niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 maja 2016

Zdrajcy w służbie Rosji! Polacy walczą w Donbasie

Dodano: 06.10.2014 [13:34]
Zdrajcy w służbie Rosji! Polacy walczą w Donbasie - niezalezna.pl
foto: owp.org.pl
Polacy walczą na Ukrainie po stronie rosyjskich terrorystów. Zdjęcie paszportu obywatela RP Dariusza Lemańskiego, który przeszedł proces rekrutacyjny w Doniecku opublikował brytyjski dziennikarz ściśle współpracujący w kremlowską telewizją RT. Inny Polak, Dawid Hudziec członek organizacji Obóz Wielkiej Polski od dłuższego czasu wspiera Rosję na wschodniej Ukrainie.

Czy Agencja Bezpieczeństwa wie o Polakach wspierających bandytów opłacanych przez Rosję?

- ABW jest w stałym kontakcie z innymi instytucjami oraz służbami w sprawie ewentualnych osób narodowości polskiej mogących przebywać i brać czynny udział w walkach na terenie Ukrainy. W tej chwili nie mamy żadnych oficjalnie potwierdzonych takich przypadków - tłumaczy portalowi niezalezna.pl ppłk Maciej Karczyński.

Co wiadomo o Lemańskim? Jeśli pokazana na zdjęciach dokumenty są prawdziwe to chodzi o 46-letniego mężczyznę, narodowości polskiej. Media podały również informację, że od 10 lat mieszkał w Wielkiej Brytanii.


fot. facebook Graham Phillips

Pierwszy o Polaku, który zgłosił się do oddziału w Donbasie, napisał na Twitterze i w serwisie Youtube dziennikarz Graham Philips, który współpracuje z telewizją RT. Brytyjczyk był z Lemańskim podczas spotkania rekrutacyjnego. Polak wypełnił tam ankietę, w której stwierdza, że służył w piechocie i umie posługiwać się karabinem Kałasznikow.

ABW ma wiedzę o Lemańskim? - Sprawa, o której Pan pisze znana jest Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Aktualnie analizujemy ten temat - dodaje rzecznik ABW.

Pod wpisem na facebooku o przejściu procesu rekrutacyjnego przez Dariusza Lemańskiego pojawił się inny Polak. Dawid Hudziec pisze po angielsku: Ja też jestem Polakiem i służę w DRL w Doniecku. Możesz mi wysłać informację w którym batalionie jest Dariusz? Chcę się z nim spoktać".

Jak pisze na stronie internetowej Obóz Wielkiej Polski Dawid Hudziec jest przedstawicielem organizacji w Doniecku. Publikują zdjęcia Hudzieca z Pawłem Gubajewem jednym z liderów terrorystów z Doniecka.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"- ABW jest w stałym kontakcie z innymi instytucjami oraz służbami w sprawie ewentualnych osób narodowości polskiej mogących przebywać i brać czynny udział w walkach na terenie Ukrainy. W tej chwili nie mamy żadnych oficjalnie potwierdzonych takich przypadków - tłumaczy portalowi niezalezna.pl ppłk Maciej Karczyński."
Kogo miał na myśli ppłk M. Karczyński mówiąc "osoby narodowości polskiej"? Czy być może nie rozróżnia obywateli polskich od osób narodowości polskiej? Bo Polacy - nie posiadający obywatelstwa Polskiego walczą po obydwu stronach konfliktu. Śmiem twierdzić, że nawet osoby z obywatelstwem Polskim, posiadający równocześnie obywatelstwo Ukrainy są powoływani do działań wojennych przez władze Ukrainy. Panie Karczyński, bycie oficerem, a tym bardziej rzecznikiem ABW zobowiązuje Pana do rozróżniania takich rzeczy!

Nie pałam miłością do Ukraińców, ale temu klientowi się kompletnie popi..doliło w dyńce. Obnosząc się symbolami patriotycznymi Rzeczypospolitej i nucąc "Szare szeregi" ta parówa pod bronią wspiera posowieckich bandytów i kolejną agresję naszego odwiecznego wroga. Nazywa to do tego "sprawą Polską", cyrk i hańba. Za takie występki od AK Niezłomnych kilkadziesiąt lat temu dostał by czapę bez gadki i został leżeć pod płotem.

Obaj są zdrajcami. A potem, nie daj Boże!, mogą być tzw. "zielonymi ludzikami", którzy mogą pojawić sie na terytorium RP. To jest wielkie draństwo z ich strony wobec Polski i narodu.

Przerobiony, przeze mnie, tekst refrenu piosenki "Berlin Zachodni"

"Berlin Zachodni, Berlin Zachodni,
Tu stoi Polak co drugi chodnik.
Zaraz za murem czai sie Rusek,
sprzedaj mu wszystko
TYLKO NIE (swą) DUSZĘ!"

Tak chyba przerabiano Polaków w LWP do '89r, przez "oświatowych"?

Ten Hudziec to chyba jakiś okropny fanatyk. Straszne głupoty na tym jego FB można przeczytać: Wszyscy Ukraińcy to Banderowcy a na zachodniej Ukrainie 100% mieszkańców to ... Żydzi. Co prawda to ostatnie stwierdzenie to jeden z komentarzy na jego stronie, ale protestu z jego strony nigdzie nie zauważyłem. Niby chce tępić Banderowców, a sam posługuje się takimi samymi metodami - tak jak Banderowcy kiedyć nienawidzili Polaków, tak on dziś nienawidzi Ukraińców. W sumie to jego postawa niczym się nie różni od niegdysiejszej postawy Banderowców... inny jest tylko cel nienawiści.

Strasznie dużo ruskiej swołoczy rzuciło się na ten artykuł żeby go negować i dopuszczać wspieranie antypolskich, kacapskich dążeń.
Tak, antypolskch, choć zbrojnie realizowanych póki co na Ukrainie.

Zatem powtórzę:
1. Polska wspiera (gł. w deklaracjach - no cóż...) dążenia Ukrainy do uniezależnienia się od Rosji.
2. Interes Polski czyli polska racja stanu wymagają aby Ukraina była wolnym krajem, a nie kolejną ruską kolonią u naszych granic.
3. Tego samego domaga się zwykłe poczucie międzyludzkiej przyzwoitości w kontekście zaborczej historii Rosji i uzależnianych przez nią jej sąsiadów.

Zatem postawa osób w dowolny sposób sprzyjających i wspierających ruski imperializm to
1. zdrada polskiej racji stanu
2. zdrada podstawowych norm społecznych

Kogo zdradzili wymienieni w artykule panowie? Rzeczpospolita Polska:
– nie jest w stanie wojny z Federacją Rosyjską,
– utrzymuje z tą Federacją stosunki polityczne i handlowe,
– nie jest stroną w konflikcie na Ukrainie (mimo wizyt naszych polityków na kijowskim Majdanie w grudniu ubiegłego roku),
– nie zawarła żadnego sojuszu zaczepno – obronnego z Republiką Ukrainy.
Stanowisko pojedyńczych polityków – nawet z partii rządzącej - to jeszcze nie stanowisko państwa. Mogli panowie Schetyna, Buzek i Borusewicz jeździć do Kijowa, mogą ci dwaj wymienieni w artykule jeździć do Doniecka. Panowie Hudziec i Lemański mają prawo jako obywatele RP, mieć swoje własne zdanie na temat polskiej racji stanu. Które to zdanie nie koniecznie musi być zgodne ze staniem naszego – pożal się Boże – establishmentu. Tym bardziej, że narażają tylko własne życie za własne pieniądze.

Nie znalazl miejsca na zmywaku w UK wiec walczy za "rodinu i stalinu". Jak widac mamy tez naszych wlasnych dzichadzistow. Nie sadze, ze ten leming stanowi jakis wyjatek. Jestem pewny, ze wielu lemingow od palikota, millera, z platformy poszloby jego sladem. Wspolczynnik "zakacapenia" naszego kraju jest z jednym z najwyzszych na swiecie.

...A niech ich tam Ukraińcy rozwalą nikt tutaj po nich płakał nie będzie!!!...

nie jedni zdrajcy

O „Oskarze” i agentach STASI działających w szeregach gdańskiej opozycji - spotkanie z Witoldem Gadowskim we Wrocławiu!!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5885

WSI tu pasozytują i służa Rosji. Opiekunowie Komorowskiego.

Blogerzy bez skrepowania podawali,że agentem "Oskar' jest Tusk. A różnej maści Bolki, to najgorsze swołocze, a ci z WSI, o tym piszą na stronie wpolityce.pl także "WSieci". A agent ruski "Litwin", też go znacie.

Nie rozumiem ? To ja , jako osoba prywatna , gdybym miała taką fanaberię, pojechać gdzieś i walczyć przeciwko komukolwiek , to mną zainteresowałyby się służby ?I jeszcze może mnie prześladowałyby? Nie rozumiem? To ja , jako osoba prywatna nie mogę zarządzać własnym życiem? Dziwne i niezrozumiałe ?

Proszę najpierw pozbyć się obywatelstwa i wtedy kolega może walczyć w dowolnym miejscu na świecie przeciwko komukolwiek tylko dusza kolegi nabierze ochoty.

Obóz Wielkiej Polski delegalizacja natychmiast!

Twarze myślą nie zmącone.Ale takich właśnie kacapom trzeba.

hehe jak to są tacy bojownicy to Ukraińcy powinni być spokojni - to o tym w hełmie. natomiast Pan Lemański ze swoim wyglądem i tężyzną pewnie stanie na czele samego SPECNAZU GRU

Sprawa prosta, po powrocie do Polski - kryminał i to na długie jak to tylko możliwe lata. Natomiast jeżeli powróci do Wielkiej Brytanii, należy wystąpić o jego ekstradycję jako przestępcy. Tak więc praktycznie pozostaje im już tylko pobyt w Rosji.

Skoro z Europy można do terrorystów islamskich , to czemu nie wyszaleć się w zabijaniu gdzieś bliżej. Zawsze znajdą się ludzie pokroju Ponińskiego, Wasilewskiej, Bieruta, Jaruzelskiego, skoro i dziś Targowiczanie ze świecznika dają podobny przykład. Kto tym dwóm namieszał w głowach ?
Czekamy na publiczne oświadczenie narodowców z Obozu Wielkiej Polski.

za stodołę i kula w łeb

Proponowałbym pewną powściągliwość do czasu opublikowania nazwisk Polaków walczących w obrębie lotniska w Doniecku które od dwóch dni jest w rekach "opołczeńców". A jest tam ich sporo jak podaja obcojęzyczne stacje satelitarne. Dla nas Polaków ważne jest kto ich tam wysłał, wyekwipował, nawiązał stosunki z dowódcami batalionów (albo wyżej) aby ich jako najemników przyjęto. To nie jest tak że "turysta" idzie do dowódcy batalionu, pułki i mówi że chce walczyć i dostaje bron, ekwipunek i przydział do oddziału. Kierujący z Polski pobrali odpowiednią marże a zatem warto wiedzieć kto zacz? Lemańskim bym sobie głowy nie zawracał z tego powodu że nie wiemy kim naprawdę jest, skąd pochodzi, gdzie na stałe mieszka itp. Wielu Ukrainców złożyło wnioski o polskie obywatelstwo i je otrzymało. Nie mamy pewności czy o "paszport" to nie podróbka i z Polską mający tyle co krzesło elektryczne z krzesełkiem w szkolnej klasie.

Ten lemański to żur.Widać po twarzy że nie robił tylko chlał. W pijanym widzie wymyślił że pojedzie na Ukrainę.Teraz ma porządną gorzałę a nie będą na myszach.

Dariusz Lemański? Może to syn tego byłego księdza - proboszcza z Jasienicy? To by tłumaczyło wszystko.

Takich ludzi wywiad powinien wykorzystać do
gry propagandowo-dezinformacyjnej !

No ale to trzeba pomysleć, przygotować działania
i je realizować !

"W tej chwili nie mamy żadnych oficjalnie potwierdzonych takich przypadków - tłumaczy portalowi"

"ABW ma wiedzę o Lemańskim? - Sprawa, o której Pan pisze znana jest Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Aktualnie analizujemy ten temat - dodaje rzecznik ABW."

Czy ten facet ( rzecznik ) jest ciągle pijany czy on tak ma od urodzenia
bo nie posądzam go o pomysłowośc w komentowaniu działań dezinforamcyjnych
albo zrozumienie ich a już napewno do działań własnych w tym zakresie !
Każda jego wypowiedź to kompromitacja instytucji którą reprezentuje ( z policji
to go wyrzucili czy musiał sam odejść ? )

To moze byc wrzutka ruskich sluzb,lecz jesli nie to sa to bydlaki niegodni bycia Polakiem-odebrac obywatelstwo!

Jak dla mnie to praca każda jak inna. Podziekujcie tym co zrobili takie bezrobocie. Zarabiac trzeba, gdyby byla praca nikt by nie szedł zarabiac strzelajac.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl