USA: „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów"

ba1969 (sxc.hu)

  

„Polska miała długą historię antysemityzmu”, „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski” – takie kłamliwe twierdzenia znalazły się w konspekcie do lekcji historii na stronie Departamentu Edukacji w New Jersey. Polacy protestują - informuje „Nowy Dziennik”.

Konspekt pt. „Teaching About the Holocaust” przygotowany przez ucznia liceum w Millburn, został zatwierdzony przez New Jersey Commission on Holocaust Education oraz umieszczonym na stronie stanowego Departamentu Edukacji. Można w nim przeczytać, że „Polska miała długą historię antysemityzmu" oraz że „Żydzi zawsze byli wykluczani z polskiego społeczeństwa”, a także dowiedzieć się, że „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski”.

Oburzeni Polacy z New Jersey skontaktowali się z Frankiem Milewskim z Kongresu Polonii Amerykańskiej i przewodniczącym działającego przy tym oddziale KPA Holocaust Documentation Committe (HDC).

Milewski w liście do komisarza edukacji w New Jersey podkreślił, że „zawarte tam błędy i nieścisłości z łatwością wprowadzić mogą uczniów w błędne przekonanie oraz sprawić, że niesłusznie nabiorą oni uprzedzeń przeciwko Polsce oraz społeczności polsko-amerykańskiej. „To więcej niż absurdalne oskarżenia. To haniebne oszustwo wymierzone przeciwko Polsce i uczniom z New Jersey" – piszą natomiast oburzeni członkowie HDC.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pch24.pl,niezalezna.pl,dziennik.com

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

TOTALNA obłuda! Stołeczna ławeczka Rafała Trzaskowskiego... tylko dla wybranych

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

O tym, że Rafał Trzaskowski jest człowiekiem-wpadką, przekonujemy się coraz częściej. Tym razem jednak kandydata PO nieco poniosło. Zamiast rozmawiać z niewygodnym oponentem postanowił... wyrzucić go ze swojej słynnej ławeczki.

Patryk Jaki przyzwyczaił nas do tego, że na swoich spotkaniach z mieszkańcami Warszawy odpowiada na pytania każdego zainteresowanego tematem, nawet jeśli sam zadający je odbiega od meritum, jest z innej opcji politycznej, czy zwyczajnie przyszedł robić zadymę.

Być może, w przeciwieństwie do Trzaskowskiego, nie boi się trudnych sytuacji i umie wyjść z nich obronną ręką. Tak było w przypadku, który opisywaliśmy niedawno na portalu niezalezna.pl, kiedy to podczas spotkania Patryka Jakiego z warszawiakami pojawił się pewien lewicowy dziennikarz.

Dwa miesiące temu Michał Pytlik, publicysta "Krytyki Politycznej" i jednocześnie aktywista partii Razem, opublikował na swoim profilu na Facebooku film, w którym ostro krytykuje Patryka Jakiego, przypominając, jak twierdził - "fakty" - dotyczące rzekomo szkodliwej działalności polityka. Pytlik twierdził m.in., że Jaki w Opolu "już dawno zbudował własny układ". Film lewackiego aktywisty udostępniali na swoich profilach politycy PO. Na spotkaniu z mieszkańcami Warszawy, kandydat Zjednoczonej Prawicy "wywołał do tablicy" oszczercę i... koncertowo zdemaskował jego kłamstwa.

Tymczasem okazuje się, że kontrkandydat Jakiego - Rafał Trzaskowski - nie tylko nie umie stanąć twarzą w twarz ze swoimi oponentami, ale w dodatku nie przejawia podstawowych zasad kultury. Tym razem... wyrzucił ze swojej ławeczki jednego z zainteresowanych rozmową gości:

Internauci zareagowali ostro:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl