niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Fedyszak-Radziejowska dla niezalezna.pl: Zjednoczenie prawicy to kwadratura koła

Dodano: 08.07.2014 [13:50]
Fedyszak-Radziejowska dla niezalezna.pl: Zjednoczenie prawicy to kwadratura koła - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
- Pytanie o zjednoczenie prawicy to pytanie o kwadraturę koła, a dokładniej o to, kto i jak jest w stanie połączyć "elektorat" Rafała Ziemkiewicza, Tomasza Sakiewicza i o. Tadeusza Rydzyka - mówi portalowi niezalezna.pl dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, socjolog PAN.

- Polityk, który potrafi połączyć "elektoraty" tych trzech postaci w jedno środowisko popierające jedną partię polityczną, będzie geniuszem politycznym - podkreśliła socjolog.

Dziś Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS, ogłosił, że rozmowy Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską będą kontynuowane. Wczoraj Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą. Lider największej partii opozycyjnej jest też już po rozmowie z Jarosławem Gowinem, przewodniczącym Polska Razem.

Prezes PiS opowiedział się niedawno za konsolidacją prawicy. - Z całą pewnością konsolidacja jest potrzebna. Konsolidacja prawicy musi być jednak przeprowadzana w taki sposób, żebyśmy w razie sukcesu byli w stanie rządzić. Nie będziemy znów czymś na kształt AWS, czyli formacją, która się nieustannie kłóci - wyjaśnił.

- W żadnym razie nie zgodzimy się na stworzenie takiego mechanizmu, który już przed wyborami może bardzo szkodzić, a który po wyborach po prostu uniemożliwi rządzenie. [...] Jeżeli ktoś wyszedł z jakiejś partii, a potem szkodził jej w sposób bardzo zaciekły, wykorzystywał media głównego nurtu, które były zainteresowane szkodzeniem PiS, niech nie sądzi, że teraz dostanie Orła Białego - dodał Jarosław Kaczyński.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pani Profesor bardzo a to bardzo panią przepraszam bo to nie dotyczy Pani.
Po co wymyślacie o głupim zjednoczeniu prawicy jak wiecie że to jest może i do osiągnięcia ,ale wiecie że
to i tak z tego nic nie będzie. Myslcie nad tym kto będzie liczył te prawicowe głosy i czym będzie liczył .
Jeżeli odbywać się to będzie starą metodą to po cholerę iść na te wybory. Pozdrawiam zjednoczonych wyborców.

Solidarna Polska zachowuje sie jak nie przymierzając PSL w Koalicji.

MAM NADZIEJE IZ KACZOR BEDZIE PAMIETAL O MLODYCH CZYLI RUCHU NARODOWYM. ONI SA NAJWAZNIEJSI BO TO MLODZI I NASZA PRZYSZLOSC. AMEN

Pani Profesor przesadza z tą kwadraturą koła. Zjednoczenie jest możliwe! I ja wiem, mam plan - jak to osiągnąć; tylko PiS musi zacząć naprawdę słuchać Polaków. W tej chwili jednak idzie o coś innego, pilniejszego niż zjednoczenie prawicy - o obalenie rządu Tuska! W tym celu należy zawiesić dumę i dogadać się z SLD! To jest pilne, to jest możliwe!

Ziobro, a przede wszystkim Gowin śmierdzą "V kolumną". Niestety zbyt wiele wiem, aby nabrać się na "jednoczenie prawicy" z jakiego być może przeciętny Polak byłby zadowolony. Smród, o którym wcześniej napisałem, jest zbyt ostry i czytelny. Gdy rzetelność wyników wyborczych będzie dopilnowana Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić samodzielnie, jeśli nie, nici z rządzenia na bazie zgniłych kompromisów i słabo związanych koalicji. Węzeł koalicyjny musi być mocny i opierać się na polskiej racji stanu, a o taki będzie trudno. Nie wróżę nic dobrego metodzie "małych kroczków", stąd taka moja opinia. Pozdrawiam Forumowiczów-Polaków. Z Bogiem!

I jak tu Pani racji nie przyznać!?
Wziąć pod lupę owe telewizyjno- gazetowe prawicowe postacie i co się okaże? Że jest to zgraja ( na szczęście z dość licznymi wyjątkami dopuszczanymi od czasu do głosu, które to wyjątki nie mająn jednak najmniejszych szans wylądować w polskim partyjno-mafijnym parlamencie) nie znających się kompletnie na niczym i wyrobionych w szczekaniu na aktualnie obowiązujący PR-wski temat. Przykład prof Glińskiego jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. PiS stoi przed problemem: skąd wziąć kompetentnych ludzi? Rzeczywiście: Rydzyk, Sakiewicz, Ziemkiewicz , to dzisiaj AUTORYTETY. W czym? Co więcej ci faceci już dzisiaj żrą się między sobą. Jakaś niewielka dawka lojalności ( nie mam na myśli typowej dla POlszewi dyscypliny partyjnej) jest niezbędna do funkcjonowania partii. Tymczasem wszyscy wymienieni ( może z wyjątkiem Sakiewicza) wielokrotnie wykazali, że słowo LOJALNOŚĆ jest im obce. To drugi aspekt sprawy.

Życzyć prawicy, PiSowi i J. Kaczyńskiemu dobrze, to powiedzieć TYM LUDKOM,
co chcą coś zdziałać:
"NAUCZCIE SIĘ SŁUCHAĆ
A na dłuższą metę: zmiana ordynacji wyborczej ; co najmniej przestrzeganie obowiązującej.

W czasie eurowyborów wyborcy pokazali odszczepieńcom PiS (Ziobro et al.) gdzie ich miejsce, a PiS wbrew wyborcom (których ci panowie oszukali w ostatnich wyborach parlamentarnych - weszli do Sejmu z ramienia PiS, by zaraz utworzyć nową partię, na którą my, wyborcy, nie głosowaliśmy) zamierza ich wprowadzić do Sejmu tylnymi drzwiami. To mi się nie podoba.

Pan Zioberko dużo ujadał w TVN'ie ostatnimi czasy.
To troszku za bardzo rozedrgany gość.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl