niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Reformy Kaczyńskiego uratowały Polskę przed kryzysem. Przyznaje to nawet... minister z kancelarii Tuska

Dodano: 02.07.2014 [20:54]
Reformy Kaczyńskiego uratowały Polskę przed kryzysem. Przyznaje to nawet... minister z kancelarii Tuska - niezalezna.pl
foto: ey.media.pl, kprm.gov.pl
Zmiany jakie wprowadził rząd Jarosława Kaczyńskiego dały istotny impuls prorozwojowy dla polskiej gospodarki. To nie jest teza któregoś z polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tak o polityce finansowej z lat 2005-2007 r. pisze...  Jan Krzysztof Bielecki. Przewodniczący Rady Gospodarczej z kancelarii premiera Donalda Tuska przyznaje, że decyzje Kaczyńskiego uratowały Polskę przed skutkami kryzysu gospodarczego.

- W 2006 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o obniżeniu stawek podatku dochodowego z 40% na 32% i z 30% na 18%. Te zmiany weszły w życie od 2009 roku. W 2007 roku obniżyli też składkę rentową z 13% na 10%. Te zmiany dały istotny impuls prorozwojowy dla gospodarki - pisze były premier Bielecki i przyjaciel obecnego szefa rządu i pracownik w jego kancelarii. Swoją tezę sformułował w okolicznościowym raporcie firmy doradczej EY Polska pt. System stworzony od podstaw - czyli prawdziwa historia 25-lecia polskich podatków.

W swojej analizie Bielecki będąc zmuszonym do pochwalenia Jarosława Kaczyńskiego, robi to w przewrotny sposób. Jak twierdzi - sama decyzja obniżki podatków była "błędna z punktu widzenia sztuki ekonomicznej", ale jednak "okazała się bardzo korzystna dla Polski w momencie gwałtownego kryzysu, który miał miejsce na świecie w 2008 roku." Dlaczego? Bo "przyczyniła się do tego, że Polska nie pogrążyła się w recesji"


Stanowisko Jana Krzysztofa Bieleckiego w sprawie decyzji podatkowych poprzedników Donalda Tuska:

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

ale to nic dziwnego! po prostu Kaczyński jest człowiekiem prawym i uczciwym, o czym przyznają nawet politycy z innych ugrupowań, bo on naprawdę chce dobra dla Polski i Polaków!!!
tylko do niektórych to nie dociera i dlatego mamy teraz na głowie rząd zdrajców i zboczonych wulgarnych polityków!

Dlatego tylko rząd Jarosława Kaczyńskiego może uratować nasz kraj.Należy jak najszybciej odsunąć złodziei od władzy,bo jeszcze trochę ich rządów,a zostaniemy bez ORLENU,AZOTÓW,LOTOSU i innych strategicznych dla Polski firm.

Pan J. Kaczyński przeprowadzał wiele reform i wiele dobrych reform zostawił rządowi Tuska aby ten wprowadził je w życie. Niestety nieuk nie skorzystał, bo to było dla niego zbyt trudne do zrozumienia. Ponadto Kaczyński to patriota a jego następca to człowiek, któremu nigdy nie zależało na dobru rodaków. Zadbał za to o dobro swoje i swojej trzódki. Tę zgraję, teraz trudno odciągnąć od żłobu, bo zbyt mocno przyssana. Rząd Tuska cechuje makiawelistyczna postawa wobec Polski i Polaków i dlatego należy odsunąć go od władzy, bo to szkodnik.

p MONIKO to nie jest zlob tylko koryto a przy korycie stoi wiadomo kto ,i czeka ichwszystkich ciezka operacja chirurgiczna ODCIECIE RYJA OD KORYTA

I to nawet glupiemu moze sie przytrafic decyzja ktora przyniesie owoce niespodziewane przez wielce uczonych w pismie.

PROSZE PAŃSTWA platforma tonie pomimo iż współpracujący z nią prezesi spółek skarbu państwa którzy dostali po 5,7 10,12 milionów odprawy i umocowali się przy autostradach i okradli polskich przedsiębiorców na co mamy dowody......teraz tonic nie znaczy kasa nie gra roli bo nikt jak TUSK nie zrobi z siebie KOMPLETNEGO DEBILA I ZŁODZIEJA .....teraz miękną PREZESY i nagrywają swoje historie na wszelki wypadek.....powiem tak KONIEC MILLERÓW JANIKÓW I CZARZASTYCH ORAZ TUSKOWYCH śmeci ....60 dni.

Bielecki odrażający typ i jeden z największych gangsterów w historii Polski.To jeden z szefów płemiełka!Bo tym POkurczonym płemiełkiem wielu kręci a płemiełek to najwyżej szyją może sobie POkręcić.No i lody może kręcić w zamian za bezwzględne POsłuszeństwo wobec swoich mocodawców.Ale jak wskazuje ta afera gastronomiczna są jeszcze inni,którzy ckhcą się nachapać tymi resztkami co jeszcze zostały.

Emilianie58! Teraz mamy do czynienia z bratobojcza walka antypolskich czerwonych sQrwysynow (WSI) o wielkie pieniadze, ktore maja byc przeznaczone na tzw. "zbrojeniowke". W zwiazku z tym prosze zwrocic uwage na zwiekszenie aktywnosci, na tej plaszczyznie Bula... "Afera tasmowa", czyli walka buldogow POd dywanem! Pozdrawiam.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl