Nie trzeba płacić zaległego abonamentu RTV?

Piotr Łuczuk

  

Czesław Starosta, radny Orzesza, twierdzi że wraz z gronem przyjaciół znalazł sposób na skuteczną odmowę w majestacie prawa zapłaty zaległego abonamentu RTV, kar i odsetek z tym związanych, wysyłanych przez Pocztę Polską - pisze „Dziennik Zachodni”.

Starosta zaznacza, że nie nawołuje do odstąpienia od płacenia podatków, mandatów, kar i grzywien, o ile są one zgodne z obowiązującym prawem. - Nie mogę jednak zgadzać się na sytuację, w której poczta nie ustaje w próbach wyłudzeń rzekomo zaległego abonamentu RTV” – mówi i dodaje, że mieszkańcy Orzesza są zasypywani wezwaniami do zapłaty zaległego od 2009 r. abonamentu.

- Takie upomnienie-wezwanie opiewa na kwotę prawie 1400 zł. z odsetkami. Jedna z mieszkanek Orzesza poprosiła pocztę, zgodnie z art. 73 k.p.a., o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec niej roszczenia. W odpowiedzi otrzymała informację, że po ponownej analizie sprawy upomnienie o zaległościach w opłatach abonamentowych nie ma uzasadnienia - kontynuuje radny.

Jego zdaniem, powodem tak radykalnej zmiany w ocenie zaległości ze strony poczty może być niedopełnienie przez tę instytucję obowiązku wynikającego z Rozporządzenia Ministra Transportu z 25 września 2007 r. Zgodnie z nim, wszystkie dowody zarejestrowania odbiorników RTV straciły ważność w listopadzie 2008 r., a operator publiczny do tego momentu miał obowiązek nadać posiadaczom odbiorników nowe numery identyfikacyjne i ... powiadomić ich o tym. „Dowody wskazują, że poczta nie wywiązała się z powierzonego jej przez ówczesnego ministra zadania”, kończy radny.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Durczok wziął się za ocenę „polityczek” totalnej opozycji. I dostało mu się… od jednej z nich

Kamil Durczok / Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Kamil Durczok postanowił w mediach społecznościowych dokonać oceny "polityczek" totalnej opozycji. Padło na Barbarę Nowacką i Katarzynę Lubnauer. Były gwiazdor TVN bardzo wysoko ocenił telewizyjny występ Nowackiej, uznając, że kontrastuje ona z szefową partii Nowoczesna. W obronie partyjnej koleżanki stanęła Paulina Hennig-Kloska, pouczając Durczoka, że nie powinien zabierać głosu w kwestii "oceniania kobiet".

Były gwiazdor TVN, Kamil Durczok bardzo aktywnie komentuje życie polityczne w Polsce. Co pewien czas za pomocą mediów społecznościowych prezentuje swoje opinie i przemyślenia.

A to postraszy funkcjonariusza straży marszałkowskiej utratą pracy, to znowu w niewybrednych słowach skomentuje przystąpienie przez radnego Wojciecha Kałużę do Deklaracji Programowej dla Śląska.

[polecam:http://niezalezna.pl/231059-znany-dziennikarz-grozi-funkcjonariuszowi-w-sejmie-masz-rodzine-serio-wolisz-isc-na-zasilek]

[polecam:http://niezalezna.pl/246660-odszedl-z-tvn-w-atmosferze-skandalu-dzis-moralizuje-i-straszy-radnego-kaluze]

Tym razem Kamil Durczok podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat Katarzyny Lubnauer i Barbary Nowackiej. Problem w tym, że były frontmen telewizji z ulicy Wiertniczej pozwolił sobie na ocenę obu pań, a to z uwagi na skandal związany z jego odejściem z TVN może wyglądać, delikatnie mówiąc, na niestosowność.

[polecam:http://niezalezna.pl/234213-jest-uzasadnienie-wyroku-w-sprawie-durczoka-sad-jego-zachowanie-mialo-znamiona-molestowania]

"Bardzo dobra Barbara Nowacka w tvn24. Kontrast z Katarzyną Lubnauer. Ciekawe czy między paniami rozegra się rywalizacja o bycie rywalką dla  Grzegorza Schetyny ;)"

- napisał na Twitterze Durczok.

Katarzyna Lubnauer nie dostrzegła, lub nie chciała dostrzec żadnej niestosowności w komentarzu Durczoka. Oświadczyła jedynie, że nie konkuruje z Barbara Nowacką. 

W obronie partyjnej koleżanki stanęła Paulina Hennig-Kloska, pouczając byłego gwiazdora TVN, że nie powinien zabierać głosu w kwestii "oceniania kobiet".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl