niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Związek Polaków w Niemczech złożył pozew o ogromne odszkodowanie. Chce od Niemiec 1 mld euro

Dodano: 01.09.2014 [13:24]
Związek Polaków w Niemczech złożył pozew o ogromne odszkodowanie. Chce od Niemiec 1 mld euro - niezalezna.pl
foto: arch.
Związek Polaków w Niemczech złożył w niemieckim sądzie pozew, w którym domaga się od Niemiec ogromnego odszkodowania. Mecenas Stefan Hambura, który reprezentuje Związek, poinformował w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że chodzi o 1 miliard euro.

Wniosek wrzuciłem do skrzynki sądu krajowego w Berlinie w poniedziałek, 1 września, o godz. 4:40 – podkreśla Hambura. – Związek Polaków domaga się 1 miliarda euro odszkodowania, bo utracony i zagrabiony przez Niemców na początku wojny majątek oszacowano na siedem do ośmiu milinów ówczesnych reichsmarek – tłumaczy mecenas.

Hambura dodaje, że chodzi nie tylko o sam majątek, ale również o utracone z powodu jego zagrabienia przychody.

Także 1 września w Berlinie złożono kwiaty przed  pomnikiem polskich żołnierzy i niemieckich antyfaszystów w Berlinie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele poszkodowanych,  dzieci ofiar masowych rozstrzeliwań – Rodzina Firlejowska , byli żołnierze Armii Krajowej, członkowie Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła, przedstawiciele Klubów „GP” oraz Związku Polskich Spadochroniarzy.
 
Po złożeniu kwiatów – za pośrednictwem ambasadora RP w Berlinie – przekazano wnioski o odszkodowania od RFN.

Wnioski zostały skierowane do prezydenta RFN Joachima Gaucka, kanclerz Angeli Merkel, ministra  finansów Wolfganga Schäuble i minister pracy Andrei Nahles.Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Trzymam kciuki Panie Mecenasie!1Mineło 70 lat i trzeba było takiego faceta jak Pan by wreszcie Polacy w ,,niemcach zaczeli walczyc o swoje.Niemce ( tak mówiła moja babcia .-jak świat światem nigdy niemiec nie będzie Polakowi bratem).
Niemcy to taki naród który szanuje tylko silnych , zginajacych i liżacych dooope kopie w zadek i nimi gardzi.Wobec silnych podkulaja ogonki i zaczynaja mówić ludzkim głosem

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl