niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Chciał ukarania bestii z UB, trafił do psychiatryka! Tak potraktowano 96-letniego kombatanta NSZ

Dodano: 06.10.2014 [16:48]
Chciał ukarania bestii z UB, trafił do psychiatryka! Tak potraktowano 96-letniego kombatanta NSZ - niezalezna.pl
foto: Stanisław Adamczyk, fot ."Czas Ciechanowa"
Stanisław Adamczyk, 96-letni kombatant NSZ, który w stanie wojennym był internowany, został zatrzymany przez policję i umieszczony na oddziale psychiatrycznym. Naszą informację potwierdziła Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie. W szokujący sposób potraktowany mężczyzna od dawna domaga się sprawiedliwego wyroku dla kata z UB „Krwawego Mańka”. 

O skandalicznym zdarzeniu opowiedziała nam Hanna Pogorzelska, członek Klubu Gazety Polskiej w Ciechanowie.

Pan Stanisław od wielu lat protestuje przed sądem. Co jakiś czas zabiera go stamtąd policja. Kiedyś byłam naocznym świadkiem takiego zajścia. Dowiedziałam się, że znów mogło dojść do podobnego zatrzymania, jak również do pobicia przez ochronę sądu. Postanowiłam sprawdzić, czy to prawda. Okazało się, że faktycznie pana Stanisława nie było w domu. Jego żona powiedziała, że odwiedziła go raz w zakładzie psychiatrycznym, w którym go zamknięto. Żona kombatanta powiedziała, że widziała ślady pobicia na ciele męża. Nie wiadomo jednak, gdzie miało miejsce domniemane pobicie – mówi portalowi niezalezna.pl Hanna Pogorzelska. – Nie tak traktuje się prawie stuletniego zasłużonego człowieka – dodaje.
 
Rzecznik policji w Ciechanowie potwierdziła nasze informacje.

2 października 2014 r. podjęto interwencję wobec Stanisława Adamczyka, który w Ciechanowie przy ul. Mikołajczyka przed budynkiem Sądu Rejonowego zakłócał porządek publiczny, używając głośno słów wulgarnych oraz uszkodził drzwi wejściowe do  budynku sądu – informuje asp. szt. Ewa Olba z KPP w Ciechanowie. Jak tłumaczy, „podczas wykonywanych czynności, mężczyzna zachowywał się agresywnie”.
 
Co więcej, według policji, 96-letni kombatant… „stwarzał  zagrożenie dla  życia i zdrowia innych osób.
 
Po przedstawieniu zarzutów z art 51 par. 1 kw i art. 124 par. 1 kw oraz przesłuchaniu, mężczyzna, wychodząc z budynku Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, kostką brukową umyślnie rzucił w drzwi wejściowe, w wyniku czego dokonał uszkodzenia szyby o wartości około 400 zł na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia. Lekarz podjął decyzję umieszczenia Stanisława Adamczyka na oddziale psychiatrycznym w Grzędzicach z uwagi na fakt, iż mężczyzna zachowywał się agresywnie oraz stwarzał  zagrożenie dla  życia i zdrowia innych osób – dodaje Olba.

W marcu tego roku w czasie procesu „Krwawego Mańka”, funkcjonariusza UB, który katował więźniów, m.in. wkładając im nogi do pieca, policja aresztowała protestującego przed sądem samotnego kombatanta NSZ.
 
Tak o 96-letnim Stanisławie Adamczyku mówi jego syn: „Zawsze wpajał nam, że trzeba być uczciwym i kochać Polskę. Tak też jest. Tak nas wychował. Na starość nie może pogodzić się z niesprawiedliwością i często protestuje. Takiej osobie jak ojciec należy się wyrozumiałość, a nie patrzenie tylko przez literę prawa. Może i kogoś wyzywa, ale on siedział w stalinowskim więzieniu, w Iławie w latach 80. na spacerniak wyprowadzali go w worku na głowie. On zakładał na Mazowszu Solidarność RI. To wszystko jest w papierach ojca i policja, Sądy powinny to wiedzieć i mieć to na względzie. Niepojęte jest, aby taką osobę za to, że krzyczy, że kogoś może obrazi, skuwać kajdankami i traktować jak zbira. On ma 96 lat!”. 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przepraszam, ale nie moge sie doczytac nazwiska tego pseudolekarza i pseudoobywatela. Moze nalezy rozpowszechniac informacje o takich malpach? Nazwisko, adres-zeby ludzie wiedzieli za kim spluwac.

"Milicja (Policja IIIRP), zgodnie z dobrą tradycją marksistowsko-leninowską jest bijącym sercem partii (PO) i zajmuje się nękaniem ludzi o odmiennych poglądach." 
""organa" nie prześladują bandytów lecz kibiców ..., 96 letniego patriotę i ludzi protestujących przeciwko kultowi nkwd-zisty Baumana"
"Kraj gdzie kat ma większe prawa od ofiary można ... nazwać katorgą"
"Sądy i policja są na usługach dawnych władców PRL"

I jak tu pracować ???
Dla kogo?

Czy to jest ta sama policja i ta sama prokuratura, oraz te same sądy, które nie mają ani narzędzi, ani możliwości prawnych, ani tym bardziej chęci aby ścigać innych starszych ludzi, ale z tej czerwonej strony? Jaruzelski, Kiszczak... Zresztą w porównaniu do Stanisława Adamczyka, 96-letniego kombatanta NSZ, to byli i są młodzicy. Ciekawy jestem, czy policję ciechanowską i prokuraturę będzie stać aby w ten sam sposób zainterweniować wobec"Krwawego Mańka" (który nie tylko „stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób” ale czynnie w tym uczestniczył!) jeżeli w jakiś dziwnych okolicznościach polskiego bezprawia sądowego, ten Krwawy Maniek usłyszy zarzuty? Czy stanie przed sądem? czy może okaże się, że jest za stary na to?

Jedno państwo a dwa standardy prawa, dwie kasty ludzi...
Tfu!

a ja myślę ,że nawet 96 letni najbardziej zasłużony starzec nie powinien nikomu zagrażać- rzucał kostką brukową? -a jakby trafił kogoś np dziecko idące do sądu z matką? byłoby fajnie?co wtedy pisalibyście? Zasłużony to chwała mu za to ,ale wulgarny?, zagrażający innym? cóż -to potępiam

Muszę jeszcze dopisać ja osobiście reprezentuje wojskowy XII korpus sędziowski Z 1920 r , który zaginął w 1941 r.
mnie także bezpieka namierzyła kilka razy zamach na moje życie .
żyje ale mnie wychował dziadek z XII korpusu piechoty weteran z wojny 1920 R.
ciekawe nic nie wie IPN a wnuk generała korpusu sędziowskiego zamieszkały obecnie w Kanadzie do mnie napisał
i poprosił o udostępnienie fotografii na stronie Piłsudczyków na stronie w USA.
Komorowski mówił o 25 lat wolności !- PO prostu Pieprzył
nie piszą do niego i IPN ale do mnie .

Czy ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, że III RP to zliftingowany PRL. Powinniśmy poznać nazwisko sędziego i uzasadnienie wyroku.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl