niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Warunki trwania Rzeczypospolitej

Dodano: 15.07.2014 [16:27]
Warunki trwania Rzeczypospolitej - niezalezna.pl
foto: GP
Co się stało, że 25 lat po deklaratywnym upadku komuny zachowujemy się jak społeczeństwo z przetrąconym kręgosłupem? Czy jeszcze istniejemy jako państwo? Moim zdaniem bez spełnienia czterech podstawowych warunków nie zatrzymamy rozpadania się państwa. Po pierwsze – rzecz najważniejsza – należy zastosować opcję zerową w sądownictwie. Na nowo przeprowadzić nabór do zawodów sędziego i prokuratora. Nie widzę możliwości reformy państwa bez takiego posunięcia i mam nadzieję, że jesteśmy w przededniu wielkiego ruchu społecznego na tę rzecz. Po drugie, należy wprowadzić intensywne kształcenie patriotyczne od przedszkola po szkołę podstawową i średnią. Nie mówiąc już o przywróceniu prawdziwej historii, która przez ostatnie 25 lat znów zdążyła się zakłamać. Po trzecie, należy zapewnić uczciwość wyborów, a także wprowadzić realne i na tyle surowe kary za fałszerstwa wyborcze, żeby po prostu się nie opłacały. Po czwarte, należy zapewnić system finansowania niezależnych mediów i wprowadzić ochronę prawną z urzędu dla dziennikarzy ujawniających korupcję władzy zarówno tej lokalnej, jak i centralnej. Półśrodki przy Okrągłym Stole skończyły się śmiercią prezydenta dwie dekady później. Nie powtórzmy tego błędu.

 
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

CO SIĘ STAŁO, że są jak bez kręgosłupa? (cz I/II)

W dniu, w którym obywatele polscy zagłosowali za przystąpieniem RZECZYPOSPOLITEj POLSKIEJ do Unii Europejskiej, de facto zrzekli się chęci do SAMODZIELNEGO zarządzania swoim krajem. Ot, Paniusiu, to się stało.
A potem stał się 10 IV 2010 r. plus seria samobójstw, które w ~50% przypadków były zabójstwami.

A w efekcie stało się karierowiczostwo, dorabianie się, egoizm i chamstwo.

Powyższa rezygnacja z SAMODZIELNOŚCI (A więc także z ODPOWIEDZIALNOŚCI) oraz:
A) szaleńcze tempo rozwoju technologii cyfrowych (np. rewolucja Internetu, eksplozja medialnych technik wirtualizacji rzeczywistości, przemiana utrwalania wspomnień z posrtaci analogowej na postać czytleną jedynie maszynowo, tj via PC; w efekcie tychże > eliminacja autorytetu rodziców przez brak odpowiedzi rodziców na problemy młodych w supra-ultra-nowoczesnym (globalizującym się) świecie oraz przez zapytania młodych do Google'a, „który wie wszystko”, i stał się de facto szeroko wielbionym bożkiem informacji);
B) mizerna konfrontacja zacofanej post=PRL=owskiej Polski z wolnym, niepohamowanym rynkiem i bezduszną konurencją;
C) śmierć ostatniego pewnego ŻYWEGO autorytetu Jana Pawła II;
D) harówa rodziców, dodatkowo redukująca zagrożoną (przez pkt a) ) rolę wychowaczą, a przez to dorastanie i wyrastanie: gówniarzerskiej, nieobyczajnej, bezczelniackiej pewnej swego młodzieży oraz tzw. młodzieży wyzwolonej;
E) apoteoza aktywnego stylu życia związana z poszukiwaniem ciągle niedostępnej pracy, a więc z tzw. moblinością plus możliwość swobodnego przemieszczania się w obrębie UE, skutkująca zerwaniem jeszcze istniejących choć nikłych więzów i efektywnie — emigracją;
F) i jeszcze kilka innych czynników (ale wykładu robić nie będę)
spowodowały, że ZAKWESTIONOWANE zostały wartości tradycyjne oraz tradycyjne postrzeganie świata. W efekcie doszło do pełzającej kontestacji i niejako samostnej wzgl. samopędnej promocji przeróżnych mniejszości. Nastąpił też "higieniczny" atak na Kościół jako na Strażnika Tradycji poprzez dopominanie się zerojedynkowej/higienicznej (to m.in. efekt cyfryzacji) sprawności ws. zwalczania pederastii, pedofilii etc.

Świeta racja!!! Popieram Sz.Panią ! Tylko wtedy,gdy będą spełnione te warunki mamy szansę na powrót do normalności.

Tylko jak to zrobić. Miało być liczenie głosów - tak szumnie zapowiadane. Nie było. Miało być zjednoczenie prawicy - bez żadnych warunków. Nie ma. Itd itp. Kto to ma zrobić? Te punkty które Pani wymieniła wymagają większości w sejmie. Niestety mamy sitwę która rządzi i nie zapowiada się aby uległo to zmianie. PIS popełnia błędy zachowując się jak koncesjonowana opozycja. Liczą się czyny a nie słowa, słowa......

Brawo! Uważam, że przegrana przez nas bitwa o LUSTRACJĘ całego aparatu państwowego ze wszystkimi służbami na czele, przesądziła o naszym losie! Brak solidnej i gruntownej LUSTRACJ umożliwił bandytom i ZBRODNIARZOM z PRLu na pozostanie u władzy, wpływów i pieniędzy! Musimy zorbić nowy Sierpień! Bez tego nic nie wskóramy! Proponuję, żeby – tak na początek – opozcja przestała wmawiać ludziom, że żyjemy w wolnym kraju, bo to NIEPRAWDA! Żyjemy w WOLNOŚCI NA NIBY! Mamy natomiast niezlicozna liczbe , konferencji, ROZMÓW i DYSKUSJI o wolnościWmawianie ludziom, że są wolni tak jak Brytyjczyk, Niemiec czy Francuz jest przyczyną tego, że przeciętny Polak ŚPI! Istnienie opozcyji (ciągle pacyfikowanej i atakowanej, której reżym odebrał wszelkie możliwości raelnej walki politycznej i którą morduje, jeśli zajdzie taka potrzeba!) i tolerowanie przez reżym postkomunitstycznych zbrodniarzy paru niezaleznych mediów (którym ciągle grozi, które ciągle zastrasza i niszczy w każdy możliwy sposób) – to wszystko ma tylko jeden cel: podtrzymywać w nas ZŁUDZENIE WOLNOŚCI, żebyśmy się nie stawiali i nie fikali, bo postkomunistyczni zbrodniarze mówią nam: rządziliśmy w PRLu, rządzimy teraz a wy polaczki morda w kubeł, a jak będziecie podskakiwać, to wam damy taki pokaz wolności, że zapamiętacie to do końca życia. Jeżeli to nieprawda, to po co reżym postkomunistycznych zbrodniarzy tworzy nowe oddziały ZOMO? Musimy uderzyć, zanim ci zbrodniarze się jeszcze bardziej umocnią!
Weźmy się w garść i zróbmy nowy Sierpień, ale już bez bolków i stołów!!! Jedynym meblem, który musi być obecny w tym nowym zrywie będzie ŁAWA OSKARŻONYCH!

Pani Ewo, mści się od lat na Polsce brak dekomunizacji . Ale przecież , by nie tykać notabli peerelowskich chodziło przy tym pokojowym "oddaniu" władzy ludziom ,wywodzącym się rzekomo z "Solidarności" , gdzie przy Okrągłym Stole" tak naprawdę dogadali się oprawcy ze swoimi agentami.

Dezaprobatę dla poczynań wymiaru sprawiedliwości należałoby rozpocząć od wykorzystania istniejących instrumentów prawnych w postaci np.rozpowszechniania sądownictwa polubownego, uregulowanego w części piątej kodeksu postępowania cywilnego, które zezwala w w sprawach majątkowych oraz w określonej kategorii spraw niemajątkowych na poddanie sporów z nich wynikłych sądom polubownym (stałym lub powołanym ad hoc), których arbitrzy nie mogą być sędziami i nie muszą być prawnikami !!! i co najważniejsze pochodzą oni z wyboru stron - tacy odpowiednicy Justice of the Peace. To by niewątpliwie wzmogło zaangażowanie obywateli w wymiar sprawiedliwości a także zaczęło by oddziaływać mocno dyscyplinująco na sądy państwowe. Można utworzyć stałe sądy polubowne w poszczególnych gminach z powoływanymi doń na kadencje arbitrami spośród mieszkańców cieszących się nieposzlakowaną opinią.

Pani jest dziennikarzem prawdy.
dziennikarze dzielą się jeszcze na:
zamulaczy
funkcjonariuszy dziennikarstwa
resortowe dzieci
najemników dziennikarstwa
Polakom dedykuję ten oto tekst:
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=6345 /wystąpienie z 1997 r/
a to koncert syna senatora..http://www.youtube.com/watch?v=2rrJF7anZfM

+ propagandyści, fuj !

c.d.
Podobny scenariusz miał miejsce w Europie środkowej kiedy panował tu ród Popieli. Niemcy nazywali Wikingów Askomani, Ashman co oznacza człowieka popiołu, ludzi popiołu, ród popieli. Nazwa ta pochodzi od rytuału palenia ciała zmarłego wikinga, zamiana ciała w popiół. Co według wierzeń Wikingów było konieczne by dusza wikinga mogła wejść do raju. Według wierzeń Wikingów, kiedy ciało wikinga zostanie zjedzone przez robaki, myszy, wtedy dusza zostaje uwięziona w ciałach robaków i myszy. Jest to stan którego Wikingowie panicznie się bali. Legenda o królu Popielu zjedzonym przez myszy, jest echem tego co się wtedy stało za przyczyną rodu Piastów a raczej Piastunów co jest odpowiednikiem roli Majordomus. Piastunowie pełnili dokładnie taką samą rolę na dworze Popieli – Ludzi popiołu, co Karolingowie na dworze Merowingów, osiągając ten sam cel – wygaśnięcie rodu Popieli. Z tą dla mnie nie zrozumiała różnicą, że w przypadku Popieli mamy do czynienia z czynem jakby przeciw bestii z morza, przeciw Wikingom. Bo ród Popieli był rodem Wikingów – Ludzi popiołu.

Widzę, że pani Stankiewicz jest naiwna. Nie było żadnego upadku komuny, było sterowane przejście na z góry wypatrzone (lukratywne) pozycje... Oddajemy pozory władzy, bierzemy własność. I wzięli. A kto coś podskakiwał, to ginął, np. jak Michał Falzmann, który odkrył aferę FOZZ.

Pani Ewo!
Poprowadzić nas abyśmy zatrzymali przestępców okupujących nasz kraj, zanim całkiem wykończą naszą Ojczyznę i zostanie faktycznie ch..
d...a i kamieni kupa!
Jeszcze jest szansa na uratowanie naszego kraju i powstrzymanie złodziejstwa, grabieży ostatnich sreber rodowych w Polsce, ale nie ma wiele tego czasu, po wyborach będzie za póżno.
Ludzie teraz pójdą za Panią!
Już wtedy kiedy Solidarni2010 żądali dymisji tej bandy na Krakowskim Przedmieściu trzeba było się zjednoczyć.
Teraz Polacy już przejrzeli na oczy, widzą co się dzieje.
Maszerujmy Pani Ewo na Warszawę! Dymisja tych bandziorów. Wszystkich. To złodzieje, aferzyści, przestępcy, bandziory, mafia, a ich miejsce jest w zakładach karnych.

Bardzo sensowny artykul. Moj szacunek za proste postawienie przyczyn obecnego marazmu polityczno-ekonomicznego w Polsce.

Ewuniu, jestes wspaniala! Twoja odwaga jest niesamowita! Jak krolowa Buddica!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl