Wyzwanie dla Ameryki

Niemcy postanowiły definitywnie wejść w sojusz z Rosją i rzucić wyzwanie USA. Tak należy interpretować zarówno mianowanie Donalda Tuska, jak i zgodę na bezpośrednią interwencję wojsk rosyjskich na Ukrainie. Mianowanie Tuska w wymiarze krajowym oznacza, że Berlin za wszelką cenę dąży do tego, by PO wygrała wybory, co pozwoli mu zachować wpływy w Polsce.

W wymiarze międzynarodowym dowodzi ono, że Niemcy całkowicie przejęły władzę w UE. W naszych czasach jednak nie mogą jej sprawować bezpośrednio, muszą więc mieć parawan, którym jest premier z PO. Ten ostatni wraz z Federicą Mogherini jako szefową unijnej dyplomacji stanowią sygnał dla Rosji, że oto sojusz niemiecko-rosyjski ulega scementowaniu. Jeśli Ameryka nie odpowie na to wyzwanie i nie zmiażdży Niemiec, za kilka lat będzie miała przeciw sobie sojusz niemiecko-rosyjsko-chiński i sama zostanie zmiażdżona.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Kto otworzy okno?

Każde społeczeństwo ulega czasem jakimś narzuconym interpretacjom, od których nie potrafi się uwolnić. Sowietolodzy lat 80. liczyli w swoich ekonomicznych słupkach, kiedy Związek Sowiecki prześcignie USA w produkcji stali, wydobyciu węgla, PKB, a z drugiej strony błagali Biały Dom, by nie atakował Moskwy, która chce tylko spokoju.

Jeszcze w sierpniu 1991 r. prezydent George Bush przekonywał w Kijowie Ukraińców, by zostali w ZSRS. Po kilku miesiącach nie było już przekonywania, patrzenia na produkcję stali, nie było już komunistycznego imperium. Ktoś otworzył okno i świeże powietrze rozpędziło zaduch ówczesnego myślenia, otwierając nowe horyzonty. Dziś także Zachód żyje w przekonaniu, że Chiny nas prześcigną, że multi-kulti, imigracja z Bliskiego Wschodu… aż ktoś otworzy okno i pokaże, co jest za murem. Może otwierającym okno będzie Polska?

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl