niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Prof. Wiesław Binienda doradcą prezydenta USA!

Dodano: 27.07.2014 [14:44]
Prof. Wiesław Binienda doradcą prezydenta USA! - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Czołowy konsultant Zespołu Smoleńskiego, prof. Wiesław Binienda został doradcą powołanej przez Baracka Obamę, Prezydenckiej Rady Ekspertów ds. Nauki i Techniki. Rolą tej elitarnej grupy jest przygotowanie strategii rozwoju wysokich technologii w najważniejszych dziedzinach przemysłu amerykańskiego - dowiedziała się "Gazeta Polska Codziennie".

– Niedawno podczas spotkania rozmowa zeszła na temat katastrofy smoleńskiej. Jeden z kolegów wspomniał, jak samoloty wbijały się w stalowe konstrukcje WTC, a Tu-154M nie mógł przeciąć nawet brzozy. Wszyscy siedzący przy stole zaczęli się śmiać – mówi prof. Binienda.

Podczas gdy w Polsce środowisko związane głównie z tzw. zespołem Laska i „Gazetą Wyborczą” od miesięcy prowadzi kampanię ośmieszania i podważania kompetencji prof. Wiesława Biniendy, to w Stanach Zjednoczonych należy on do ścisłego grona naukowej elity. Do współpracy zaprosił go Barack Obama. Prezydent USA powołał Komitet Wykonawczy Partnerstwa Zaawansowanych Technologii Przemysłowych, którego zadaniem jest przygotowanie strategii rozwoju wysokich technologii w najważniejszych dziedzinach przemysłu amerykańskiego.

Członkami komitetu jest kilkanaście najważniejszych amerykańskich firm przemysłowych, takich jak Northrop, Grumman, Honeywell, Alcoa, Dow Chemical, Siemens oraz kilka uczelni, w tym Berkeley, Georgia Tech, MIT, jak również Uniwersytet Akron gdzie dziekanem jednego z wydziałów jest prof. Binienda.

- Nie ukrywam, że czuję się zaszczycony zaproszeniem do tej współpracy. Szczególnie, że zostałem poproszony o konsultację w zespole opracowującym strategię rozwoju w dwóch bardzo ważnych dziedzinach: analizy wielkich baz danych oraz ich wizualizacji oraz w wielkiej prędkości obliczeń i symulacji komputerowych najbardziej zaawansowanych technologii – mówi prof. Binienda w rozmowie z „Codzienną”.

Więcej na ten temat w jutrzejszej "Gazecie Polskiej Codziennie", a także w jutrzejszym programie Telewizji Republika "Wolne Głosy", w którym Michał Rachoń będzie rozmawiał z profesorem Biniendą. Początek o godzinie 19.00
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Zawsze miałem ogromny szacunek do wykładów P. Profesora Biniendy i Jego wspaniałej żony, wiedziałem, że tego morderstwa i śledztwa nie da się zamieść pod dywan, wiadomo było, że prawda się przebije, a morderców spotka kara. Wiedziałem, że sprawiedliwość zwycięży albowiem nie ma zbrodni doskonałej...
No ryże kołtuny, szykujcie sobie szczoteczki do zębów, pasiaki na długie lata!
Dziękuję wszystkim którzy zwrócili się o pomoc do wspaniałych Rodaków w USA, Australii i wszystkich demokratycznych krajach świata w wyjaśnieniu tej ohydnej zbrodni na naszym Prezydencie RP, wielki szacunek dla P. generałowej Błasik, Pani Zuzannie Kurtyki i wszystkim Rodzinom Smoleńskim, które walczyły o prawdę i sprawiedliwość.
Dziękuję.

Gratulacje!

Wlasnie teraz neobolszewicki Onet i agentura sowieckich troli mowi ze to nieprawda.

Gratulacje dla prof. Biniendy. Gratulacje dla A.Macierewicza szefa zespolu parlamentarnego, ktory skupia takich ekspertow swiatowej slawy jakim jest professor Binienda.
Pamietamy jak emeryt Z.Brzezinski strofowal 'narod polski' aby ten zamilkl I przestal upominac sie o prawde o Smolensku aby nie denerwowac Putina.
Obecie gdy Putin obnazyl oblicze, kazdy sposob jest dobry aby go uderzyc.
W zeszym tygodniu A.Michnik nazwal Putina morderca etc.
Znaczy to ze teraz jest wlasciwy czas aby naglosnic nawolywania w sprawie niezaleznego, miedzynarodowego sledztwa!

P.S.
Polecam film "Polacy" mozna go uzyskac poprzez kluby Gazety Polskiej. Teraz jest doskonaly czas aby film pokazywac mlodziezy.

jak to, przecież w TVN-ie gadali, że prof. Binienda, to nauczyciel z technikum ???
Ciekawe co teraz powiedzą "eksperci" z tefałszenu ?
PS ten wybór prof. Biniendy nie jest przypadkowy, to sygnał (na razie mały), że zaczyna się zmiana kierunku jazdy ...

Serdeczne gratulacje dla Pana Profesora!

Ciekawe jaki związek ma ta nominacja z badaniem katastrofy smoleńskiej skoro konsultacje, i to w zespole a nie indywidualne, mają dotyczyć analizy wielkich baz danych.

To nie tylko agenci i kapusie poprzebierani za żurnalistów tacy jak Żakowski czy Stokrotka na polecenie oficerów prowadzących czynią i mówią co każdy widzi, ale sam dr. inż. Lasek wielokrotnie kwestionował wiedzę i naukowy poziom prof. Biniędy i innych specjalistów współpracujących z sejmowym zespołem d/s wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Laska pewnie zaprosi do współpracy niejaka gen. Anodina!

Tak wygląda samolot o wymiarach długość 47.9 m. rozpiętość skrzydeł 37.55 m, wysokość 11.4 m po zahaczeniu lewym skrzydłem o brzozę na wysokości 5.1 metra: http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3183&c_start=10#.UtPCHtJ5PKg http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3169 Kilka wypadków lotniczych 1) 19 października 1986 roku na terenie RPA rozbił się mozambicki Tupolew Tu-134A-3 z prezydentem Mozambiku Samora Machelem na pokładzie. Przeżyło 10 osób, a śmierć poniósł prezydent Machel wraz z ministrami i wysokimi przedstawicielami rządu Mozambiku. Lecący z prędkością 420 km/h Tu-134 uderzył w zbocze góry. 2) 3 lutego 1998 r. we włoskim ośrodku narciarskim Cavalese w Dolomitach lecący bardzo nisko ważący 15,45 tony samolot zwiadowczy Northrop Grumman EA-6B Prowler przeciął skrzydłem linę nośną tamtejszej kolejki górskiej. Wagonik z 20 pasażerami runął na ziemię z wysokości 120 m u все ПOгuбли. Lina po której kursowały wagony miała wytrzymałość około 500 ton. Po wylądowaniu na lotnisku bazy załoga stwierdziła nieznaczne uszkodzenie skrzydła. 3)Katastrofa w Lesie Kabackim – samolotu pasażerskiego Ił-62M SP-LBG Tadeusz Kościuszko Polskich Linii Lotniczych LOT, która wydarzyła się 9 maja 1987 w czasie lotu nr LO 5055 na trasie Warszawa–Nowy Jork, w trakcie podchodzenia do lądowania, po awarii silników. W wyniku katastrofy śmierć na miejscu poniosły 183 osoby – wszyscy znajdujący się na pokładzie samolotu, a sam samolot został zniszczony. ZNISZCZONE ZOSTAŁY RÓWNIEŻ DRZEWA w Lesie Kabackim na obszarze prostokąta o wymiarach około 370 × 50 metrów. Wśród POwalonych drzew były również kilkusetletnie dęby. CDN

"To się dzieje po raz drugi!" tak o Smoleńsku w kontekście zestrzelenia samolotu na Ukrainie mówi w wywiadzie Cliff Kincaid, Dyrektor Centrum Dziennikarstwa Śledczego AIM

czy takie materiały w prasie zachodniej oznaczają że stał przełom w postrzeganiu Tragedii Smoleńskiej?

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5566

Hamerykańce wiedzą kto jest ile wart a tuskodebile próbowały tylko głupków zrobić z ludzi którym do pięt nie dorastają . Teraz wiadomo dlaczego Polska tak słabo przędzie.

na tak zaawansowanych obliczeniach się nie znam,
ale w internecie jest wiele przykładów jak samoloty koszą ścieżkę w gęstym lesie i skrzydeł nie tracą
co potwierdza obliczenia Prof. dla laików w tych mocno zaawansowanych obliczeniach....
np. "katastrofa samolotu z Egiptu do Moskwy"
generalnie te "yyykkkkssppppyyyrtyyy" od Laska o takiej karierze mogą tylko pomarzyć
ale te PO(o niepoczytalnym rozumie) uwierzą w każdą ruską wersje.
i nadzwyczaj żałośnie wyglądają gdy wierzą w kłamstwo Smoleńskie jak kiedyś PZPR propagowała kłamstwo Katyńskie
PO=PZPR=KGB
to taka historyczna zaszłość w naszym smutnym kraju...

z braku pomysłu na "Piar" chcą zrobić Komisje Macierewiczowi...

już by nie udawali tylko od jutra założyli czapki z czerwonymi gwiazdkami,
przynajmniej byli by bardziej wiarygodni
i powiedzieli komu i za ile nas zhandlowali ?

Czlowiek prawy,w kraju ojcow ponizany,nie przestaje byc patriota,naszej Polski.Doceniany naukowiec.Po wyroznieniu Pro. Biniend,przez Bialy Dom,mozemy sie spodziewac wiecej niz wyjasnienie tatastrofy smolenskiej.Dr.Lasek wie co zaszlo pod Smolenskiem,tyle ze musi czytac ze sciagawki od Tuska.

Zamieszani w zamach w Smoleńsku muszą zostać znalezieni i skazani, to absolutny fundament Państwa Polskiego.

Czas najwyższy żeby 'Schwarzkopf' rozjaśnił sobie umysł na sprawę Polski,Europy i świata.
Jak pomyślę o doradcy Brzezińskim,to zaczynam się zastanawiać ile pozostało mu z polskiego pochodzenia a ile jest w nim marności,bo tę okazał w wywiadzie z "gwiazdą polskiej uczciwości dziennikarskiej",czyli obywatelką Olejnik.

Uwaga propaganda rosyjska przybiera nowa forme:

http://wiadomosci.wp.pl/sort,9,kat,1329,title,Grzywna-do-500-zl-za-przeskoczenie-bramki-w-metrze,wid,16776327,wiadomosc.html#opinie

Popatrzcie na komentarze - pojawiaja sie takie glosy za zbanowaniem rozmawiania przez telefon komorkowy w autobusie /metrze. Potem sa podbijane na zielono , tak zebyscie wszyscy mysleli ze ludzie tego chca.

Tylko to jest nierozsadne, bo jak ktos nam umiera i dzwoni sie pozegnac, dzwonia z urzedu z wazna sprawa, albo z pracy, TO JEST PO PROSTU NIELOGICZNE zeby nie odbierac telefonu.

TO PROBA ZAMACHU NA DEMOKRACJE

Ktoras pal* bedzie ten przepis forsowac, a nie zdziwilbym sie gdyby to byla HGW.

UWAGA RUSKA PROPAGANDA PRZYBRALA NOWA FORME NIE DAJCIE SIE ZROBIC W KONIA

MYSLCIE LOGICZNIE

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl