niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Sensacja w wyborach uzupełniających do Senatu! W Świętokrzyskim wygrywa jednak PiS

Dodano: 08.09.2014 [08:33]
Sensacja w wyborach uzupełniających do Senatu! W Świętokrzyskim wygrywa jednak PiS - niezalezna.pl
foto: Tofik/arch. GP
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki wyborów uzupełniających do Senatu. Wbrew wcześniejszym informacjom, w okręgu Świętokrzyskim wygrał kandydat PiS a nie PSL, jak wcześnej informowano.

Wcześniej z danych PKW wynikało, że na Mazowszu wygrała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości – Maria Koc, w Śląskim również kandydatka PiS – Izabela Kloc, w Świętokrzyskim – Kazimierz Kotowski z PSL.

Tymczasem jak ustalił portal niezalezna.pl doszło do poważnych błędów w obliczeniach i rażących rozbieżności w liczbie uprawnionych do głosowania i zliczonych głosów ważnych (CZYTAJ WIĘCEJ na ten temat). Według pierwszych wyników podanych przez PKW rozbieżności pomiędzy uprawnionymi do głosowania wynosiły nawet ponad 30 tys. osób. Na podstronie kandydata PiS infomorwano o 339 134 uprawnionych do głosowania i  26 264 głosów ważnych. Natomiast na podstronie kandydata PSL uprawnionych do głosowania było jedynie 304 679, a głosów ważnych oddano 23 340.


Okazuje się, że w Świętokrzyskim nie wygrał kandydat PSL lecz Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydujący z listy PSL Kotowski Jerzy Kazimierz uzyskał 9 193 głosów, co dało mu 35.00 proc. gosów. Natomiast kandydat PiS Rusiecki Jarosław uzyskał 9 817, czyli 37.38 proc.

 (print screen pkw.gov.pl)

Co ciekawe na podstronach poszczególnych kandydatów, znów pojawiły się inne dane. Wynika z nich, że kandydata PiS poparło 37.04 proc. głosujących, natomiast kandydat PSL uzyskał poparcie 35.71 proc. głosujących.

Uzupełniające wybory były konieczne, bo wygasły mandaty trojga senatorów PiS. 19 maja 2014 r. zmarł Henryk Górski, który był senatorem z okręgu siedleckiego. Natomiast Beata Gosiewska i Bolesław Piecha zrzekli się mandatów, gdy zostali posłami Parlamentu Europejskiego.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Gratulacje dla zwycięzców!
Co do pryncypiów..
PKW...po "zawieszeniu serwerów" powinna być poddana szczegółowej kontroli.
To jest interes wszystkich partii.
Nie może być tak w państwie demokratycznym, ze ktoś z uporem maniak grzebie przy serwerach!
To jest skandal nad skandale!
Bowiem z kandydatów na poszczególne , jak i wyborców, robi się durnia!!!
Uczciwa władza nie będąca w stanie przeprowadzić LOKALNYCH wyborów
powinna podać się do dymisji, nie chcą być podejrzaną o fałszerstwa..
Sprawa tyczy samych podstaw demokracji!
Co do masowego wsparcia PSL-u w ośrodku pomocy. .PROKURATURA powinna zbadać sprawę pod kontem lobbingu
zmowy wyborczej. To pachnie sitwą!!!

Dla mnie fałszerstwa na ustalonym konstytucyjnie porządku państwa stanowią zdradę stanu. Ludzie w komisjach nie zdają sobie z tego sprawy i dopuszczają się przez to tak podłego czynu (= separatyści na Ukrainie). Czas, aby opozycja głośno oznajmiła, że tego typu czyny będą z największą surowością karane! Niech mają świadomość ci, którzy mimo wszystko będą dokonywać w wyborach zamachu na stan Państwa, że zdrada nie ujdzie im na sucho!

Jak widać po tych wyborach ludobójca Putin nie żartuje.
Zapewne w ramach sankcji przeciwko POlszy wyłączono sowieckie serwery i nawet bohaterska postawa pieczeniarza Jaworskiego nie pomogła. Kolejne fałszerstwo nie powiodło się. To tylko kolejny dowód na to, że wszyscy mamy obowiązek stanąć murem za dr Jarosławem Kaczyńskim i wspierać Go w jego dążeniach do oczyszczenia Polski z hultajstwa III RP.

Wreszcie jakies dobre wiadomosci od PKW,ale jak widac nie obylo sie bez falszerstw!!!

Większość gazet w rękach Niemców, nie będą pisać rzetelnie o Polsce, lecz zawsze pod dyktat polityczny Makreli. Podczas wyborów przekręty , nawet i w tych ostatnich tyle nieprawidłowości i co z tego wynikło. Sitwa chwali się to oni wygrywają , a serwery mieli w Moskwie. Zdrajca , Tusk zwiał z tonącego okrętu a mętne media wszelkiego typu obwołują go królem a nie zdrajcą. Zrobił szambo w Polsce. Idą wybory teraz w listopadzie pilnujmy kogo wybieramy..

Powiedzcie jak to jest, że oni zawsze mylą się tylko w jedną stronę, czy to w prognozach, czy też w wynikach wyborów

Przestraszyli się bo przekręt było widać jak na dłoni i zmienili wyniki.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl