niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Przerwa na szkolenie, kolejny występ dopiero w październiku. Zobacz kto doradza Ewie Kopacz

Dodano: 23.09.2014 [21:25]
Przerwa na szkolenie, kolejny występ dopiero w październiku. Zobacz kto doradza Ewie Kopacz - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/kancelariapremiera, Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
- Przed piątkową konferencją "pracowało nad nią" osiem osób, w tym Sławomir Nowak, Bartłomiej Sienkiewicz i pierwsza rzecznik Donalda Tuska - mówi portalowi niezalezna.pl osoba z najbliższego otoczenia premier Ewy Kopacz. Zainteresowani nie chwalą się wykonaną pracą, a nowa rzecznik rządu Iwona Sulik odmawia komentarza w tej sprawie. O tym jak otoczenie Kopacz wystraszyło się jej publicznych występów najlepiej świadczy fakt, że najbliższa konferencja zaplanowana jest dopiero na październik.

O doradzaniu Sławomira Nowaka jako pierwsza informowała Anna Gielewska z tygodnika "Wprost". To właśnie Nowak z Jackiem Protasiewiczem miał z nową premier pracować na rządową układanką. Częste spotkania skompromitowanych polityków z Ewą Kopacz stały się źródłem spekulacji o ich wejściu do rządu.

Jak twierdzi nasz informator, Kopacz w najbliższym czasie nie planuje obdarzać Sławomira Nowaka eksponowanym stanowiskiem, jest on jednak wciąż jednym z głównych jej doradców. Dzień przed prezentacją nowego rządu (19 września br.) Kopacz do konferencji prasowej przygotowywało równolegle osiem osób:

Jolanta Gruszka (szefowa gabinetu politycznego Kopacz w ministerstwie zdrowia i w Sejmie),
Agnieszka Liszka (pierwsza rzecznik rządu Donalda Tuska),
Iwona Sulik (obecna rzecznik premier Ewy Kopacz),
Eryk Mistewicz (doradca od marketingu politycznego, kwartalnik "Nowe Media")

Bartłomiej Sienkiewicz (odchodzący szef MSW, jeden z głównych bohaterów afery taśmowej)
Jarosław Makowski (
dyrektor platformerskiego "Instytutu Obywatelskiego"),
Konrad Niklewicz (doradca propagandowy Platformy, były rzecznik prezydencji, dziś pracownik kancelarii premiera i współpracownik Instytutu Obywatelskiego)
oraz znany zarówno z afery taśmowej, jak i afery zegarkowej - Sławomir Nowak.


Zdaniem większości obserwatorów (również tych wspierających Platformę Obywatelską i rząd PO-PSL) popełniono kardynalne błędy, a nowa premier zaprezentowała się jako osoba niezwykle emocjonalna, do przesady akcentująca swoją płeć jako atut w pełnieniu funkcji premiera RP. Dlatego też żaden z medialnych doradców nie chce się chwalić członkostwem w nieformalnym sztabie PR-owym Ewy Kopacz. ​Spytaliśmy rzecznik rządu Iwonę Sulik o kwestię doradzania i prac PR-owego sztabu szefowej, ta jednak kategorycznie odmówiła komentarza w tej sprawie.

Jedno jest pewne: po piątkowej konferencji w
 otoczeniu byłej marszałek zapanowała panika. Ustalono, że w najbliższym czasie nowa premier po prostu nie będzie wychodzić do mediów. Dotyczy to zarówno konferencji prasowych, jak i wszelkich wywiadów. Nawet na zazwyczaj korzystne PR-owo spotkanie, jak obiad z mistrzami świata w siatkówce, nie wpuszczono kamer, z kolei na zaprzysiężeniu nowego gabinetu premier wygłosiła jedynie wyuczone na pamięć oświadczenie.

By poprawić relację z mediami zwołała dzisiaj nieformalne posiedzenie z dziennikarzami. Spotkanie było w charakterze off the record, nie jest jednak tajemnicą, że nie pojawiła się na nim sama premier, a jej rzeczniczka wyraźnie dała do zrozumienia, że przed 1 października (expose Ewy Kopacz w Sejmie) media nie mają co liczyć na konferencję prasową.

- Na razie plan jest taki, że 1 października premier wygłosi jedynie oświadczenie, bez pytań - mówi nam anonimowo jeden ze współpracowników Kopacz. Kiedy więc odbędzie się najbliższa konferencja prasowa? Być może nawet za miesiąc - mówi.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ale jaja. Były ministerek występujący publicznie po pijaku doradcą Premiera! A co ten pan chce doradzić i w jakiej sprawie? Czyżby miałyby to być rady dotyczące jakości trunków lub kulinarne? Ten pan raczej sam powinien prosić o rady, bo po aferze podsłuchowej i pijackim wywiadzie w radio widać wyraźnie, że jest to osoba niekompetentna, nieprofesjonalna. Biedna ta nowa Premier. Z takim doradcą daleko nie zajdzie.

Eryk Mistewicz - nawet mnie to nie dziwi, zawsze lubił się kręcić koło PO-wskiego salonu, choć niby unikał deklaracji politycznych. No i te jego zachwyty nad twitterowymi komentarzami Sikorskiego...
Tylko - dlaczego konserwatywno-prawicowy (z ducha opozycyjny wobec obecnych rządów) tygodnik "Do Rzeczy" ciągle utrzymuje dla niego miejsce na felieton? Nie znajdą się inni specjaliści od wizerunku, żeby pisać w tej rubryce?

NOWAK czy ty masz choć źdźbło HONORU. Twe słowa są jak " ch.. d... i kamieni kupa".

Iwona Sulik ,to żona młodzieżowego komunistycznego działacza z lat 80-tych ,szkolonego w Moskwie.Świetny wybór !!!!!

A mówiłam,że Nowak ma za zadanie krążyć aż go POsadzą na dobry stołek. Sitwa przestępcza, antypolska.

Merdia głównego ścieku jakoś obrobią pijarowo to kopaczcoś i ciemny naród na pewno to łyknie. Do tej POry wszystko łyka jak pelikan co mu tam w merdiach wciskają.

Na pewno wszystkim Polakom bedzie bardzo brakowalo dobrego slowa Premier Ewy Kopacz przez najblizszy miesiac.

Jak widać powiedzenie czegoś mądrego do mikrofonu jest nieco trudniejsze;
Niż wyłączenie komuś mikrofonu...
Pomimo, iż żaden zootechnik nie wskakiwał jej w słowo, nie przerywał i nie próbował dokańczać po swojemu zaczętych wypowiedzi.
Można chyba przyjąć, że zaprezentowane wypowiedzi w 100% odzwierciedlają zatem jej poziom i stan umysłu.
Pozostaje nam tylko mieć cichą nadzieje, że być może stan naszego państwa jest ciut, ciut lepszy. Bo w przeciwnym razie to naprawdę zostaje już tylko; "ch...j, d...a i kamieni kupa!"...

P.S. Wydawało mi się, że dla ugrupowania rządzącego wybory w naszym kraju nie są selekcją negatywną - aż do tej pory. Kononowicz nie byłby gorszy - a na pewno bardziej szczery!

www.kartoflowa.republika.pl

To nic dziwnego, że dziura w budżecie coraz większa skoro tylu miglanców pracuje nad image jednej osoby ale jak mówi przysłowie i w Paryżu nie zrobi się z owsa ryżu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl