Wyzwanie dla Ameryki

Niemcy postanowiły definitywnie wejść w sojusz z Rosją i rzucić wyzwanie USA. Tak należy interpretować zarówno mianowanie Donalda Tuska, jak i zgodę na bezpośrednią interwencję wojsk rosyjskich na Ukrainie. Mianowanie Tuska w wymiarze krajowym oznacza, że Berlin za wszelką cenę dąży do tego, by PO wygrała wybory, co pozwoli mu zachować wpływy w Polsce.

W wymiarze międzynarodowym dowodzi ono, że Niemcy całkowicie przejęły władzę w UE. W naszych czasach jednak nie mogą jej sprawować bezpośrednio, muszą więc mieć parawan, którym jest premier z PO. Ten ostatni wraz z Federicą Mogherini jako szefową unijnej dyplomacji stanowią sygnał dla Rosji, że oto sojusz niemiecko-rosyjski ulega scementowaniu. Jeśli Ameryka nie odpowie na to wyzwanie i nie zmiażdży Niemiec, za kilka lat będzie miała przeciw sobie sojusz niemiecko-rosyjsko-chiński i sama zostanie zmiażdżona.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Polska awansuje

Oficjalny awans Polski do elitarnego grona rynków rozwiniętych to z pewnością wielki sukces wizerunkowy naszego kraju. Również polskiego rządu, bo przypomnijmy, że jeszcze niedawno pan Balcerowicz wieszczył nad Wisłą gospodarczy armagedon, drugą Grecję, a tymczasem przesuwamy się do grona 25 (pozycja 23. w indeksie FTSE Russell) najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.

Zmiana klasyfikacji naszego rynku kapitałowego to również dowód na to, że Polska jest postrzegana jako kraj stabilny, praworządny, dynamicznie się rozwijający, perspektywiczny. Słowem – świat biznesu, finansów zadaje śmiertelny cios bredniom opowiadanym przez totalną opozycję o izolacji Polski, upadku, braku inwestycji itd. Jest przeciwnie. Jesteśmy dużym europejskim rynkiem, notującym 5-proc. wzrost PKB, z wieloletnią prognozą tegoż wzrostu na poziomie ponad 4 proc., który zwłaszcza w kontekście brexitu i towarzyszących mu licznych niewiadomych, a także przy zagrożeniach kryzysowych takich państw jak Brazylia, Argentyna, Indie, Turcja, RPA – krajów dotychczas z nami konkurujących o inwestycje – jawi się jako bardzo bezpieczny, budzi zainteresowanie i zachęca do inwestycji. 

Autor jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl