niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
01/04/2015
Jarosław Wróblewski
1 % SWS)

Pierwsze strzały na Krymie. Ukraińcy przejęli kontrolę nad lotniskiem "Belbek"

Dodano: 04.03.2014 [12:28]
Pierwsze strzały na Krymie. Ukraińcy przejęli kontrolę nad lotniskiem "Belbek" - niezalezna.pl
foto: Simon Shuster
Ukraińscy żołnierze przejęli kontrolę nad większą częścią lotniska „Belbek” w Sewastopolu. Zrobili to bez jednego strzału. Pod kontrolą Rosjan pozostaje jednak pas startowy.
 
Informację podał dziennikarz Dmitrij Timchuk na Facebooku.

We wtorek rano na lotnisku nie uzbrojeni ukraińscy żołnierze stanęli twarzą w twarz z Rosjanami. Śpiewając i trzymając ukraińską chorągiew Ukraińcy doszli do rosyjskich żołnierzy. Rosjanie oddali strzały w powietrze. Wyglądali na zupełnie zaskoczonych.

Bohater Ukrainy pułkownik Juri Mamczur.- Sytuacja na lotnisku przez całą noc była bardzo napięta. Wojsko rosyjskie po przejęciu kontroli nad  lotniskiem zachowywało się bardzo nerwowo. Widząc ruch ukraińskich wojskowych, Rosjanie strzelali w powietrze – napisał dziennikarz.


twitter.com/Evgeny Feldman

Podczas negocjacji Rosjanie nie przedstawi jasnych żądań – wyjaśnia dziennikarz. - W rezultacie, ukraińscy wojskowy przejęli kontrolę nad obiektami – twierdzi."Wojsko ukraińskie sprawuje pełną kontrolę nad postojem statków powietrznych, skład paliwa, punktem kontrolnym - napisał Timchuk.

ZOBACZ WIDEO

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Na szczęście oglądałem ten film na kilku różnych kanałach telewizyjnych. Zwróciłem uwagę na kolor i opis tej drugiej flagi (oprócz żółto – niebieskiej), którą nieśli ukraińscy żołnierze. Muszę przyznać, że odczułem lekkie zdumienie. Rosjanie zachowali na szczęście zimną krew i wystrzelili tylko w powietrze. Ukraińcy zawrócili i mogli co najwyżej pograć sobie w piłkę i robić dobrą minę, do złej gry. Otoczeni przez Rosjan. I tak oto wygląda ich „kontrola” nad lotniskiem. Zresztą jest ich zbyt mało, by opanować lotnisko; i nie mają broni. Sądzę więc, że chodziło tu o sprowokowanie Rosjan do użycia broni palnej, przed wizytą Johna Kerry’ego w Kijowie. Rosjanie nie ulegli jednak prowokacji.

podchodzić do oddziałów rosyjskich
z wielkimi planszami,
na których będą zdjęcia
prywatnych pałaców putina
i dla porównania zdjęcia mieszkań przeciętnych Rosjan
oraz
zdjęcia warunków, w jakich żyją żony rosyjskich żołnierzy.

I napis pod pałacami putina: "Razem bracia ! Bandu - het !"

ruskie sa bez szans; ponieważ nie maja za plecami smerszu najchętniej przejdą na strone ukraincow..

bandyta dobrowolnie ze strachu wycofa się z Krymu i Ukrainy? A co te kałmuki w Unii i USA robią aby tak się stało? Napominają, dyskutują, straszą sankcjami? Nie z Putinem te numery. Ten ryży bandzior za dużo włożył kasy w to aby odpuścić sobie Krym i Ukrainę.
Ten kto wierzy jego słowom, że rozkazał swoim żołnierzom wrócić do dawnych baz jest skończonym durniem.
Putin to podstępna tchórzliwa bestia atakująca w nocy, i tak zrobi tym razem widząc bezsilność Junii i banana.
Z bandziorem nie należy się cackać, lecz chwycić to sowieckie ścierwo za łeb i przegonić z Krymu i Ukrainy raz na zawsze, Ukraińcy wiedzą jak to zrobić, ale trzeba Im pomóc i nie uspakajać ich, bo ciekaw jestem jak bandyta wejdzie do naszego domu czy też go "uspakajamy" i "negocjujemy" z nim?
Jeżeli to prawda co podała fronda.pl, że Putin ma guza mózgu, a wiedzą o jego chorobie to od rosyjskiego oligarchy, to jemu nie będzie zależało wiedząc że umiera czy wyrżnie cały kraj, 1 człowieka czy całą Europę. Pociągnie ich czyli nas za sobą.
Należy więc jak najszybciej obezwładnić tego ciężko chorego szaleńca, a nie wdawać się z nim w dyskusje i wierzyć jego uspokojeniu nastrojów w Europie i obiecankom-cacankom. Każdy bandyta obiecuje, a robi swoje. On w nocy zrobi na Ukrainie krwawą rzeż i jatkę, i nie tylko na Ukrainie.
My jesteśmy najbliżej. Link do frondy:

http://www.fronda.pl/a/putin-ma-guza-mozgu-i-dlatego-dziala-tak-dziwnie,35067.html

Tylko idiota może wierzyć w nawrócenie się bandyty.

Ciekawe czy Rosjanie zachowają sie jak Brytyjczycy w przypadku Gandhiego?
Niewykluczone. Wielu Rosjan mogłoby się poczuć bardzo nieswojo gdyby mieli strzelać do bezbronnych, ale przekonanych do swoich racji i odważnych ludzi.

Nie wpuszczą nikogo bez rozkazu z Moskwy.Tak więc lotnisko niby w rękach Ukraińców, ale w rękach Ruskich. Ważne jednak jest to, że Ukraińcy nie zlękli się ich, a Ruscy bez instrukcji z góry nie będą wiedzieć co zrobić. Całe bataliony Rosjanie pozostawili w Afganistanie, bo zapomnieli o nich.

jednak:

Najpierw był zamach nad Smoleńskiem, a konsekwencją jest Krym! o tym krótki tekst:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4809

... brawo Ukraińcy.
Tyle do napisania brawo uznanie z Polski.
Bohaterstwo to pomimo strachu zrobić coś,czego większość by się nie podjęła.
Za ich przykładem pójdą inni to tylko kwestia czasu.
Oni już wygrali tą wojnę mając takich oficerów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl