niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Przerwa na szkolenie, kolejny występ dopiero w październiku. Zobacz kto doradza Ewie Kopacz

Dodano: 23.09.2014 [21:25]
Przerwa na szkolenie, kolejny występ dopiero w październiku. Zobacz kto doradza Ewie Kopacz - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/kancelariapremiera, Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
- Przed piątkową konferencją "pracowało nad nią" osiem osób, w tym Sławomir Nowak, Bartłomiej Sienkiewicz i pierwsza rzecznik Donalda Tuska - mówi portalowi niezalezna.pl osoba z najbliższego otoczenia premier Ewy Kopacz. Zainteresowani nie chwalą się wykonaną pracą, a nowa rzecznik rządu Iwona Sulik odmawia komentarza w tej sprawie. O tym jak otoczenie Kopacz wystraszyło się jej publicznych występów najlepiej świadczy fakt, że najbliższa konferencja zaplanowana jest dopiero na październik.

O doradzaniu Sławomira Nowaka jako pierwsza informowała Anna Gielewska z tygodnika "Wprost". To właśnie Nowak z Jackiem Protasiewiczem miał z nową premier pracować na rządową układanką. Częste spotkania skompromitowanych polityków z Ewą Kopacz stały się źródłem spekulacji o ich wejściu do rządu.

Jak twierdzi nasz informator, Kopacz w najbliższym czasie nie planuje obdarzać Sławomira Nowaka eksponowanym stanowiskiem, jest on jednak wciąż jednym z głównych jej doradców. Dzień przed prezentacją nowego rządu (19 września br.) Kopacz do konferencji prasowej przygotowywało równolegle osiem osób:

Jolanta Gruszka (szefowa gabinetu politycznego Kopacz w ministerstwie zdrowia i w Sejmie),
Agnieszka Liszka (pierwsza rzecznik rządu Donalda Tuska),
Iwona Sulik (obecna rzecznik premier Ewy Kopacz),
Eryk Mistewicz (doradca od marketingu politycznego, kwartalnik "Nowe Media")

Bartłomiej Sienkiewicz (odchodzący szef MSW, jeden z głównych bohaterów afery taśmowej)
Jarosław Makowski (
dyrektor platformerskiego "Instytutu Obywatelskiego"),
Konrad Niklewicz (doradca propagandowy Platformy, były rzecznik prezydencji, dziś pracownik kancelarii premiera i współpracownik Instytutu Obywatelskiego)
oraz znany zarówno z afery taśmowej, jak i afery zegarkowej - Sławomir Nowak.


Zdaniem większości obserwatorów (również tych wspierających Platformę Obywatelską i rząd PO-PSL) popełniono kardynalne błędy, a nowa premier zaprezentowała się jako osoba niezwykle emocjonalna, do przesady akcentująca swoją płeć jako atut w pełnieniu funkcji premiera RP. Dlatego też żaden z medialnych doradców nie chce się chwalić członkostwem w nieformalnym sztabie PR-owym Ewy Kopacz. ​Spytaliśmy rzecznik rządu Iwonę Sulik o kwestię doradzania i prac PR-owego sztabu szefowej, ta jednak kategorycznie odmówiła komentarza w tej sprawie.

Jedno jest pewne: po piątkowej konferencji w
 otoczeniu byłej marszałek zapanowała panika. Ustalono, że w najbliższym czasie nowa premier po prostu nie będzie wychodzić do mediów. Dotyczy to zarówno konferencji prasowych, jak i wszelkich wywiadów. Nawet na zazwyczaj korzystne PR-owo spotkanie, jak obiad z mistrzami świata w siatkówce, nie wpuszczono kamer, z kolei na zaprzysiężeniu nowego gabinetu premier wygłosiła jedynie wyuczone na pamięć oświadczenie.

By poprawić relację z mediami zwołała dzisiaj nieformalne posiedzenie z dziennikarzami. Spotkanie było w charakterze off the record, nie jest jednak tajemnicą, że nie pojawiła się na nim sama premier, a jej rzeczniczka wyraźnie dała do zrozumienia, że przed 1 października (expose Ewy Kopacz w Sejmie) media nie mają co liczyć na konferencję prasową.

- Na razie plan jest taki, że 1 października premier wygłosi jedynie oświadczenie, bez pytań - mówi nam anonimowo jeden ze współpracowników Kopacz. Kiedy więc odbędzie się najbliższa konferencja prasowa? Być może nawet za miesiąc - mówi.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ale jaja. Były ministerek występujący publicznie po pijaku doradcą Premiera! A co ten pan chce doradzić i w jakiej sprawie? Czyżby miałyby to być rady dotyczące jakości trunków lub kulinarne? Ten pan raczej sam powinien prosić o rady, bo po aferze podsłuchowej i pijackim wywiadzie w radio widać wyraźnie, że jest to osoba niekompetentna, nieprofesjonalna. Biedna ta nowa Premier. Z takim doradcą daleko nie zajdzie.

skoro premier tak eksponuje to,ze jest kobietą,to dlaczego wyglada jak zaprzeczenie kobiecosci,premier trzydziestomilionowego Nartodu to nie kobieta,tylko mąż stanu,przygotowany na kazdą okolicznosć,to funkcja społeczna ,a nie imieniny u cioci,no i ta zewnętrzna aparycja:masakra,premier nie chodzi do pracy w szilkach ,nie nosi obcisłych bele jakich kostiumików z podkoszulkami i zakrótkimi spudnicami,pozatym głowa ,włosy za czarne,postarzajace i fryzura dno,czas zatrudnic natychmiast stylistę,a tak naprawde Tusk w perfidny sposób zemscił się na Polakach,zostawiając nam taki pasztet!

Eryk Mistewicz - nawet mnie to nie dziwi, zawsze lubił się kręcić koło PO-wskiego salonu, choć niby unikał deklaracji politycznych. No i te jego zachwyty nad twitterowymi komentarzami Sikorskiego...
Tylko - dlaczego konserwatywno-prawicowy (z ducha opozycyjny wobec obecnych rządów) tygodnik "Do Rzeczy" ciągle utrzymuje dla niego miejsce na felieton? Nie znajdą się inni specjaliści od wizerunku, żeby pisać w tej rubryce?

NOWAK czy ty masz choć źdźbło HONORU. Twe słowa są jak " ch.. d... i kamieni kupa".

Iwona Sulik ,to żona młodzieżowego komunistycznego działacza z lat 80-tych ,szkolonego w Moskwie.Świetny wybór !!!!!

A mówiłam,że Nowak ma za zadanie krążyć aż go POsadzą na dobry stołek. Sitwa przestępcza, antypolska.

Merdia głównego ścieku jakoś obrobią pijarowo to kopaczcoś i ciemny naród na pewno to łyknie. Do tej POry wszystko łyka jak pelikan co mu tam w merdiach wciskają.

Na pewno wszystkim Polakom bedzie bardzo brakowalo dobrego slowa Premier Ewy Kopacz przez najblizszy miesiac.

Jak widać powiedzenie czegoś mądrego do mikrofonu jest nieco trudniejsze;
Niż wyłączenie komuś mikrofonu...
Pomimo, iż żaden zootechnik nie wskakiwał jej w słowo, nie przerywał i nie próbował dokańczać po swojemu zaczętych wypowiedzi.
Można chyba przyjąć, że zaprezentowane wypowiedzi w 100% odzwierciedlają zatem jej poziom i stan umysłu.
Pozostaje nam tylko mieć cichą nadzieje, że być może stan naszego państwa jest ciut, ciut lepszy. Bo w przeciwnym razie to naprawdę zostaje już tylko; "ch...j, d...a i kamieni kupa!"...

P.S. Wydawało mi się, że dla ugrupowania rządzącego wybory w naszym kraju nie są selekcją negatywną - aż do tej pory. Kononowicz nie byłby gorszy - a na pewno bardziej szczery!

www.kartoflowa.republika.pl

To jest po prostu głupie i rozhisteryzowane babsko. PO co dorabiać do tego ideologię.

To nic dziwnego, że dziura w budżecie coraz większa skoro tylu miglanców pracuje nad image jednej osoby ale jak mówi przysłowie i w Paryżu nie zrobi się z owsa ryżu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl