niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

​Nowy minister, to i nowe limuzyny. Ich koszt to 1000 zł dziennie!

Dodano: 30.05.2014 [18:07]
​Nowy minister, to i nowe limuzyny. Ich koszt to 1000 zł dziennie! - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Nowy minister finansów Mateusz Szczurek nie będzie jeździł samochodami, których używał jego poprzednik Jacek Rostowski. Ministerstwo rozstrzygnęło właśnie przetarg na wynajem dziesięciu limuzyn. A ile zapłacą za to podatnicy? 30 tys. zł miesięcznie, czyli 1000 zł dziennie. 
 
Poprzednie samochody miały już 10 lat, dlatego z nich zrezygnowano.

Nie będą to byle jakie auta – pisze "Fakt", podając, jakie będą to limuzyny oraz ich specyfikację. „Urzędnicy ministerstwa będą już niedługo podróżować 8 skodami superb, audi A6 i citroenem C5. Wszystkie wyposażone w 2-litrowe silniki! Minister i jego urzędnicy nie będą mogli też narzekać na komfort podróży. Auta będą miały podgrzewane fotele, rolety przeciwsłoneczne, skórzaną tapicerkę, podłokietniki i oczywiście klimatyzację” – czytamy na fakt.pl.
 
Ministerstwo nie zdecydowało się na kupno nowych aut, jedynie na wynajem limuzyn. Jednak flota będzie odświeżona, a zapłacimy za to 30 tys. zł miesięcznie – 1000 zł dziennie.

Decyzja poprzedzona została analizami, które potwierdziły korzyści i opłacalność rozwiązania – powiedziała rzecznik ministerstwa Wiesława Dróżdż w rozmowie z gazetą. Rzecznik dodaje, że takie rozwiązanie jest o wiele bardziej opłacalne niż zakup nowych samochodów.
 
Bo przecież urzędnik 10-letnim samochodem jeździć nie będzie …
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

czy nowe auta będą w standardzie "Stealth" niewidzialnym dla radarów?

przed budowa metra,gdy jezdzilem do M F nie widzialem tam aut sluzbowych starszych niz 5 lat

Chyba pierwszy minister, który liczy się z kosztami.

Nie przesadzajcie, przecież te stare jeszcze sprzedadzą, szwagier ma je wziąć do swojego komisu, złotówka od sztuki. Jak z tą amunicją co wojsko sprzedało, zdatna jeszcze ale chwalili się że dzięki sprzedaży nie musieli zapłacić za jej utylizację, toż to okazja była, łaskawca jakiś ją pewnie do Afryki pocisnął i na pewno już nie jeździ Skodą ;-)

Przecież POlskę na to stać, a ci urzędnicy są tak dobrze wykształceni, tak wydajni i takie dobrze robią polskim podatnikom, więc o co chodzi??? POlska w budowie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl