niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Związek Polaków w Niemczech złożył pozew o ogromne odszkodowanie. Chce od Niemiec 1 mld euro

Dodano: 01.09.2014 [13:24]
Związek Polaków w Niemczech złożył pozew o ogromne odszkodowanie. Chce od Niemiec 1 mld euro - niezalezna.pl
foto: arch.
Związek Polaków w Niemczech złożył w niemieckim sądzie pozew, w którym domaga się od Niemiec ogromnego odszkodowania. Mecenas Stefan Hambura, który reprezentuje Związek, poinformował w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że chodzi o 1 miliard euro.

Wniosek wrzuciłem do skrzynki sądu krajowego w Berlinie w poniedziałek, 1 września, o godz. 4:40 – podkreśla Hambura. – Związek Polaków domaga się 1 miliarda euro odszkodowania, bo utracony i zagrabiony przez Niemców na początku wojny majątek oszacowano na siedem do ośmiu milinów ówczesnych reichsmarek – tłumaczy mecenas.

Hambura dodaje, że chodzi nie tylko o sam majątek, ale również o utracone z powodu jego zagrabienia przychody.

Także 1 września w Berlinie złożono kwiaty przed  pomnikiem polskich żołnierzy i niemieckich antyfaszystów w Berlinie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele poszkodowanych,  dzieci ofiar masowych rozstrzeliwań – Rodzina Firlejowska , byli żołnierze Armii Krajowej, członkowie Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła, przedstawiciele Klubów „GP” oraz Związku Polskich Spadochroniarzy.
 
Po złożeniu kwiatów – za pośrednictwem ambasadora RP w Berlinie – przekazano wnioski o odszkodowania od RFN.

Wnioski zostały skierowane do prezydenta RFN Joachima Gaucka, kanclerz Angeli Merkel, ministra  finansów Wolfganga Schäuble i minister pracy Andrei Nahles."Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Trzymam kciuki Panie Mecenasie!1Mineło 70 lat i trzeba było takiego faceta jak Pan by wreszcie Polacy w ,,niemcach zaczeli walczyc o swoje.Niemce ( tak mówiła moja babcia .-jak świat światem nigdy niemiec nie będzie Polakowi bratem).
Niemcy to taki naród który szanuje tylko silnych , zginajacych i liżacych dooope kopie w zadek i nimi gardzi.Wobec silnych podkulaja ogonki i zaczynaja mówić ludzkim głosem

To duży błąd. W ten sposób roszczenie jest ustawione na poziomie 5% wartości odsetek jaką musimy co roku zapłacić od wartości naszego zadłużenia, a przecież od kilku pokoleń próbujemy odrobić to co nam rozkradziono w trakcie wojny i po niej.

Dług polski:
1 057 460 265 881 zł

Roczne odsetki od długu:
52 715 924 713 zł

Miesięczne odsetki od długu:
4 392 993 726 zł

Wartość odszkodowania, o której mowa w artykule:
4 200 000 000 zł

Nie wystarczy nawet na zapłacenie 1-miesięcznych odsetek ...
Zgłaszając tak niskie roszczenia blokujemy sobie opcję żądania 100 lub nawet 1.000 razy więcej w przyszłości.
Należy pamiętać, że Żydzi też wrócą i upomną się o swoje. Czy wystarczy im 1 mld?

Cieszmy się albowiem nadeszły czasy SPRAWIEDLIWOŚCI i nowy EuropaPresident ,ktoremu polskość jest nienormalnościa
wstawi sie do swojej protektorki i wywalczy te miliardy"ojro" przy udziale dziadka.

Panie mecenasie Stefanie Hambura, wniosek jak najbardziej słuszny. Dziadkowie wraz z mamą zostali wyrzuceni z nowego piętrowego domu w marcu 1940r. i wysiedleni do G.G. W domu do lutego 1945 r. mieszkały dwie Niemki z dziećmi, nigdy nie dostali odszkodowania. Po wojnie zaczynali od zera. Takich rodzin są tysiące.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl