niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Fedyszak-Radziejowska dla niezalezna.pl: Zjednoczenie prawicy to kwadratura koła

Dodano: 08.07.2014 [13:50]
Fedyszak-Radziejowska dla niezalezna.pl: Zjednoczenie prawicy to kwadratura koła - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
- Pytanie o zjednoczenie prawicy to pytanie o kwadraturę koła, a dokładniej o to, kto i jak jest w stanie połączyć "elektorat" Rafała Ziemkiewicza, Tomasza Sakiewicza i o. Tadeusza Rydzyka - mówi portalowi niezalezna.pl dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, socjolog PAN.

- Polityk, który potrafi połączyć "elektoraty" tych trzech postaci w jedno środowisko popierające jedną partię polityczną, będzie geniuszem politycznym - podkreśliła socjolog.

Dziś Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS, ogłosił, że rozmowy Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską będą kontynuowane. Wczoraj Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą. Lider największej partii opozycyjnej jest też już po rozmowie z Jarosławem Gowinem, przewodniczącym Polska Razem.

Prezes PiS opowiedział się niedawno za konsolidacją prawicy. - Z całą pewnością konsolidacja jest potrzebna. Konsolidacja prawicy musi być jednak przeprowadzana w taki sposób, żebyśmy w razie sukcesu byli w stanie rządzić. Nie będziemy znów czymś na kształt AWS, czyli formacją, która się nieustannie kłóci - wyjaśnił.

- W żadnym razie nie zgodzimy się na stworzenie takiego mechanizmu, który już przed wyborami może bardzo szkodzić, a który po wyborach po prostu uniemożliwi rządzenie. [...] Jeżeli ktoś wyszedł z jakiejś partii, a potem szkodził jej w sposób bardzo zaciekły, wykorzystywał media głównego nurtu, które były zainteresowane szkodzeniem PiS, niech nie sądzi, że teraz dostanie Orła Białego - dodał Jarosław Kaczyński.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pani Profesor bardzo a to bardzo panią przepraszam bo to nie dotyczy Pani.
Po co wymyślacie o głupim zjednoczeniu prawicy jak wiecie że to jest może i do osiągnięcia ,ale wiecie że
to i tak z tego nic nie będzie. Myslcie nad tym kto będzie liczył te prawicowe głosy i czym będzie liczył .
Jeżeli odbywać się to będzie starą metodą to po cholerę iść na te wybory. Pozdrawiam zjednoczonych wyborców.

Solidarna Polska zachowuje sie jak nie przymierzając PSL w Koalicji.

Musi się zdarzyć kolejny cud żeby coś z tego wyszło ale czasami cuda w Polsce się zdarzają.

MAM NADZIEJE IZ KACZOR BEDZIE PAMIETAL O MLODYCH CZYLI RUCHU NARODOWYM. ONI SA NAJWAZNIEJSI BO TO MLODZI I NASZA PRZYSZLOSC. AMEN

Pani Profesor przesadza z tą kwadraturą koła. Zjednoczenie jest możliwe! I ja wiem, mam plan - jak to osiągnąć; tylko PiS musi zacząć naprawdę słuchać Polaków. W tej chwili jednak idzie o coś innego, pilniejszego niż zjednoczenie prawicy - o obalenie rządu Tuska! W tym celu należy zawiesić dumę i dogadać się z SLD! To jest pilne, to jest możliwe!

Ziobro, a przede wszystkim Gowin śmierdzą "V kolumną". Niestety zbyt wiele wiem, aby nabrać się na "jednoczenie prawicy" z jakiego być może przeciętny Polak byłby zadowolony. Smród, o którym wcześniej napisałem, jest zbyt ostry i czytelny. Gdy rzetelność wyników wyborczych będzie dopilnowana Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić samodzielnie, jeśli nie, nici z rządzenia na bazie zgniłych kompromisów i słabo związanych koalicji. Węzeł koalicyjny musi być mocny i opierać się na polskiej racji stanu, a o taki będzie trudno. Nie wróżę nic dobrego metodzie "małych kroczków", stąd taka moja opinia. Pozdrawiam Forumowiczów-Polaków. Z Bogiem!

mnie to tylko interesuje jedna rzecz: czy ten zz ma przynajmniej świadomość tego, że te jego plakaty wyborcze to tak skutecznie odstraszały wyborców, były tak upiorne, że było ... jak było. Tego się nie da ukryć, ani namotać ludziom w głowach. Jak to zrobić, żeby ich przekonać? Czy on ma na to jakiś pomysł?

Tak i Nie. Partia Republikanska w Ameryce jest dokladnie tak podzielona, na republikanow z nazwy tylko i Tea Party. Rozpad republikanow bylby ostatecznym kiss good by dla Ameryki. Stad, pomimo wyraznego rozlamu, w taktyce i ideologi, Partia Republikanska istnieje i zmierza do historycznego zwyciestwa w listopadowych wyborach.
Scalenie fragmentow jest trudniejsze i w polskiej sytuacji moze nie powinno miec miejsca. Zamiast "dogadanki" przywodcow, scalenia dokonac powinni wyborcy, glosujac na tych, ktorzy maja wieksza szanse. PiS jest naturalnym wyborem w tej sytuacji. Ziobrzysci i inni to spoilers. Z drugiej strony spoilersami sa czerwoni kosynierzy,chlopcy od mlota i wyznawcy gumuwego falusa.
Czas na rekonstrukcje panstwa, bez tego kustykacie do przepasci. PiS musi uswiadomic spoleczenstwu, ze nie ma takiej ekonomii, ktora bylaby w stanie utrzymywac socjalizm.
Ludzie moga utrzymywac efficient state, ale state nie jest w stanie utrzymywac obywateli. Przyrzeczenie sprawiedliwego i uczciwego panstwa, bezstronnego arbitra pomiedzy obywatelami,powinna byc wystarczajaca atrakcja dla wyborcow.
Zgadzam sie z p. Profesor, ze zabiegi pojednawcze to strata czasu i troche pomniejszaja Jaroslawa.

I jak tu Pani racji nie przyznać!?
Wziąć pod lupę owe telewizyjno- gazetowe prawicowe postacie i co się okaże? Że jest to zgraja ( na szczęście z dość licznymi wyjątkami dopuszczanymi od czasu do głosu, które to wyjątki nie mająn jednak najmniejszych szans wylądować w polskim partyjno-mafijnym parlamencie) nie znających się kompletnie na niczym i wyrobionych w szczekaniu na aktualnie obowiązujący PR-wski temat. Przykład prof Glińskiego jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. PiS stoi przed problemem: skąd wziąć kompetentnych ludzi? Rzeczywiście: Rydzyk, Sakiewicz, Ziemkiewicz , to dzisiaj AUTORYTETY. W czym? Co więcej ci faceci już dzisiaj żrą się między sobą. Jakaś niewielka dawka lojalności ( nie mam na myśli typowej dla POlszewi dyscypliny partyjnej) jest niezbędna do funkcjonowania partii. Tymczasem wszyscy wymienieni ( może z wyjątkiem Sakiewicza) wielokrotnie wykazali, że słowo LOJALNOŚĆ jest im obce. To drugi aspekt sprawy.

Życzyć prawicy, PiSowi i J. Kaczyńskiemu dobrze, to powiedzieć TYM LUDKOM,
co chcą coś zdziałać:
"NAUCZCIE SIĘ SŁUCHAĆ
A na dłuższą metę: zmiana ordynacji wyborczej ; co najmniej przestrzeganie obowiązującej.

W czasie eurowyborów wyborcy pokazali odszczepieńcom PiS (Ziobro et al.) gdzie ich miejsce, a PiS wbrew wyborcom (których ci panowie oszukali w ostatnich wyborach parlamentarnych - weszli do Sejmu z ramienia PiS, by zaraz utworzyć nową partię, na którą my, wyborcy, nie głosowaliśmy) zamierza ich wprowadzić do Sejmu tylnymi drzwiami. To mi się nie podoba.

Można zjednoczyć się i wygrać albo pozostać oddzielnie i przegrać. Po prostu każdy musi ustąpić trochę i wykazać chęć. Dopiero pokonanie wroga w postaci IIIRP da możliwość samodzielnego funkcjonowania teraz połączonych podmiotów

Pan Zioberko dużo ujadał w TVN'ie ostatnimi czasy.
To troszku za bardzo rozedrgany gość.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl