niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

"Zbudujmy Łuk Triumfalny u wschodnich wrót Warszawy! Na miarę dawnego zwycięstwa"

Dodano: 17.08.2014 [14:23]
"Zbudujmy Łuk Triumfalny u wschodnich wrót Warszawy! Na miarę dawnego zwycięstwa" - niezalezna.pl
foto: archiwum
"Zbudujmy pomnik. Łuk Triumfalny u wschodnich wrót Warszawy! Na miarę dawnego zwycięstwa i pokuty za lata hańby niepamięci. Na miarę naszej narodowej dumy i aspiracji. Niech będzie symbolem prawdziwego odradzania się narodu i przebudzenia drzemiącego pośród nas Króla Ducha!" - czytamy w apelu podpisanym przez m.in. prof. Andrzeja Nowaka, Jana Pietrzaka i Tomasza Sakiewicza, nawołującego do zbudowania Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej.

Polacy!

Za sześć lat przypada setna rocznica  Bitwy Warszawskiej, jednej z najważniejszych bitew naszej historii, jednej z tych, które zdecydowały o losach ludzkości. W sierpniu 1920 roku tu na polach pod Warszawą, ale również nad Wieprzem i Niemnem, rozbiliśmy bolszewicki marsz na podbój świata. Geniusz Józefa Piłsudskiego, talenty jego generałów i bezprzykładne męstwo żołnierzy,  a wśród nich uczniów i studentów, rzemieślników i robotników, ziemian i chłopów, szyfrantów i wywiadowców dokonały prawdziwego cudu. Byliśmy sami, Ambasadorowie (z wyjątkiem nuncjusza) uciekli z Warszawy, światowi przywódcy planowali układy z komunistyczną Rosją, sprzyjali jej "użyteczni idioci" w mediach i zachodni proletariat, blokujący dostawy broni. Ale zwyciężyliśmy - zapobiegliśmy wzięciu Europy z marszu, daliśmy jej 20 lat bezpiecznego istnienia, a sobie samym szanse, po 123 latach zaborów, przetrwania jako naród.

Wdzięczność i pamięć wymaga od nas aby w setną rocznicę przypomnieć o tym Polsce i światu. My dzieci, wnuki i prawnuki tamtych żołnierzy. Ponad doraźnymi podziałami, domowymi waśniami i burzliwymi zaszłościami. Zbudujmy pomnik. Łuk Triumfalny u wschodnich wrót Warszawy! Na miarę dawnego zwycięstwa i pokuty za lata hańby niepamięci. Na miarę naszej narodowej dumy i aspiracji. Niech będzie symbolem prawdziwego odradzania się narodu i przebudzenia drzemiącego pośród nas Króla Ducha!

Musimy uwierzyć , że mimo uprawianej przeciw nam psychologii wstydu i przemysłu pogardy jesteśmy narodem wielkim, ze wspaniałymi perspektywa mi i gigantycznym, choć ciągle trwonionym kapitałem ludzkim. Polacy jeśli uwierzą, że mogą i potrafią , zbudują nie tylko łuk narodowej chwały, ale również silne państwo, które będzie chronić, promować i przyciągać talenty, a nie skazywać je na emigrację, państwo, gdzie każdy we własnym domu będzie mógł realizować swoje marzenia i budować pomyślną przyszłość.

Dumni wśród dumnych, wolni wśród Wolnych.  W najczarniejszą noc zaborów Henryk Sienkiewicz pisał ku pokrzepieniu serc, a Polacy wznosili pomniki wieszczom i bohaterom. Podobnie, dziś między więdnącą Europą a agresywną Azją, w zapaści demograficznej i emigracyjnym krwotoku potrzeba nam, znaku, czynu, światła, że Polskość to arcynormalność!

Rok 1920 to data symbol - rok zwycięstwa i zasiewu. Kiedy na wschodzie grzmiały działa urodził się największy z Polaków Karol Wojtyła, Jan Paweł II papież, który odmienił oblicze ziemi. Nie tylko tej Ziemi! W naszym czynie jest miejsce dla wszystkich Polaków, chcielibyśmy jednak by jej symboliczną kapitułę stanowili, między innymi, potomkowie bohaterów tamtych dni. Są nas zapewne miliony. Dlatego bierzmy się do dzieła! Razem, jak wówczas, gdy stworzyliśmy Solidarność. My Naród!


TOWARZYSTWO  PATRIOTYCZNE


oraz niżej podpisani:

PIOTR ANDRZEJEWSKI

LESZEK CZAJKOWSKI

PRZEMYSŁAW DAKOWICZ

EWA DAŁKOWSKA

LESZEK DŁUGOSZ

PIOTR GLIŃSKI

ARKADIUSZ GOŁEBIEWSKI

OLGA JOHANN

WIESŁAW JOHANN

WALDEMAR ŁYSIAK

WITOLD KIEŻUN

JERZY KŁOSIŃSKI

WOJCIECH KORKUĆ

ANTONI KRAUZE

MAREK KRÓL

LECH MAKOWIECKI

RYSZARD MAKOWSKI

BOGUSŁAW NIZIEŃSKI

ANDRZEJ NOWAK

JÓZEF ORZEŁ

PAWEŁ PIEKARCZYK

JAN PIETRZAK

KATARZYNA PIETRZAK

MIKOŁAJ PIETRZAK

JAROSŁAW MAREK RYMKIEWICZ

TOMASZ SAKIEWICZ

EWA STANKIEWICZ

JANUSZ ŚNIADEK

MACIEJ ŚWIRSKI

WOJCIECH WENCEL

MARCIN WOLSKI

JERZY ZELNIK

RAFAŁ ZIEMKIEWICZ

ANDRZEJ ZYBERTOWICZ

JAN ŻARYN
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

niemoglem znalezc nr.konta na jakie mozna wplacac datki.

Wiekszosc osob z listy, ktore sie kojarzy, ma majatki i dochody wielokrotnie wyzsze niz statystyczny Polak. Stac ich chocby na prywatny szpital a nie na nfz. Wiec jak chca pomnikow to niech ufunduja, a nie budowa za panstwowe pieniadze kosztem szpitali czy szkol...

BUDOWA LUKOW TRIUMFALNYCH MA SWOJA STARA TRADYCJE …
I tak, swoje luki triumfalne budowali rzymianie,
swoj luk triumfalny posiadaja francuzi w paryzu na czesc zolnierzy poleglych podczas francuskiej rewolucji i wojen napoleonskich,
swoj nie tyle luk, co kolumne triumfalna, siegessäule, na czesc zwycieskich wojen zjednoczeniowych, posiadaja niemcy w berlinie ….
A polacy?

Malo ktory narod, ktory jeszcze dwa lata wczesniej nie istnial na mapach europy, byl w stanie odniesc tak blyskotliwe zwyciestwo nad kilkukrotnie potezniejszym przeciwnikiem …, zwyciestwo, ktore do dzis jest zrodlem kompleksow, wstydu, ponizenia dla tych polnocnoazjatyckich barbarzyncow …..
dlatego LUK TRIUMFALNY, JAKI POWINIEN STANAC W WARSZAWIE; BY UPAMIETNIC TO WYDARZENIE; POWINIEN SWOIM OGROMEM PRZEWYZSZAC WSZYSTKIE LUKI TRIUMFALNE SWIATA …adekwatnie do wymiaru tego zwyciestwa ….
w finansowaniu tego przedsiewziecia powinny wziasc udzial wszystkie narody europy, ktore dzieki niemu mogly uniknac najazdu bolszewizmu ….
w obrebie tego luku powinny znajdowac sie sale konferencyjne, gdzie prowadzone by byly z rosjanami wszystkie co wazniejsze spotkania polityczne, gospodarcze, lub kulturalne ….
Luk ten powinien stanac najlepiej gdzies w poblizu ambasydy ruskiej w warszawie tak, ABY KAZDEGO DNIA PRZYPOMINAL ON ROSJANOM O ICH BYLEJAKOSCI …:)))

Jestem za. Spalić pedalską tęczę obciachu i zbudować coś co naprawdę dumą napawa.

uwaga!

Akcja społeczna "Jestem Polakiem - Pomagam Ukrainie!" - rozmowa z organizatorami i Andrijem Gabrovem, wiceszefem Samoobrony Majdanu

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5665

Na pewno HGW vel bufetowa chętnie poprze ten zamysł. Ona lubi odbudowywać łuki.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl