niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Analityk wywiadu w kanadyjskiej telewizji: Samolot w Smoleńsku zestrzelony

Dodano: 25.07.2014 [11:49]
Analityk wywiadu w kanadyjskiej telewizji: Samolot w Smoleńsku zestrzelony - niezalezna.pl
foto: screen CBC
Zestrzelenie malezyjskiego samolotu nasuwa naturalne skojarzenia z katastrofą smoleńską. Zachodni analitycy mówią o tym wprost i idą jeszcze dalej. Dr Lada Roslycky, analityk wywiadu, doradca prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, była gościem w telewizji CBC. Powiedziała, że rządowy samolot Tu-154M został zestrzelony.

Kilka dni temu kanadyjska telewizja CBC przeprowadziła rozmowę na temat roli Rosji w katastrofie malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Jednym z gości programu „Turning point” była dr Lada Roslycky,  konsultant, analityk ds. bezpieczeństwa i wywiadu.

- Rola Rosji w konflikcie na Ukrainie jest bardzo silna. Jej działania łamią wszelkie prawo międzynarodowe. Oprócz tego jest bardzo smutne podobieństwo między tym co się stało z malezyjskim samolotem na Ukrainie, a maszyną ze Smoleńska, kiedy to polskie demokratyczne władze zostały zestrzelone. Wtedy to Rosjanie prowadzili tak zwane śledztwo. Widzimy pomiędzy tymi wydarzeniami wiele podobieństw. To Rosjanie, rosyjscy terroryści, wojskowi wytrenowani w Rosji w ciągu czterech dni zniszczyli i cięli części samolotu. Zdecydowanie pozycja Putina będzie teraz słabsza. Czas, aby społeczność międzynarodowa uznała go za terrorystę, a to co się dzieje na Ukrainie za wojnę terrorystyczną – powiedziała dr Roslycky.

Na portalu niezalezna.pl od kilku dni piszemy o różnicach i podobieństwach zamachu na Boeinga z tragedią w Smoleńsku.

W identyfikacji ofiar z zestrzelonego Boeinga będzie brało udział aż dwustu specjalistów z ośmiu krajów. - Proces ten zajmie tygodnie, a nawet miesiące - powiedział Arie de Bruyn, rzecznik holenderskiego instytutu medycyny sądowej. Ofiary katastrofy smoleńskiej identyfikowali wyłącznie rosyjscy "eksperci" - zajęło im to tylko dziesięć dni. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Rodziny ofiar zestrzelonego lotu MH17 nie kryją oburzenia, po ujawnieniu informacji o ograbieniu zwłok ofiar z rzeczy osobistych. Teraz okazuje się, że terroryści używali skradzionych kart kredytowych i wypłacali z kont pieniądze. Do podobnych aktów barbarzyństwa dochodziło również po katastrofie smoleńskiej. (CZYTAJ WIĘCEJ)

W środę pierwszy samolot z ciałami ofiar zestrzelenia Boeinga wylądował w holenderskim Eindhoven. Trumny zostaną otwarte, a holenderscy eksperci dokonają identyfikacji i sekcji zwłok. Dlaczego w Smoleńsku stało się inaczej? (CZYTAJ WIĘCEJ)

ZOBACZ PROGRAM


 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tusk wie że tylko Merkel może go uratować przed procesem za Smoleńsk.
http://www.youtube.com/watch?v=RZkKI5Tx-f0#t=1496
http://www.youtube.com/watch?v=slIQeLPcy48
Teraz chcą powołać komisję d/s WSI by odwrócić uwagę od 200 afer PO.

Tak.to.prawda. Teraz ruski kurdupel i ta POwskaja kanalia beda sie wymizgiwac. W tych okolicznosciach to tylko list gonczy moze byc pomocny. Jesli ten czyn pojdzie w zapomnienie to bandyci beda chodzic luzem i teroryzowac innych.

Ja bym nie szukał podobieństwa między obu tragediami, bo to tak jakby szukać podobieństw między słoniem i jeszczurką, no bo słoń ma ogon i jaszczurka też ma ogon.
Tragedia Boeninga 777, to była tragedia śmiertelnie trafionego niewinnego cywila, który niespodziewanie i nieodpowiedzialnie wtargnął na pole bitwy, gdzie świstają kule, natomiast tragedia smoleńska to z premedytacją skrupulatnie przygotowany zamach, wstępnie "przedyskutowany" na słynnym spacerze po sopockim molo

Zestrzelony, też mam takie odczucie że ostatecznie TU-154 został zestrzelony pociskiem. Wybuchy spowodowane ładunkami zamontowanymi w samolocie mogły mieć miejsce, ale Piloci wyprowadzali samolot z kłopotów. Udałoby się ślizgiem po miękkim krzaczastym gruncie uratować pasażerów, więc Rosjanie dokończyli robotę przy użyciu pocisku np. ziemia powietrze. Ślady materiałów wysokoenergetycznych też występują na powierzchni po pocisku. Zapewne na szczątkach boeinga777 lot MH17 też będą ślady substancji wysokoenergetycznych. Holendrzy mają dobrych komandosów wraz z polskimi komandosami powinni zlikwidować Putina wraz z jego demonami. Natomiast odszkodowaniami powinny być obciążone obecne i przyszłe pokolenia Rosjan.

czy ta Lady Rosicki mowi powaznie? jego ekscylencja Wladimir Putin bylby do tego zdolny?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl