niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
13 lutego 2016

Rosja wzywa do rozmów i powołuje się na dokument Sikorskiego

Dodano: 04.03.2014 [07:35]
Rosja wzywa do rozmów i powołuje się na dokument Sikorskiego - niezalezna.pl
foto: twitter.com/MSZ_RP
Rosja jest gotowa do negocjacji ws. Ukrainy, ale pod warunkiem realizacji porozumienia z 21 lutego - podała agencja Ria-Nowosti. Chodzi o 6-punktowy dokument podpisany przez ówczesnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, przedstawicieli UE - ministrów spraw zagranicznych: Polski Radosława Sikorskiego, Niemiec  Frank-Waltera Steinmeiera, Francji Laurenta Fabiusa oraz liderów ukraińskiej opozycji.

Rosja jest gotowa do rozmów na temat sytuacji na Ukrainie i wyjścia z kryzysu, ale pod pewnymi warunkami - podała w nocy z poniedziałku na wtorek rosyjska agencja Ria-Nowosti na swej stronie internetowej, powołując się na źródło w MSZ Rosji.

Oprócz realizacji porozumienia, Rosja chce także, by w rozmowach uczestniczyły wszystkie siły polityczne Ukrainy.


twitter.com/mefimus

Tak wygląda dokument porozumienia, na który powołuje się Rosja. Podpisały się pod nim wszystkie strony negocjacji... oprócz rosyjskiej.

Warunkami podpisanego dokumentu było m. in.: Utworzenie"rządu jedności narodowej w ciągu 10 dni od momentu zmiany konstytucji, wybory prezydenckie "nie później niż w grudniu 2014 roku", śledztwo ws. aktów przemocy prowadzone pod wspólną kontrolą władz, opozycji i Rady Europy oraz amnestia dla skazanych w walkach na majdanie.

Według relacji samego Radosława Sikorskiego, natychmiast po podpisaniu porozumienia prezydent Wiktor Janukowycz wyjechał z Kijowa.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: , ,
Opinie użytkowników

koncz nareszcie swoja putinowska misje,zejdz z oczu na dno Hadesu zanim cie powiesza nie kompromituj wiecej Polakow I Polski

Sikorski nie potrafi przewidywać. Potrafi jedynie potakiwać. Podpisał dokument umowy(żyrował) bez podpisu rosyjskiej strony. To szczyt głupoty. To tak jakby podpisać umowę miedzy dłużnikiem i wierzycielem i żyrantami, bez udziału banku gwarancyjnego pośredniczącego w przelaniu kredytu.

Janukowycz to zbrodniarz. Ze zbrodniarzami się nie siada do stołu.

Naród jest suwerenem UKRAINY,i rada musi się dostosować do jego woli.

powinni zmienić tory na szerokość europejską bo ich dostosowana jest do ruskiej szerokości maja dodatkowa możliwość transportu a poiciagiem przetransportują nawet czołgi na zachod Ukrainy

???????????

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl