Panu Stanisław Kukiełka honor nie pozwolił na odebranie odznaczenia a siatkarze przyjęli. To co bojkotujemy siatkarzy?

Prosze umiescic te notke na pierwszej stronie! Wszyscy Polacy powinni przeczytac ten list! Nie uwazacie..?

Szkoda, ze polskie media maja ograniczone mozliwosci przekazu! (sa jeszcze za malo widoczne) ...Bo te antypolskie scierwa tego listu nie opublikuja!

Waszemu Burakowi zawsze daje medale z buraka Lenina.

Gratuluje odważnej i męskiej decyzji panie Stanisławie!!!
TAKICH LUDZI NAM TERAZ POTRZEBA!!!
JEST PAN WIELCE GODNY HONORU I SZACUNKU ZA DOTYCHCZASOWĄ DZIAŁALNOŚĆ OPOZYCYJNĄ!!!!
Takich ludzi i pseudo-polaków jak ten szacowny podpisujący sie jako=Gość"-z godz.18.24 nam nie potrzeba!!!!
lepiej niech wyjedzie do swych przyjaciół albo ze Wschodu albo nad Synaj!!!!!
Gratuluję że takie sprawy zostają rozpowszechniane publicznie.
Ps.Swoja drogą Ambasada,Konsulat Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku jest też obstawiony przez ludzi niezbyt przychylnych dla Narodu Polskiego i Ojczyzny naszej=Umiłowanej Polski))))))
Jak tęskno tym wszystkim co musieli wyjezdzać z Kraju mając w ręce Paszport tylko w jedną stronę,bez prwa powrotu.Oj Polska Gore nadal Gore)))))))))))))))))))))))))

Tuż przed wyborami POławiacze kasy i pozytecznych idiotów z Białegostoku POprzyznawali sobie nagrody po.... 20 tysięcy. Jak nie wygrają to kasiora sie przyda. Bezczelne obiboki za co wam należą sie takie nagrody? A nie wystarczyłoby tak po 1 tysiącu złotych? POkazali sie kolejny raz, kasa i kasa. Biedni ludzie sa pozostawieni bez dachu nad głową, a co ich obchodzi,że komuś cieknie na głowę. Tym POławiacze kasy sie nie przejmują.

,,Widziałem też plakaty wyborcze i banery.
Na których kandydaci i ,tki' rozdają miljardy.
Zapamiętajcie tych rozdawców, ich kośbie.
PO wyborach mogą chodzić po prośbie.,,
alkoan

,,Widziałem też plakaty wyborcze i banery.
Na których kandydaci i ,tki' rozdają miljardy.
Zapamiętajcie tych rozdawców, ich kośbie.
PO wyborach mogą chodzić po prośbie.,,
alkoan

Za te mozliwosci zgineli górnicy w Wujku. Cos nie pasi ?W tym systemie nie wszyscy moga miec dach nad głową.Kazdy jest kowalem swego losu.Jest walka i konkurencja towarzyszko.Prawdziwy katolik nie zazdrosci .To grzech. Prawdziwy katolik pracuje i modli sie . Nic wiecej. Cholera .... Ta wstretna komuna nauczyła pisac i czytac i mysleć osobnikom któłre myslec nie powinni.

Wielki szacunek dla Pana Stanisława Kukiełki.

Zaistniał dziadzio.Dziadziu .W Polsce .Nie na emigracji zyją miliony takich którzy strajkowali o socjalizm z ludzka twarzą. Miliony tych którzy chcieli byc niewolnikami w własnym kraju. Dziś dostają emerytury 900 zł. I Ich honor nie pozwala skamlec. Oni o odznaczeniach od Prezydenta wybranego przez naród nawet nie marzą. Nie gniewają sie na Polske. Jedyne wytłumaczenie w tym przypadku to zakres fal radiowych w radyju tego dziadka. Dziadziu zmien zakres.Nie dąsaj sie jak dzieciak.

A ty gościu, dziadzio kacap czy dziadzio mróz, zmień sobie translator, bo ten którego używasz daje tekst dla debili.

Chyba nie zrozumiałes... "W stanie wojennym właśnie za to zapłaciłem utratą wolności, utratą pracy, i zostałem wraz z rodziną WYRZUCONY z Kraju z paszportem bez prawa powrotu." Oczywiscie tobie by krzyżyk (pewnie chlebowy) by nie przeszkadzał. Skąd się biorą tacy jak ty, którzy "nie skamlą" (czymże jest wspominanie o tym?) , ze dostają 900 zł emerytury, że są niewolnikami, którzy wybrali gostka chcącego utrzymać WSI (jedyny oseł prawicy) szkolonej przez GRU, polującego z członkami sowieckich służb, podpisującego wydłużenie wieku emerytalnego i kradzież naszych składek emerytalnych jednoczesnie nic nie mówiącego na temat rozpasania administracji, żartującego na lotnisku w czasie przywożenia kolejnych ofiar smoleńskich, żegnającego bandytę na Powązkach???

Are you retarded you FSB bitch?

lista tych co odmówili Komorowskiemu:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3695

Ha. Mogl pojechac i tam przed kamerami to zrobic, naplul by im w morde doslownie, wladza by sie niezrecznie poczula.

krótko,zwięźle i na temat...
error niech sobie rozdaje medale z kartofla kartoflanym POmyleńcom..

NIE mowi sie szatanowi ergo NIE mowi sie szczykunowi.
Szkoda tyko, ze tak niewielu na to NIE stac......
Gleboki uklon dla Pana Kukielki za jego POLSKA nieugieta POSTAWE.

Po tym co zrobił na Krakowskim Przedmieściu Komorowski nie powinien mieć prawa nadawania odznaczeń w formie krzyża - lepiej niech "żonkila" przypina. Dziś też ze swoimi świętuje, a na niezależnej cisza o tym jak makiem zasiał...czyżby i prezes się tam załapał?

Lekceważyć i "ignorować", to jest to samo, ale nie znający obcych języków ludzie, którzy przyswoili sobie takie cudze kawałki, używają tego bezmyślnie. Nawet znany polski pisarz Ryszard Kapuściński w książce "Zawód reporter" napisał, że musi być... skupiony i "skoncentrowany". Po co?

Nie jest pan sam ,mnie też zlekceważono w waznej sprawie,dział prawny odpisał mnie jakieś bzdety ,które nawet sydenta 3-ciego roku prawa,rosmieszyły,brawo panie Stanisławie ,serdecznie pana pozdrawiam, ma pan przynajmniej mozliwość,życia w wolnym świecie a nie namiastce tak zwanej wolnosć,ustanowionej przez ludzi ,którym zależy na unicestwieniu Polaski!

Człowiek honoru (jeszcze tego przedwojennego) nigdy nie dogada się z kimś, kto nawet tego słowa nie rozumie, a co dopiero miałby stosować w życiu. Pamiętacie rozbawienie nowych "władz III RP" na lotnisku, gdy lądowały trumny ze Smoleńska? Ktoś jeszcze liczy na honorowe zachowania?

Na tej focie bul-lewatywa wygląda tak jakby POtrzebował POdPOwiedzi: tawariszczi/towarzysze POdPOwiedzcie !

WYSTARCZY FAKT IZ DZIEKI NIEMU WSI/GRU/ ,,ZLUPILO POLSKE,, I TO ON WSPIETRAL Belkę, NA SZEFA NBP
KTO JAK NIE ON ZAGWARANTOWAL BEZKARNE ROZKRADANIE POLSKI I ROZBROJENIE POLSKIEJ ARMI???
NATOMIAST ODZNACZENIA -KOMU I MA JAKIEJ ZASADZIE JE PRZYZNAWAL ????
NAPRZYKLAD ODZANZCENI OSTATNI DZIENNIKARZE.KTORZY ZGINELI TRAGICZNIE-WYBUCH GAZU/

I to jest honor prawdziwego Polaka! To jest prawdziwy bohater dla którego Polska to wartość nadrzędna a Polak to człowiek odwagi i honoru. Z tymi pięcioma punktami pana Stanisława, przesłanymi prezydentowi Komorowskiemu jako przyczyna odmowy, przyjęcia Krzyża Wolności i Solidarności, w pełni się integruję. Panie Prezydencie! Życzę panu, aby ten gest Polaka, wyrzuconego z Ojczyzny za patriotyzm, był nie zniewagą ale refleksją nad pana i innych postawą wobec rzeczywistości, wobec Polski, wobec Polaków. Ta refleksja jest pilnie potrzebna przed Dniem 11 Listopada! Nie można dłużej tolerować draństwa,kłamstwa i zaprzaństwa, szerzącego się w Polsce jak zaraza!

Sa jeszcze ludzie honoru,i od ubowca medale nie biora.Satkarze honoru nie maja,ustawili sie z wypchana piersa po medale od ruskiego agenta.

Takich odmów jest coraz więcej i takie odmowy mówią samo za siebie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl