niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Pierwsze strzały na Krymie. Ukraińcy przejęli kontrolę nad lotniskiem "Belbek"

Dodano: 04.03.2014 [12:28]
Pierwsze strzały na Krymie. Ukraińcy przejęli kontrolę nad lotniskiem "Belbek" - niezalezna.pl
foto: Simon Shuster
Ukraińscy żołnierze przejęli kontrolę nad większą częścią lotniska „Belbek” w Sewastopolu. Zrobili to bez jednego strzału. Pod kontrolą Rosjan pozostaje jednak pas startowy.
 
Informację podał dziennikarz Dmitrij Timchuk na Facebooku.

We wtorek rano na lotnisku nie uzbrojeni ukraińscy żołnierze stanęli twarzą w twarz z Rosjanami. Śpiewając i trzymając ukraińską chorągiew Ukraińcy doszli do rosyjskich żołnierzy. Rosjanie oddali strzały w powietrze. Wyglądali na zupełnie zaskoczonych.

Bohater Ukrainy pułkownik Juri Mamczur.- Sytuacja na lotnisku przez całą noc była bardzo napięta. Wojsko rosyjskie po przejęciu kontroli nad  lotniskiem zachowywało się bardzo nerwowo. Widząc ruch ukraińskich wojskowych, Rosjanie strzelali w powietrze – napisał dziennikarz.


twitter.com/Evgeny Feldman

Podczas negocjacji Rosjanie nie przedstawi jasnych żądań – wyjaśnia dziennikarz. - W rezultacie, ukraińscy wojskowy przejęli kontrolę nad obiektami – twierdzi."Wojsko ukraińskie sprawuje pełną kontrolę nad postojem statków powietrznych, skład paliwa, punktem kontrolnym - napisał Timchuk.

ZOBACZ WIDEO

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

bandyta dobrowolnie ze strachu wycofa się z Krymu i Ukrainy? A co te kałmuki w Unii i USA robią aby tak się stało? Napominają, dyskutują, straszą sankcjami? Nie z Putinem te numery. Ten ryży bandzior za dużo włożył kasy w to aby odpuścić sobie Krym i Ukrainę.
Ten kto wierzy jego słowom, że rozkazał swoim żołnierzom wrócić do dawnych baz jest skończonym durniem.
Putin to podstępna tchórzliwa bestia atakująca w nocy, i tak zrobi tym razem widząc bezsilność Junii i banana.
Z bandziorem nie należy się cackać, lecz chwycić to sowieckie ścierwo za łeb i przegonić z Krymu i Ukrainy raz na zawsze, Ukraińcy wiedzą jak to zrobić, ale trzeba Im pomóc i nie uspakajać ich, bo ciekaw jestem jak bandyta wejdzie do naszego domu czy też go "uspakajamy" i "negocjujemy" z nim?
Jeżeli to prawda co podała fronda.pl, że Putin ma guza mózgu, a wiedzą o jego chorobie to od rosyjskiego oligarchy, to jemu nie będzie zależało wiedząc że umiera czy wyrżnie cały kraj, 1 człowieka czy całą Europę. Pociągnie ich czyli nas za sobą.
Należy więc jak najszybciej obezwładnić tego ciężko chorego szaleńca, a nie wdawać się z nim w dyskusje i wierzyć jego uspokojeniu nastrojów w Europie i obiecankom-cacankom. Każdy bandyta obiecuje, a robi swoje. On w nocy zrobi na Ukrainie krwawą rzeż i jatkę, i nie tylko na Ukrainie.
My jesteśmy najbliżej. Link do frondy:

http://www.fronda.pl/a/putin-ma-guza-mozgu-i-dlatego-dziala-tak-dziwnie,35067.html

Tylko idiota może wierzyć w nawrócenie się bandyty.

Ciekawe czy Rosjanie zachowają sie jak Brytyjczycy w przypadku Gandhiego?
Niewykluczone. Wielu Rosjan mogłoby się poczuć bardzo nieswojo gdyby mieli strzelać do bezbronnych, ale przekonanych do swoich racji i odważnych ludzi.

Nie wpuszczą nikogo bez rozkazu z Moskwy.Tak więc lotnisko niby w rękach Ukraińców, ale w rękach Ruskich. Ważne jednak jest to, że Ukraińcy nie zlękli się ich, a Ruscy bez instrukcji z góry nie będą wiedzieć co zrobić. Całe bataliony Rosjanie pozostawili w Afganistanie, bo zapomnieli o nich.

... brawo Ukraińcy.
Tyle do napisania brawo uznanie z Polski.
Bohaterstwo to pomimo strachu zrobić coś,czego większość by się nie podjęła.
Za ich przykładem pójdą inni to tylko kwestia czasu.
Oni już wygrali tą wojnę mając takich oficerów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl