niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Niemcy przejęli polskie media lokalne. Do pełni szczęścia brakuje im tylko pięciu tytułów

Dodano: 06.09.2014 [16:06]
Niemcy przejęli polskie media lokalne. Do pełni szczęścia brakuje im tylko pięciu tytułów - niezalezna.pl
foto: osce.org; creativecommons.org/licenses/by-nd/4.0/
Prawie wszystkie polskie media lokalne są jest już w rękach Niemców. W piątek grupa Polskapresse, należąca do niemieckiej Verlagsgruppe Passau, podpisał umowę kupna spółki Express Media, wydawcy m.in. dzienników regionalnych „Express Bydgoski” i „Nowości – Dziennik Toruński”.

Jak informuje Polskapresse, umowa kupna objęła wszystkie tytuły Express Media – czyli oprócz dwóch dzienników regionalnych, także 17 tygodników lokalnych w woj. kujawsko-pomorskim i drukarnię prasową.

W sumie niemiecki koncern będzie więc wydawcą 19 dzienników regionalnych. W ubiegłym roku Polskapresse kupiła bowiem spółkę Media Ragionalne, która była właścicielem dzienników, płatnych i bezpłatnych tygodników, a także 50 serwisów internetowych oraz pięciu drukarni.

Poza koncernem Polskapresse na naszym rynku ukazuje się już tylko pięć dzienników regionalnych.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

powoli staje sie to co bylo do przewidzenia przy slepocie naszychrzadzocych bedziemy niewolnikami obcych mocarstw nie mam pojecia czy my zwykli smiertelnicy juz tak osleplismy iogluchlismy ze nam to wszystko jedno a gdzie sie podzial patryjotyzm czy ogladacie niektorzy program historia jak nie to polecam duzo tam owojnie i oNiemcach ktorzy katowali i niszczyli aco wartosciwe to kradli teraz nasi odkupuja drogocenne dziela sztuki za ogromne pieniadze niedlugo nic nie bedzie nasze bo jak pozwoli im sie na zakop ziemi to juz "ostal nam sie ino sznur"

Artykuł ze stycznia 2013r http://www.carlswelt.worldpress.com/publikacje/relacje-pomiedzy-polityka-a-mediami-w-niemczech ;problem w tym,że w Polsce zawłaszczonej przez obcych,w tym w mediach także przez obcych ale i przez rodzimych służalców władzy politycznej kontrolną misję 'czwartej władzy' zamieniono w fałszywą narrację w służbie "jedynie słusznej opcji",zamiast w służbie Polsce.Często też ci funkcjonariusze medialnego zniewolenia posługują się argumentami propagandy poszczególnych lobby/partii,odrzucając rzetelność informacyjną,a dla uwiarygodnienia swoich narracji używają elementów prawdy.Na to wszystko nakłada się cień cenzury,naturalna pokusa każdej władzy chcącej utrzymać się za wszelką cenę przy korycie;"szczytowym" jej "osiągnięciem" były i są projekty ACTA (i im podobne),legimityzowane przy użyciu skompromitowanych służb(w Polsce casus TW Znak oraz funkcjonariuszy b.WSI). Ciekawy wykład o wojnie informacyjnej dr R.Brzeskiego http://www.youtube.com/watch?v=a1p_oUqqgwU

Kolejny cud PO !!! Obok prezydenckiej lewatywy i botoksów kopaczowej kolejnym symbolem PO !!
W nagrodę za POzwolenie na to wszystko stanowiska w Brukseli !!

A może by ktoś zrobił witryne np:" Nasze Polskie "i wymienił wszystkie firmy które nie są w Polskich rękach.

Pozdrawiam

Ale Express Media wcześniej też należały do innego niemieckiego koncernu, więc trochę nie trafiona 'sensacyjka' i 'skandalik'.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl