niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Polsat atakuje rząd. "Tusk kazał zakodować MŚ w siatkówce"

Dodano: 15.09.2014 [12:40]
Polsat atakuje rząd. "Tusk kazał zakodować MŚ w siatkówce" - niezalezna.pl
foto: YouTube
Szokujące informacje przekazał mediom szef Polsatu Sport Marian Kmita. Zgodnie z jego wiedzą, to przez Donalda Tuska transmisja z meczów siatkówki została zakodowana.

Jako pierwsza o politycznej decyzji w sprawie mistrzostw świata w siatkówce pisała "Gazeta Polska Codziennie". - Wszystko było już dogadane i praktycznie zapięte na ostatni guzik. Orlen miał zostać strategicznym sponsorem mistrzostw świata w siatkówce, a także nawiązać szeroką współpracę z PZPN. Nagle rozmowy zostały zerwane - pisała na początku września "GPC".

W rozmowie z dziennikiem „Polska the Times” Marian Kmita tłumaczy, że przez dwa lata szukano sponsorów zarówno w firmach prywatnych jak i spółkach Skarbu Państwa i ministerstwach. Pojawiła się nawet szansa, że grupa spółek Skarbu Państwa zostanie sponsorem siatkarskiej imprezy. Okazuje się nawet, że w umowie pojawiły się zapisy o nadawaniu meczów Polaków na antenie otwartej.

Szef Polsatu Sport zapewnia, że wszystko było już uzgodnione, a umowa miała zostać podpisana w styczniu. W ostatniej chwili jednak sytuacja uległa diametralnej zmianie. Według Marian Kmity winę za to ponosi właśnie Donald Tusk.

- Dziś wiem to już na pewno. Za wszystkimi decyzjami o odmowie współpracy spółek Skarbu Państwa z Polsatem przy organizacji turnieju stał osobiście premier Donald Tusk. Nie wierzyłem w tę wersję długo, choć pytano mnie o nią wielokrotnie. Podczas meczu otwarcia na Stadionie Narodowym i potem we Wrocławiu, podczas meczów Polaków rozmawiałem jednak z politykami z wielu frakcji Platformy Obywatelskiej. Tych protuskowych i tych przeciw. Wszyscy potwierdzili - to była jednoosobowa decyzja premiera. Nie pomogły zaangażowanie i życzliwość ministrów Biernata i Karpińskiego – tłumaczy szef Polsatu Sport.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No w końcu , wszystkie portale o tym od rana nadają, tylko Gazeta się ociągała. To prawdziwa informacja, Tusk faktycznie wpłynął na ORLEN , a konkretnie na Krawca by nie finansował MŚ. Prasa nie do końca jednak podaje prawdziwą przyczynę. Sugeruje się że to przez Schetynę , a to nie prawda. By zrozumieć co stało za decyzją Tuska trzeba cofnąć się do słynnej rozmowy Grasia z Krawcem. Przypomnę jej newralgiczny fragment :
JK: Druga rzecz, to już gadałem z Cichym [Jacek Cichocki, szef Kancelarii Premiera – red. Wprost] i z Włodkiem [Karpińskim, szef MSP – red. Wprost] też wczoraj. […] Pytanie, no bo to jest też taki okres, wrzesień, trzy tygodnie września tuż przed wyborami
samorządowymi, że to, moim zdaniem, powinno dobrze wyglądać. Najlepiej jakby był sukces sportowy przy okazji. [W tym czasie w Polsce mają się odbywać mistrzostwa świata w siatkówce – red. Wprost] […] Cichy miał rozmawiać z Karpińskim i z Donaldem też, bo rozumiem, że ta impreza musi wyglądać, musi być godna.
PG: Tak! Jak już jest, to Polacy lubią takie rzeczy. […]
Z rozmowy wynika że PO traktowała MŚ jako trampolinę do kolejnego zwycięstwa wyborczego. Medal Polaków miał być ustawiony z władzami światowej siatkówki, co miało się przełożyć na nastroje społeczne i skok popularności PO. Dlatego PO była szalenie zainteresowana sfinansowaniem imprezy i przekazaniem kasy "komu trzeba". Można tylko domniemywać, że kanałem przerzutowym łapówki dla FIVB miał być Polsat lub jego agenda , lub agencja reklamowa , źródło łapówki miało znaleźć się z kolei w ORLENIE. Jednym zdaniem pieniądze publiczne miały być wykorzystane do kampanii wyborczej PO. Kiedy została opublikowana rozmowa Grasia z Krawcem wszystko spaliło na panewce. Władze światowe siatkówki strasznie się wku...ły. Zadziałał mechanizm domina. Wtedy zapadła decyzja żeby ukarać Polaków, bo nie ma odpowiedzialności rządzących , za ich wałki ponoszą zawsze odpowiedzialność ci mali na dole. Tak pozbawiono Polaków prawa do transmisji w otwartym kanale.

Niech to powiedzą w TVN, TVP, Polsat oficjalnie w swoich przekazach w wiadomościach!
Jak tego nie zrobią, to wasz tekst niezależny jest g.wno warty!

czym rożni się poparcie TUSKA i PO od PUTINA tym że w Polsce żyje około 30% bydła a nie tak jak w Rosji 80% i mimo wysiłków wiertniczej i czerskiej pogłowie się nie zwiększyło

Do jasnej Cholery!!!!
Polacy przestancie sie bac i liczyc z tymi co nakombinowali i nakradli a teraz tym-"biednym KIBICOM Siatkowki nie pozwalaja ogladac meczy i to jeszcze we wlasnym kraju czyli w Naszej Ojczyznie Ukochanej Rzeczpospolitej Polskiej!!!!Wlasciciel Polsatu i jak z wypowiedzi slysze nawet zwolennik-"szmacianki podworkowej"czyli wielki przewodniczacy malutkiej unii europejskiej czyli byly premierek=Donald Tusk robia sobie z Narodu Polskiego po prostu JAJCA,powtarzam jaja sobie robia a durnowaty i zakrecony czy to z egoizmu czy to ze strachu Narod po prostu milczy i na wszystko sie godzi)))Przestancie drodzy forumowicze pisac i filozofowac na poszczegolnych blogach tematycznych tylko wziasc sie do roboty i do robienia porzadkow z tym wszystkim !!!Tego zyczy sobie prosty i szczery a takze i realista =J-W.z poludnia.Pozdrawiam Wszystkich Polskich Patriotow tak w KJraju jak i za Granica-Szczesc Wam Boze!!!!!ps.Obysmy nie stali sie krajem lemingow jak tak dalej pojdzie!!!Ta cala smietanka intelektualna w Kraju to wielkie skupisko="wyksztalciuchow" i nic poza tym wiecej i dla nich czy to Polska,czy to Azja czy to Afryka to-"Wsio rawno"))))))

Powtórzę wam naiwne lemingi to co już jednemu z was odpowiedziałem. Spin-doktorzy Tuska wykombinowali by odwrócić waszą (czyli prostych Polaków) uwagę od taśm kelnerów . A co takich prymitywnych ludzi zaboli - brak transmisji z mistrzostw . Czyli wystarczy wycofać się ze sponsorowania jako zarządzający spółkami skarbu państwa i zostawi się na lodzie Polsat. Ten ze względów finansowych musiał szukać dodatkowych pieniędzy wprowadzając kodowanie a co za tym idzie wymuszanie na innych poniesienia części kosztów. I w ten prosty sposób załatwił was Tusk bez mydła : czy wy prości ludzie myślicie jeszcze o taśmach i tym , że Państwo Polskie istnieje tylko na papierze ? Czy was jeszcze to obchodzi ? Dla was teraz ważniejsze są mistrzostwa . A to że drugi miesiąc jest deflacja i to większa niż zakładano to nawet nie rozumiecie że jest to wskaźnik krajowej kondycji czyli kieszeni każdego Polaka. Jeżeli Tusk mówi o wzroście gospodarki krajowej to pamiętajcie że nie jest to gospodarka należąca do Polaków ale zwiększona produkcja fiata , opla i innych fabryk i sieci handlowych które nie płacą w Polsce podatków , a wszystkie zyski eksportują do swoich krajów. Zrozumcie to w końcu lemingi , bo wszyscy przez was na tym tracimy .

To jest wielki skandal na skale Swiatowa!!Odbieraja wam na sile dume Narodowa!!Wszystkie mecze reprezentacji POLSKI powinny byc transmitowane przez telewizje publiczna bez zadnych oplat.Niedajcie sie oszukiwac,to co czerwona zaraza zrobila podlega pod prokuratora!!

Matol zakodowal i uciekl POLsat zostal kozlem ofiarnym Bojkotujemy Solorza do konca swiata

Donek jest dobrym strategiem. Ruscy posuwają się do przodu i POmocni nam i wierni Niemcy robią krok naprzód. Zajmą ruskie Warszawę, zaś Niemcy wezmą Wrocław z przyległościami, czyli Poznań. Car-Putin Łódź, a Donek Kraków weźmie i osiądzie na Wawelu, jak mu obiecuje Angela-cesarzowa. Gubernatorem Donek będzie. Czarno to widzę!!!

Aha, stronnictwo amerykańsko izraelskie za pomocą swych agentów medialnych zatakowało po raz kolejny stronnictwo pruskie. Stronnictwo pruskie ma jednak przewagę na ziemi. I nawet agent stronnictwa ruskiego pod ksywą Komorowski tłumaczył się gęsto w ostatnich dniach w Berlinie.
Afery pluskwianej ciąg dalszy. Oj ci zapluskwieni agenci mają zdajsię globalistyczną przewagę.

hola, hola. kluczem są słowa: "przez dwa lata szukano sponsorów zarówno w firmach prywatnych jak i spółkach Skarbu Państwa i ministerstwach". Chodzi zapewne o to że rząd tzn Tusk wycofał się z współfinansowania takich imprez... Swoją drogą to dziwne na ostatnim swoim expose Tusk osobiście oświadczył że Polska wygospodarowała nadwyżki finansowe... jak widać nie dla siatkówki :)))

Mąż stanu ... naprawdę ... wielki mąż stanu.
Zamiast siatkówki można puszczać pełne transmisje z harataniem tuska w gałę. W przerwach dupolis nich śpiewa Sto Lat.

To namacalny dowód tezy, że tusk przyniósł siatkarzom pecha. Niestety nie tylko siatkarzom. To naprawdę jakiś szatański pomiot.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl