niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Znamy treść listu Gowina i Ziobry do prezesa PiS. Stawiają cały szereg warunków

Dodano: 12.07.2014 [14:41]
Znamy treść listu Gowina i Ziobry do prezesa PiS. Stawiają cały szereg warunków - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/drabikpany
"Odsunięcie od władzy obecnej koalicji rządowej to pilna racja stanu. Jesteśmy przekonani, że dokonać tego może tylko zjednoczony obóz środowisk prawicowych i patriotycznych. Dlatego z uznaniem przyjmujemy inicjatywę zorganizowania dzisiejszej Konwencji. Reprezentowane przez nas partie gotowe są włączyć się w budowę koalicji, która odsunie od władzy szkodzący Polsce i Polakom rząd PO-PSL" - napisali w imieniu swoich partii Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro do Jarosława Kaczyńskiego i uczestników Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych.

Publikujemy pełną treść listu:

Warszawa, 12 lipca 2014

Szanowny Pan Prezes Jarosław Kaczyński
Szanowni Uczestnicy Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych
Szanowny Panie Prezesie, Szanowni Państwo,


Polska znalazła się w stanie głębokiego kryzysu. 3 miliony Polaków wyemigrowało. Liczba urodzeń spadła do katastrofalnie niskiego poziomu. Gospodarka od lat dotknięta jest stagnacją. Mamy dwucyfrowe bezrobocie. Polacy zarabiają średnio 4 razy mniej niż mieszkańcy Europy Zachodniej. Jednocześnie rośnie skala korupcji, a opinia publiczna ciągle dowiaduje się o nowych aferach. Za ten fatalny stan rzeczy odpowiada rząd Donalda Tuska. Odsunięcie od władzy obecnej koalicji rządowej to pilna racja stanu. Jesteśmy przekonani, że dokonać tego może tylko zjednoczony obóz środowisk prawicowych i patriotycznych. Dlatego z uznaniem przyjmujemy inicjatywę zorganizowania dzisiejszej Konwencji.
Reprezentowane przez nas partie gotowe są włączyć się w budowę koalicji, która odsunie od władzy szkodzący Polsce i Polakom rząd PO-PSL.

Jednocześnie uważamy, że zwycięstwo prawicy jest możliwe po spełnieniu całego szeregu warunków. Oprócz podstawowego, jakim jest zjednoczenie sił partii i środowisk prawicowych, niezbędne jest przedstawienie nowej oferty programowej, skierowanej zwłaszcza do młodych wyborców. Jesteśmy przekonani, że bardzo wielu młodych Polaków gotowych jest udzielić poparcia obozowi zjednoczonej prawicy, jeżeli dostrzegą w jego programie realne propozycje poprawy sytuacji gospodarczej, zapewnienia godnego życia polskim rodzinom i przywrócenia elementarnej uczciwości w życiu publicznym.

Wśród różnorakich propozycji za szczególne istotne uznajemy:

- likwidację podatku PIT , dzięki czemu każdy pracujący Polak zarabiać będzie o 20% więcej (towarzyszyć temu musi ograniczenie rozrzutnych wydatków publicznych).
- przygotowanie pakietu wsparcia dla mikro i małych polskich firm, w ramach, którego podstawowym elementem będzie wprowadzenie obniżonej składki na ZUS, powiązanej ze zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Kwota obciążeń dla osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą nie powinna przekraczać 400 zł miesięcznie.
- szczególne wsparcie dla młodych Polaków zamierzających rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu, między innymi poprzez wprowadzenie dwuletniego zwolnienia z konieczności ponoszenia jakichkolwiek danin publicznych.
- wprowadzenie rozwiązań ograniczających ekspansję zagranicznych sieci handlowych między innymi poprzez opodatkowanie osiąganego przez nie obrotu.
- przywrócenie w obrocie gospodarczym zasady , że wszystko, co nie jest zakazane, jest dozwolone oraz kontynuację działań deregulacyjnych.
- jak najszybsze wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.
- zmianę polityki na rzecz rodzin poprzez uznanie, że wsparcie państwa powinno koncentrować się na dzieciach, niezależnie od ich liczby w rodzinie i niezależnie od formalnego charakteru związku, w jakim pozostają rodzice. W wymiarze praktycznym postulujemy wprowadzenie bonu wychowawczego na każde dziecko w wysokości 500 zł miesięcznie.
- wsparcie dla młodych Polaków przy zakupie własnego domu i mieszkania. Pomoc finansowa w tym zakresie powinna być skierowana bezpośrednio do nich, a nie do banków czy deweloperów .
- wdrożenie zmian w systemie ochrony zdrowia, które premiować będą efektywną, szybką i skuteczną pomoc pacjentom.
- wprowadzenie zmian w sądownictwie i szerzej w wymiarze sprawiedliwości, których efektem będzie skrócenie i uproszczenie procedur , ale przede wszystkim przywrócenie służebnej roli wymiaru sprawiedliwości wobec obywatela.
- zdecydowaną walkę z przestępczością i korupcją.

Wymienione propozycje to tylko przykłady działań, do których powinny zobowiązać się przed wyborcami partie polskiej prawicy i środowiska patriotyczne. Jeszcze raz deklarujemy gotowość przyłączenia się do wszelkich działań, które przywrócą Polakom nadzieję na godne
życie i sprawiedliwe państwo.

Życząc Uczestnikom Konwencji twórczych obrad, kierujemy przyjacielskie pozdrowienia.


Jarosław Gowin                                                                           Zbigniew Ziobro
Prezes Polski Razem                                                                   Prezes Solidarnej Polski

                                           
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dlaczego nie ma dwóch najważniejszych postulatów:
1. czystka w MSZ, całkowita wymiana polskich służb dyplomatycznych
2. rozliczenie winnych za zamach smoleński
Poza tym partia Ziobry i Gowina nie ma za sobą żadnego zaplecza i elektoratu wyborczego, wprost przeciwnie może wpłynąć na zmniejszenie elektoratu PIS. Po co nam grupa celebrytów politycznych, którzy chcą za wszelką cenę utrzymać się na scenie polskiej polityki.
Należy teraz, Panie Ziobro docenić wielkość Pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, który wraz ze swoim ś.p. bratem Lechem i Panem Macierewiczem konsekwentnie budowali Prawo i Sprawiedliwość, aby dzisiaj stanowiła największą partię opozycyjną opartą na prawdzie i wzajemnym zaufaniu.

Postulaty słuszne, forma ich przedstawienia NIE! Dla tych nieprzychylnych POZASYSTEMOWEJ prawicy daje do ręki argument, że prawica nie potrafi się zjednoczyć więc nie warto jej popierać. Nie dziwi mnie obecna postawa SLD wobec votum nieufności dla rządu Tuska. Oni szykują się już przecież do koalicji z PO. Ale Polska stoi wobec już jawnie totalitarnych rządów PO z PSL lub SLD, a może i "palikociarni". Dlatego dziwi i to bardzo obecna postawa Ziobry i Gowina, którzy stwierdzili, że MOŻE mają jednak szansę wspólnie wejść do parlamentu.... Tylko, że to raczej marzenia i działanie na rzecz Donalda Tuska. To stawianie własnych, politycznych interesów ponad dobro kraju - A TO POWINNO BYĆ WARTOŚCIĄ NADRZĘDNĄ.
Klasyk mówił: "Maszerujmy osobno, uderzajmy razem". I to powinni sobie wziąć do serca przedstawiciele PiS, Solidarnej Polski, Polski Razem, NARODOWCY i wszyscy, którzy dobro najświętszej Rzeczypospolitej stawiają ponad wszystko.
Inaczej dla własnych, partyjnych albo osobistych interesów pogrzebiemy naszą Ojczyznę!

Przeczytałam treść listu i wiele opinii pod tym artykułem i tak sobie myślę, że drogą demokratyczną tego wszystkiego nie da się wprowadzić. Są to piękne postulaty ale chyba raczej marzenia. Choć mamy świadomość że nasze życie właśnie tak powinno wyglądać to mamy też świadomość, że bez wojny domowej tego nie da się wprowadzić. Mafia i czerwona zaraza zbyt mocno zapuściła tu korzenie. Ale może warto spróbować.

Generalnie zagrywki Prezesa chytrze mistrzowska. Jeśli dobrze odczytuję, wcale nie chodzi o przyjęcie Gowina i Ziobry. Wręcz przeciwnie - ci osobnicy to zdemaskowani wrogowie i zdrajcy. Chodzi o przyciągnięcie zwykłych członków i polityków tych partyjek oraz przede wszystkim o ich wyborców.
Nie sądzę, aby Prezes był dalej tak naiwny, po tylu latach jawnej zdrady i kolaboracji Ziobry z PO. Gowin natomiast to nadal utajony agent Tuska.

Mimo wszystko wychodzi na to, że Zbynek Ziobro z Jarkiem Gowinem to nic innego jak PIĄTA KOLUMNA DONALDA MATOŁA MŚCIWEGO. Najroządniejszym jest wyborem Korwin Mikke, który dał po ryju esbeckiemu agentowi Boniemu.

Znamy tresc listu Gowina....
No i mialo byc tak dobrze, wszyscy razem damy rade, to wszystko dla Polski, i co? to w koncu dla Polski, czy dla wlasnych korzysci?, czy aby nie kieszen ma byc pelna p.Ziobro? Owszem ,to jest wazne, ale POLSKA wazniejsza.

Bzdury mówią. Nic nikomu nie trzeba dawać! Młodym i starym należy dać pracę !!!! Resztę sami sobie kupią i również będą mieli rodziny!!!!!! Na Świecie nikt nic nikomu za darmo nie daje,żadnych mieszkań, ulg i zwolnień. Ci którzy wyemigrowali do Niemiec,Anglii, USA, Kanady,Holandii, Austrii,Szwecji itd. doskonale o tym wiedzą. Ziobro z Gowinem aby to zrozumieć powinni nie dostać się do Parlamentu, powinni tak jak inni Polacy szukać pracy, być na śmieciówkach, spróbować utrzymać rodzinę za 1500 zł i dopiero wtedy po takich 4 latach bez Parlament zacząć się realizować w polityce i pouczać innych !!!!!!!!!!!!!!!

"która odsunie od władzy szkodzący Polsce i Polakom rząd PO-PSL... SLD Ruch Wibratora.. no i Pis tylko Ruch Narodowy ! :)

Postulaty wysuwane przez J.Gowina i Z.Ziobre są słuszne ale trzeba być realistą.Nie wiadomo czy te wszystkie warunki da się spełnić.Fatalny rząd D.Tuska, dokonał ogromnego spustoszenia w kążdej dziedzinie życia społecznego i gospodarczego, kondycja finansowa i gospodarcza państwa jest bardzo zła a będzie jeszcze jeszcze gorsza i tak naprawdę nie wiadomo co można będzie zrealizować z tych postulatów.Oczywiście wizje funkcjonowania państwa trzeba mieć ale trzeba być realistą.Jeśli zjednoczonej prawicy przyjdzie rządzić to nie będzie sielanki,będzie bardzo trudno pod każdym względem. Polska stanie się płatnikiem netto w UE,trzeba będzie spłacać ogromne długi,majątek państwowy już jest kompletnie wyprzedany,do tego trzeba będzie dodać ogromną presję i zmasowaną krytykę tzw elyty i mediów mętnego nurtu,która będzie nieustannie towrzyszyła rządowi prawicowemu!Trzeba sobie zdawać z tego sprawę!!

Prezesi na kursie tylko ścieżka kręta ;-)

Gowinowi i Ziobrze coś się najwyraźniej pomieszało w ich "Sprawiedliwej Polsce". Nie widać w Nich tak naprawdę dużej chęci do zjednoczenia całej prawicy, widać tylko stawianie warunków. A przecież wszystko jest negocjowalne. Po co to wyznaczanie sztywnych zasad na samym początku, szczególnie przez tych maluczkich którzy przy rozdrobnieniu prawicy, najwięcej na tym tracą nie przekraczając progu wyborczego. Ziobro i Gowin za bardzo się wywyższają już na samym początku.

Ja Gowinem bym sobie nie zawracl du.y,to POwska prostytutka.Ziobro i reszta nie powinni sie loczyc z tym POpaprancem,i stawic jeszcze warunki Kaczynskiemu.Kurski sie pokajal,ale to On sie przyczynil, ze L. kaczynski zostal Prezydentem,przypomnial malemu tyfuskowi kim byl jego dziadek,ja sadze ze sie teraz przyczyni, jakas sensacja do obalenia tego POtworka ,i jego calej bandy zlodziei.Zbyszku ic do Jarka i Go przepros,za te twoje male swinstewka co wygadywales ,nie zapomnij zabrac zsoba poczciwego Tadeusza,Beaty,a Arkadiusz sam przyleci.
Jak nie posluchasz Zbyszku tej rady to Mnie tylko upewni,ze Miler mial racje,i zapomnij wtedy o Chicago,tu sie nie
patyczkujemy jak te dwa smiecie, Korwin z Bonim.

Hmm... a bezpieczeństwo narodowe? Czy wchodzi w ochronę zdrowia?;=)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl