niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Projekt "Ściana" - Ukraina odgrodzi się od Rosji. Drut kolczasty, wieże strażnicze, pola minowe. ZDJĘCIA

Dodano: 06.09.2014 [20:42]
Projekt "Ściana" - Ukraina odgrodzi się od Rosji. Drut kolczasty, wieże strażnicze, pola minowe. ZDJĘCIA - niezalezna.pl
foto: facebook.com/KabminUA
Na oficjalnym profilu ukraińskiego rządu na Facebooku pokazano, jak w realizacji ma wyglądać projekt „Ściana”. Chodzi o szczelny pas umocnień, który Ukraina zbuduje na granicy z Rosją.

Premier Arsenij Jaceniuk zapowiedział budowę „Ściany” na początku tygodnia. Teraz rząd zaprezentował szczegóły projektu.

Ogrodzenie – metalowa siatka zabezpieczona na górze drutem kolczastym – ma ciągnąć się na linii 2 tys. kilometrów i mieć 2 metry wysokości. Niektóre odcinki ogrodzenia mają być pod napięciem, a co 20 km zostaną ustawione wieże strażnicze. Przy ogrodzeniu powstaną również szerokie rowy wypełnione wodą i pola minowe. Dodatkowym zabezpieczeniem będą detektory ruchu.

Podczas piątkowego posiedzenia rządu Jaceniuk powiedział, że „Ściana” uniemożliwi nielegalne przekraczanie granicy ze strony Rosji, a same zabezpieczenia odpowiadają wymogom czasu wojny.

Będzie to w rzeczywistości zabezpieczenie wschodnich granic Europy i zamierzamy prosić UE o pomoc w realizacji projektu – dodał premier Ukrainy.

Za budowę ściany odpowiedzialny jest ukraiński resort obrony. Na razie nie podano, ile projekt będzie kosztował.


fot. facebook.com/KabminUA


facebook.com/KabminUA


facebook.com/KabminUA
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Świetny project, tylko najpierw trzeba wygonić ruskich bandziorów z Ukrainy.

Proponuje co kilometr rozwiesic tablice z napisem " Ruskie samoloty i rakiety prosze sie tu zatrzymac natychmiast" ... szukajmy sponsorow dobrych pomyslow.

Fosa! Przed tym murem powinna być fosa wypełniona gorzałą. To byłby chyba i tak najtańszy sposób prowadzenia wojny z ruskimi.

Juz Chinczycy ponad dwa tysiace lat temu wybudowali slynny Mur Chinski i to w jakim terenie i na jakiej dlugosci. Fakt, ze Chinczycy sie nie spieszyli jakt to Chinczycy ale dzielo ukonczyli. Do dzis zachowaly sie fragmenty monumentalnej kiedys budowli. Popatrzcie na zdiecia:

https://www.google.com/search?q=chinese+wall&client=ubuntu&hs=8W3&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=WWsLVL-MJqPo8QGb2oGgDw&ved=0CDoQsAQ&biw=1535&bih=745

Co przy tym tych pare drucikow, ktore Ukraincy chca sobie rozwiesic..... Fakt, ze im sie moze troche spieszyc.....

Duzo jest na ten temat informacji ale podam ten link dla przykladu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Mur_Chi%C5%84ski

Od tego należało zacząć w 1991 r.!

Mam pytanie - o którą granicę chodzi? Bo obecna wraz z przyległymi terenami jest zajęta przez Rosjan. Sytuacja jest raczej patowa - Rosjanie nie oddadzą Krymu, a żeby zachować Krym - muszą opanować całą wschodnią Ukrainę. Z kolei Zachód nie zgodzi się na podział Ukrainy i utrzymanie Krymu przez Rosję. Pachnie mi to wieloletnią wojną zastępczą, taką, jak w Jugosławii, bo przecież żaden Holender, Niemiec czy Francuz nie będzie chciał umierać za Ukrainę. Zrobią to za nich różne frakcje i nacje bytujące na terytorium Ukrainy oraz przenikający przez granice Ukrainy tzw. "separatyści" i wszelkiej maści bojownicy. Banderowcy też.

Wygląda imponująco. Dlaczego dopiero teraz?

Ukraina robi to , co niebawem będzie musiała zrobić Europa (jeżeli będzie chciała pokoju wyłączając NRF )

Na facebooku Zukerberga, no i wszystko jasne!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl