niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

​NATO potwierdza: Rosyjskie transportery przekroczyły granicę z Ukrainą

Dodano: 15.08.2014 [17:38]
​NATO potwierdza: Rosyjskie transportery przekroczyły granicę z Ukrainą - niezalezna.pl
foto: twitter.com/EuromaidanPR
Sekretarz Generalny NATO Anders Fogh Rasmussen potwierdził doniesienia mediów, m.in. brytyjskich „Daily Telegraph” i „Guardian”, że rosyjskie transportery opancerzone w nocy z czwartku na piątek nielegalnie przekroczyły rosyjsko-ukraińską granicę.
 
Zeszłą nocą wiedzieliśmy rosyjskie wtargnięcie, przekroczenie ukraińskiej granicy– oświadczył Rasmussen. Dodał jednocześnie, iż „to tylko potwierdza fakt, że widzimy kontynuację przepływu broni i bojowników z Rosji na wschodnią Ukrainę”.
 
Agencja Reuters zauważa, że Sekretarz Generalny NATO nazwał ten incydent „rosyjskim wtargnięciem” („Russian incurcion” – ang.) i powstrzymał się od użycia słowa inwazja („invasion”).
 
Rasmussen dodał, że przekroczenie granicy przez rosyjskie transportery jest wyraźnym dowodem na to, że Rosja w dalszym ciągu przyczynia się do destabilizacji na wschodniej Ukrainie.
 
W związku z tym, po raz kolejny wezwał Rosję do wycofania swoich wojsk stacjonujących przy granicy z Ukrainą, zatrzymać przepływ broni, bojowników oraz pieniędzy dla Donbasu oraz zaprzestać wspierania uzbrojonych tzw. separatystów, a także rozpocząć dialog z Kijowem.
 
Wcześniej dziennikarze brytyjskich „The Guardian” i „The Telegraph”, Shaun Walker i Roland Oliphant, poinformowali, że na terytorium Ukrainy wjechały 23 transportery opancerzone oraz kilkadziesiąt innych pojazdów technicznych na rosyjskich tablicach wojskowych. Stało się to w rejonie rosyjskiego 50-tysięcznego miasta Donieck w obwodzie rostowskim (nie mylić z ukraińskim milionowym Donieckiem), w odległości około 70 km od otoczonego przez ukraińskich żołnierzy miasta Ługańsk. Informację tą potwierdzili także dziennikarz ukraińskich mediów Timur Olewski z Hramadzke TV oraz korespondent opozycyjnego rosyjskiego czasopisma „The New Times” Siergiej Chazow.
 
Ukraiński wywiad również potwierdził, że rosyjski sprzęt znajduje się w obwodzie ługańskim. Lecz prezydent Petro Poroszenko w rozmowie telefonicznej z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem oświadczył, że „znaczna część” tego sprzętu została zniszczona w nocy przez ukraińską artylerię.

Jak podało BBC, brytyjskiej MSZ wezwało ambasadora Rosji w Londynie na rozmowę wzw. z wydarzeniami na Ukrainie.

 
Z kolei rząd Niemiec pilnie domaga się od rządu Federacji Rosyjskiej wyjaśnień ws. informacji o przekroczeniu granicy przez kolumnę pojazdów opancerzonych.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Potwierdzam w 100%, Polski wywiad jest uległy wschodowi.

Pełzająca ofensywa, czytałam w mediach zagranicznych że Kadarow zwrósił się oficjanie do kgb-wskiego sledzia aby przyjmowac obowiażkowo jego ulubioną mlodzież czeczeńska do rosyjskiej armiii bo inaczej sobie z nimi nie poradzi. najgorsze jest to ze ruska ofensywa dalej pruje na zachid a zachód udaje że nic nie widzi.

Jutro się dowiemy, że armia ukraińska rozpirzyła te rosyjskie wozy bojowe. Putin nie zdaje sobie sprawy, że Ukraińcy przegryzą im gardło. Czy nie czują determinacji Ukraińców? Po to się codziennie modlili na Majdanie do Matki Boskiej, żeby teraz odpuścić wolność jaką sobie wymarzyli i z powrotem zanurzyć się w zatrutej Kacapii?

Rosyjska inwazja na Polskę jest na rękę rządzącej sitwy. Takim sposobem uda im się uniknąć odpowiedzialności za Smoleńsk i za zniszczenie Polski. Jeżeli teraz Polacy nie odsuną ich od władzy to postawienie ich przed trybunałem będzie niemożliwe. Na wygranie wyborów nawet nie liczcie, oni już nie takie przekręty robili i uchodziło im to na sucho - po "przegranych" wyborach Polacy zamiast wyjść na ulicę i protestować woleli spakować walizki i wyjechać z kraju. Polacy potrzebują jakiegoś zrywu narodowego, aby móc otrząsnąć się z tego marazmu pozostawionego przez SLD i PO. Inaczej Polska zginie.

Wkroczyli na terytorium Ukrainy i co - czy dalej tylko sankcje będą zaostrzane. Obudzi się świat (z przysłowiową ręką w nocniku) jak zajmą kolejny raz Lwów i Wilno.

Jednym słowem scenariusz przewidziany przez ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Pół godziny temu putinek wprowadził kolejne sankcje.

Tym razem wobec całego świata.

Nie wolno odtąd kupować zagranicznych (ani rosyjskich wykonanych z zagranicznych)
wyrobów przemysłu lekkiego.

BOTOKS PUTINA DAŁ JUŻ PRZERZUTY DO MÓZGU.

JUŻ DŁUGO NIE POCIĄGNIE.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl