niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Rosjanie zakazali, i koniec! Ze Szczecina nie można usunąć pomników Armii Czerwonej

Dodano: 30.09.2014 [21:31]
Rosjanie zakazali, i koniec! Ze Szczecina nie można usunąć pomników Armii Czerwonej - niezalezna.pl
foto: wikipedia.org/Kapitel/domena publiczna
Rosja nie zgadza się na usunięcie ze Szczecina pomników upamiętniających Armię Czerwoną. Władze miasta nie poddają się i zapowiadają, że złożą odwołanie.

W czerwcu władze Szczecina wystąpiły do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa z wnioskiem o likwidację dwóch pomników poświęconych żołnierzom Armii Czerwonej. Chodzi o stojący w centrum Szczecina na pl. Żołnierza Polskiego „Pomnik Wdzięczności” oraz pomnik usytuowany u zbiegu ulic Nehringa i Szosy Polskiej. Zostać miałby natomiast pomnik znajdujący się w dzielnicy Dąbie, jako „upamiętnienie ofiary żołnierzy polskich i radzieckich poniesionej podczas działań II wojny światowej”.

ROPWiM wydała decyzję negatywną. Wcześniej – zgodnie z procedurą – zwróciła się do Rosji, a ta nie zgodziła się na likwidację pomników.

Nie godzą się na likwidację pomników, argumenty władz Szczecina, że wystarczy jeden monument, ich nie przekonały – powiedział „Rzeczpospolitej” Adam Siwek, naczelnik wydziału krajowego w ROPWiM.

Władze Szczecina zapowiadają, że złożą odwołanie.

Będziemy wnioskować do Rady o ponowne rozpatrzenie naszego wniosku z uwzględnieniem wszystkich szczegółów dotyczących zwłaszcza kontynuacji modernizacji tej części placu Żołnierza – zapowiada w gs24.pl Łukasz Kolasa z biura prasowego miasta.

Szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości Marek Duklanowski podkreśla z kolei, że w tej sprawie „nie można spocząć”.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szczecin w granicach Rzeczpospolitej zawdzięczamy decyzji Stalina. Churchill chciał utrzymania tego miasta w granicach Niemiec. Niemieccy komuniści też.

To niech mi nikt nie mowi, ze Polska jest niepodleglym krajem.
To moze juz czas zastosowac "procedury" ukrainskie?

No to macie zajęcie w 300 miejscach 11 Listopada. ;-) Ciekawe czy MO wam przszkodzi? ;-)

Rozwalić i powołać się na art.256 k.k

Żyjemy w jakimś matrixie! Nadal musimy zwracać się do ruskich o zgodę na zrobienie porządków w naszym kraju? Ludzie obudźcie się!

w Szcecinie, Wrocławiu, Olsztynie to mogą stać- tam nas Ruskie nie zaatakowali w 39- można się zastanowić, czy bliżej nam do islamskiej za 1-2 pokolenia Europy zachodniej czy do Rosji? Mnie bliżej do Rosji.

rozwalic to gow....o jak najszybciej w krakowie takie badziewie nie mialo by miejsca dzis PRECZ Z RUCHOLSKA PROPAGANDA

Niczego nie mogę zrozumieć ,nasz kraj,niby wolny i w swoim tym niby wolnym kraju nie wolno nam usunąć paskustwa bo namiestnik zdziczałej hordy obcego i to wrogiego państwa nie wyraża zgody.Ja będziecie się głupcy pytać sowieta czy wolno wam z rana puścić bąka to DURNIE zawsze usłyszycie sławetne NIET!!!!!!!!!!

To ruskie tam rządzą, czy co? To tak, jakby sąsiad pozwalał mi lub nie, wyrzucić z mieszkania stary fotel!

ROPWiM poniżyła polaków i powinna przestać istnieć tak jak te sowieckie kloce - symbole hańby! Nikt nam nie będzie mówił co nam wolno a czego nie we własnym domu.

ZDEMONTOWAĆ ZAPAKOWAĆ I WYSŁAĆ NA KOSZT WŁAŚCICIELA!!!!!! SKurwysyno może jeszcze każą przywrócić nazwy ulic n zbrodniazy komunistycznych!!

25 LAT WOLNOSCI! Bylem niedawno na Wegrzech, tam wywiezli wszystkie pomniki wyzwolicieli na wies do skansenu i tam mozna sobie je pogladac ile wlezie jak ktos ma ochote. Zotal tylko jeden na swoim miejscu - przed ambasada Amerykanska w Budapeszcie.

Po pierwsze : poprawić zdjęcie ! Na pomniku jest wialki czarny napis KATYŃ, którego tu nie widać. Po drugie powiadomić Rosjan że kto ruszy napis "ma w ryj". Napi może zniknąć tylko z pomnikiem. (Szczecinianin)

zagotowalam sie .....do cholery czy w niby niepodleglej Polsce trzeba sie ruskich pytac o zgode na wywalenia pomnika na SWOJEJ wlasnej ziemii
Polska jest katolicka i groby nawet naszych wrogow potrafimy uszanowac,ALE pomiki im stawiac moze tylko ich czlowiek w Warszawie komorowski

ZDELEGALIZOWAĆ i ROZWIĄZAĆ ROPWiM jako działającą na szkodę Państwa Polskiego.

Naiwność, czy głupota? Rosjanie mieliby zgodzić się na usuniecie pomnika? Należy zastanowić się w jakim kraju żyjemy i czy mamy prawo w nim decydować.

To tak, jakby do Dziadka Mroza powiedzieć.
- DZIADKU !
ZIMY TO MY NIE CHCEMY.

ludzie obudźcie się za nim nie będzie za późno, jak pseudopolskie władze nie umieją normalnie zlikwidować tego gówna w niby normalnym kraju to trzeba go wysadzić,

A poco go wysadzac, nie lepiej by bylo aby nam oddali nasz pomnik zbrobdni samolot TU154M numer boczny 101ze SMOLENSKA+czrne skrzynki a ich ppomniki zostawimy w spokoju,

Wystarczy przyśpieszyć starzenie się materiału, a potem w nieskończoność zajmować się renowacją w jakiejś pracowni

Republika radziecka zwana krajem prywislanskim lub w żargonie tubylców - III RP, nie otrzymała od władz naczelnych z Moskwy zgody na zdemontowanie pomnika wdzięczności ku czci Armii Czerwonej. Tej samej armii, którą reprezentowały dzikie hordy zdziczałych pół ludzi, gwałcących wszystko co na drzewo nie uciekło. Ciekawe jak czują się te kobiety, które wpadły w łapy tej wyposzczonej hołoty, gdy przechodząc obok tych pomników .... wdzięczności. K..wa, to jakiś absurd. Co to znaczy, że "centrala" nie wyraziła zgody ! Ludzie, przejmijmy sprawy we własne ręce jak o to kiedyś apelował Bolek - elektryk. Inaczej jednak niż on to sobie wykombinował. Przecież te pomniki są symbolem pogardy dla nas, dla naszych bohaterów z AK, NSZ czy WiN. Ta swołocz pluje nam w twarz ! Co to znaczy zgodnie z procedurami. Gdzieś mamy procedury symbolizujące relacje wasalskie z wielkim bratem na wschodzie. Kto jest autorem tych procedur ? Rozpieprzmy sami te ich monumenty ! Zróbmy to w czynie społecznym.

Czego lamentujecie młodzi wykształceni. Coście wybrali to macie. Dobrze wam tak. Jak pokazuje historia, Polak głupi przed i po szkodzie.

Czy to obsrane przez ruskich towarzystwo można nazwać Polakami?
Władze miasta? Dupki krajcowe i zdrajcy z jakiejś proruskiej bandy.

Staly tyle lat moga stac dalej
Rosjanie chca zeby pomniki staly to niech placa za dzierzawe gruntu
Pieniadze sie przydadza
Wycenic 5 mln za jedno miejsce i problem z glowy
Nie beda placic to bez pytania pozbyc sie pomnika
Zapewne ludzie usuna go w czynie spolecznym
I problem z glowy

A jakie nasze pomniki są w Rasiji????? że mamy chronić i pielęgnować ich????? Pomijając oczywisty fakt, iż to najeźdźcy, gwałciciele i mordercy!!!!!!

Dlaczego my Polacy mamy się pytać o zdanie ruskich? To ich ziemia czy nasza? Ja bym bez pytania wszystkie posowieckie pomniki wyburzyła a kamienie z nich przeznaczyć na drogi choćby.... już dawno należało zlikwidować to wszystko, zmienić nazwy ulic czy placów! Nie mamy za co być im wdzięczni! To najeźdźcy Polski, którzy nie raz zabrali nam ziemie, wolność, godność i życie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl