niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Sensacja w wyborach uzupełniających do Senatu! W Świętokrzyskim wygrywa jednak PiS

Dodano: 08.09.2014 [08:33]
Sensacja w wyborach uzupełniających do Senatu! W Świętokrzyskim wygrywa jednak PiS - niezalezna.pl
foto: Tofik/arch. GP
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki wyborów uzupełniających do Senatu. Wbrew wcześniejszym informacjom, w okręgu Świętokrzyskim wygrał kandydat PiS a nie PSL, jak wcześnej informowano.

Wcześniej z danych PKW wynikało, że na Mazowszu wygrała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości – Maria Koc, w Śląskim również kandydatka PiS – Izabela Kloc, w Świętokrzyskim – Kazimierz Kotowski z PSL.

Tymczasem jak ustalił portal niezalezna.pl doszło do poważnych błędów w obliczeniach i rażących rozbieżności w liczbie uprawnionych do głosowania i zliczonych głosów ważnych (CZYTAJ WIĘCEJ na ten temat). Według pierwszych wyników podanych przez PKW rozbieżności pomiędzy uprawnionymi do głosowania wynosiły nawet ponad 30 tys. osób. Na podstronie kandydata PiS infomorwano o 339 134 uprawnionych do głosowania i  26 264 głosów ważnych. Natomiast na podstronie kandydata PSL uprawnionych do głosowania było jedynie 304 679, a głosów ważnych oddano 23 340.


Okazuje się, że w Świętokrzyskim nie wygrał kandydat PSL lecz Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydujący z listy PSL Kotowski Jerzy Kazimierz uzyskał 9 193 głosów, co dało mu 35.00 proc. gosów. Natomiast kandydat PiS Rusiecki Jarosław uzyskał 9 817, czyli 37.38 proc.

 (print screen pkw.gov.pl)

Co ciekawe na podstronach poszczególnych kandydatów, znów pojawiły się inne dane. Wynika z nich, że kandydata PiS poparło 37.04 proc. głosujących, natomiast kandydat PSL uzyskał poparcie 35.71 proc. głosujących.

Uzupełniające wybory były konieczne, bo wygasły mandaty trojga senatorów PiS. 19 maja 2014 r. zmarł Henryk Górski, który był senatorem z okręgu siedleckiego. Natomiast Beata Gosiewska i Bolesław Piecha zrzekli się mandatów, gdy zostali posłami Parlamentu Europejskiego.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl