niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22/12/2014
Paweł Krajewski

Pierwsze strzały na Krymie. Ukraińcy przejęli kontrolę nad lotniskiem "Belbek"

Dodano: 04.03.2014 [11:28]
Pierwsze strzały na Krymie. Ukraińcy przejęli kontrolę nad lotniskiem "Belbek" - niezalezna.pl
foto: Simon Shuster
Ukraińscy żołnierze przejęli kontrolę nad większą częścią lotniska „Belbek” w Sewastopolu. Zrobili to bez jednego strzału. Pod kontrolą Rosjan pozostaje jednak pas startowy.
 
Informację podał dziennikarz Dmitrij Timchuk na Facebooku.

We wtorek rano na lotnisku nie uzbrojeni ukraińscy żołnierze stanęli twarzą w twarz z Rosjanami. Śpiewając i trzymając ukraińską chorągiew Ukraińcy doszli do rosyjskich żołnierzy. Rosjanie oddali strzały w powietrze. Wyglądali na zupełnie zaskoczonych.

Bohater Ukrainy pułkownik Juri Mamczur.- Sytuacja na lotnisku przez całą noc była bardzo napięta. Wojsko rosyjskie po przejęciu kontroli nad  lotniskiem zachowywało się bardzo nerwowo. Widząc ruch ukraińskich wojskowych, Rosjanie strzelali w powietrze – napisał dziennikarz.


twitter.com/Evgeny Feldman

Podczas negocjacji Rosjanie nie przedstawi jasnych żądań – wyjaśnia dziennikarz. - W rezultacie, ukraińscy wojskowy przejęli kontrolę nad obiektami – twierdzi."Wojsko ukraińskie sprawuje pełną kontrolę nad postojem statków powietrznych, skład paliwa, punktem kontrolnym - napisał Timchuk.

ZOBACZ WIDEO

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Na szczęście oglądałem ten film na kilku różnych kanałach telewizyjnych. Zwróciłem uwagę na kolor i opis tej drugiej flagi (oprócz żółto – niebieskiej), którą nieśli ukraińscy żołnierze. Muszę przyznać, że odczułem lekkie zdumienie. Rosjanie zachowali na szczęście zimną krew i wystrzelili tylko w powietrze. Ukraińcy zawrócili i mogli co najwyżej pograć sobie w piłkę i robić dobrą minę, do złej gry. Otoczeni przez Rosjan. I tak oto wygląda ich „kontrola” nad lotniskiem. Zresztą jest ich zbyt mało, by opanować lotnisko; i nie mają broni. Sądzę więc, że chodziło tu o sprowokowanie Rosjan do użycia broni palnej, przed wizytą Johna Kerry’ego w Kijowie. Rosjanie nie ulegli jednak prowokacji.

podchodzić do oddziałów rosyjskich
z wielkimi planszami,
na których będą zdjęcia
prywatnych pałaców putina
i dla porównania zdjęcia mieszkań przeciętnych Rosjan
oraz
zdjęcia warunków, w jakich żyją żony rosyjskich żołnierzy.

I napis pod pałacami putina: "Razem bracia ! Bandu - het !"

jak usłyszał, że ludzie z kamerami rozmawiają po angielsku.

ruskie sa bez szans; ponieważ nie maja za plecami smerszu najchętniej przejdą na strone ukraincow..

Ukr-garnizon po prostu stamtąd wyszedł. Lotnisko jest w rękach rosyjskich.

Czy Państwo nie widzicie strachu w oczach 'naszego' Prezydenta i Premiera?
Po co nagle w TV jest transmitowane przemówienie Prezydenta, ze Polska jest bezpieczna, skoro statystyczny Polak nie bierze nawet takiej ewentualności pod rozwage (chodzi o atask Rosji na Polske)?

Ponieważ jesteśmy członkiem NATO II kategori. Od chwili ataku na Polske musimy sie bronić 4-6 tygodni i wystawić 4 dywizje własnego wojska. Gdzie całego wojska mamy 3 dywizje (formacji frontowych, nie zaplecza i zaopatrzenia). A Po tym czasie NATO jest zobligowane użyć stosownych środków celem zaprowadzenia pokoju (mogą być i ulotki). Czyli jesteśmy bezbronni z rozmontowaną armią i będzie drugi 1939 i drugi Smolensk. Nie oszukujmy się.
Dziwi mnie tylko stanowczość naszych Polityków, którzy zachowuja się jakby nie pamietali tamtych wydarzeń..
Interes POLSKI, później naszych sąsiadów, bo bedzie II MONTE CASSINO, II BITWA O ANGLIE.
Pomagajmy humanitarnie , przyjmujmy do szpitali ale nie stawajmy w Prywatnym sporze Ukrainy po 1 ze stron.

nie jest już postawione w stan pełnej gotowości do obrony naszych wschodnich Unijnych granic, które są zarazem granicą całej UE razem z wojskiem NATO, którzy mają obowiązek strzec w razie zagrożenia wschodnich granic UE, oczywiście nie odwracając się od Ukrainy, i zablokowanie KALININGRADU! I to już!
Kaliningrad od wczoraj powinien być stanowczo zamknięty i powinno tam stać Unijne wojsko razem z naszym w obliczu zagrożenia dla całej Unii. Na co te unijne kałmuki jeszcze czekają, i nasi obydwaj zdrajcy Polskiej Racji Stanu?
Czy celowo jesteśmy wystawieni na odstrzał, jak TW Szpak powiedział: "jeszcze tylko dorżniemy watahy"? Czy już się podzieli Polską?
Dlaczego te 2 kałmuki u nas niby to rządzące tego nie robią i na co jeszcze czekają? Aż wojna ogarnie całą Europę, ale zacznie się od nas?
Teraz wyrażnie widać co na celu miał mord w Smoleńsku śp naszego Prezydenta RP i całej elity.
Chyba już nikt nie ma wątpliwości że te 2 kałmuki, analfabeta i kominiarz zdradzili Polskę? I sprowadzają tu kacapa sowieckiego.
Za to należy się czapa!

ot co.
Dzieki bogu tacy jak ty nie rzadza tym krajem, bo juz pewnie bys rozkazal profilaktyczny nalot na kaliningrad.
Moze to przykre, ale strategia wojskowa Polski powinno byc jak najdluzsze unikanie wojny, a w razie jej wybuchu szybkie poddanie sie i czekanie na Amerykanow. Alternatywa to oczywiscie honorowa, ale smierc.

Przyjacielu, kogo Ty chcesz castawiać na granice.
Mamy 35 tysięcy kłów (czyli tych których możemy wystawić na linnie frontu) , reszta to zaopatrzenie.
Wyślemy ich na granice, to kto bedzie miał bronic strategicznych miejsc?
Jedyne co teraz powinniśmy zrobić, to powrzechną mobilizacje, żeby obywatele sie przestreaszyli i Nalegali w przyszłości na odbudowe Polskiej Armi, którą PO za przyklaskiem Paliklakiera zdemontowało.

Oczywiście jak starczy nam czasu. Bo teraz wszystko w rękach zachodu. Albo ustąpi albo mamy Wojne a w Polsce pierwsi będą rosjanie.

bandyta dobrowolnie ze strachu wycofa się z Krymu i Ukrainy? A co te kałmuki w Unii i USA robią aby tak się stało? Napominają, dyskutują, straszą sankcjami? Nie z Putinem te numery. Ten ryży bandzior za dużo włożył kasy w to aby odpuścić sobie Krym i Ukrainę.
Ten kto wierzy jego słowom, że rozkazał swoim żołnierzom wrócić do dawnych baz jest skończonym durniem.
Putin to podstępna tchórzliwa bestia atakująca w nocy, i tak zrobi tym razem widząc bezsilność Junii i banana.
Z bandziorem nie należy się cackać, lecz chwycić to sowieckie ścierwo za łeb i przegonić z Krymu i Ukrainy raz na zawsze, Ukraińcy wiedzą jak to zrobić, ale trzeba Im pomóc i nie uspakajać ich, bo ciekaw jestem jak bandyta wejdzie do naszego domu czy też go "uspakajamy" i "negocjujemy" z nim?
Jeżeli to prawda co podała fronda.pl, że Putin ma guza mózgu, a wiedzą o jego chorobie to od rosyjskiego oligarchy, to jemu nie będzie zależało wiedząc że umiera czy wyrżnie cały kraj, 1 człowieka czy całą Europę. Pociągnie ich czyli nas za sobą.
Należy więc jak najszybciej obezwładnić tego ciężko chorego szaleńca, a nie wdawać się z nim w dyskusje i wierzyć jego uspokojeniu nastrojów w Europie i obiecankom-cacankom. Każdy bandyta obiecuje, a robi swoje. On w nocy zrobi na Ukrainie krwawą rzeż i jatkę, i nie tylko na Ukrainie.
My jesteśmy najbliżej. Link do frondy:

http://www.fronda.pl/a/putin-ma-guza-mozgu-i-dlatego-dziala-tak-dziwnie,35067.html

Tylko idiota może wierzyć w nawrócenie się bandyty.

Sprawy Ukrainy powinni załatwiać ukraińcy między sobą. My powinniśmy przesyłać pomoc humanitarną, przyjmować rannych i apelować o pokój. A jak się mieszają sąsiedzi z Zagranicy z 'róznymi intencjami' to kończy sie konfliktem, bo każdy ma jakieś racje, których broni.
Zaczeło się od Niemców jak zwykle. Kolejny rynek zbytu by chcieli i tanią siłe roboczą + wykup państwowego mienia za grosze. Polska juz to ma za sobą, teraz ostrzyli kły na Ukraine.

Rozwagi troche, przelać krew zawsze można, ale po co?

Ciekawe czy Rosjanie zachowają sie jak Brytyjczycy w przypadku Gandhiego?
Niewykluczone. Wielu Rosjan mogłoby się poczuć bardzo nieswojo gdyby mieli strzelać do bezbronnych, ale przekonanych do swoich racji i odważnych ludzi.

Wzięli sowiecki sztandar z muzeum i ruskie osłupiały. Oni, po 80 latach komunizmu, są jak psy Pawłowa w kążdym następnym pokoleniu - ślinią się na widok czerwonego.

bardzo dobry sposób !

Nie wpuszczą nikogo bez rozkazu z Moskwy.Tak więc lotnisko niby w rękach Ukraińców, ale w rękach Ruskich. Ważne jednak jest to, że Ukraińcy nie zlękli się ich, a Ruscy bez instrukcji z góry nie będą wiedzieć co zrobić. Całe bataliony Rosjanie pozostawili w Afganistanie, bo zapomnieli o nich.

jednak:

Najpierw był zamach nad Smoleńskiem, a konsekwencją jest Krym! o tym krótki tekst:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4809

... brawo Ukraińcy.
Tyle do napisania brawo uznanie z Polski.
Bohaterstwo to pomimo strachu zrobić coś,czego większość by się nie podjęła.
Za ich przykładem pójdą inni to tylko kwestia czasu.
Oni już wygrali tą wojnę mając takich oficerów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl