niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
02/10/2014
Grzegorz Wierzchołowski

Rosja wzywa do rozmów i powołuje się na dokument Sikorskiego

Dodano: 04.03.2014 [08:35]
Rosja wzywa do rozmów i powołuje się na dokument Sikorskiego - niezalezna.pl
foto: twitter.com/MSZ_RP
Rosja jest gotowa do negocjacji ws. Ukrainy, ale pod warunkiem realizacji porozumienia z 21 lutego - podała agencja Ria-Nowosti. Chodzi o 6-punktowy dokument podpisany przez ówczesnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, przedstawicieli UE - ministrów spraw zagranicznych: Polski Radosława Sikorskiego, Niemiec  Frank-Waltera Steinmeiera, Francji Laurenta Fabiusa oraz liderów ukraińskiej opozycji.

Rosja jest gotowa do rozmów na temat sytuacji na Ukrainie i wyjścia z kryzysu, ale pod pewnymi warunkami - podała w nocy z poniedziałku na wtorek rosyjska agencja Ria-Nowosti na swej stronie internetowej, powołując się na źródło w MSZ Rosji.

Oprócz realizacji porozumienia, Rosja chce także, by w rozmowach uczestniczyły wszystkie siły polityczne Ukrainy.


twitter.com/mefimus

Tak wygląda dokument porozumienia, na który powołuje się Rosja. Podpisały się pod nim wszystkie strony negocjacji... oprócz rosyjskiej.

Warunkami podpisanego dokumentu było m. in.: Utworzenie"rządu jedności narodowej w ciągu 10 dni od momentu zmiany konstytucji, wybory prezydenckie "nie później niż w grudniu 2014 roku", śledztwo ws. aktów przemocy prowadzone pod wspólną kontrolą władz, opozycji i Rady Europy oraz amnestia dla skazanych w walkach na majdanie.

Według relacji samego Radosława Sikorskiego, natychmiast po podpisaniu porozumienia prezydent Wiktor Janukowycz wyjechał z Kijowa.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

koncz nareszcie swoja putinowska misje,zejdz z oczu na dno Hadesu zanim cie powiesza nie kompromituj wiecej Polakow I Polski

Fotyga to była postać!

Sikorski nie potrafi przewidywać. Potrafi jedynie potakiwać. Podpisał dokument umowy(żyrował) bez podpisu rosyjskiej strony. To szczyt głupoty. To tak jakby podpisać umowę miedzy dłużnikiem i wierzycielem i żyrantami, bez udziału banku gwarancyjnego pośredniczącego w przelaniu kredytu.

Oto jak na dłoni mamy efekty polityki Sikorskiego, który uchronił dyktatora przed odpowiedzialnością za zbrodnie na własnym narodzie.
Zamiast zamknąć go w więzieniu, by czekał na sprawiedliwy sąd pozwolił uciec Janukowyczowi i oprganizować u wroga wojnę na Ukrainie.
Na domiar złego straszył opozycję ukraińską, zmuszając do podpisania haniebnego dokumentu na który dzisiaj powołuje się Putin rozgrywając kartą dyktatora Janukowycza.
TAK TO WYGLĄDA SŁŻALCZA POlityka platformiarskich decydentów, a narody cierpią. No cóż. Nagroda Nobla należy sie takiemu ministrowi za pomoc.... wrogim siłom.

Pewnie nie wiesz, ze Janukowycz ZOSTAL WYBRANY W WYBORACH , w ktorych nawet EU miala swoich obserwatorow i nie stwierdzili oni zadnych nieprawidlowosci!!!!! To sa FAKTY!!! Jezeli dla ciebie to DYKTATOR, to mamy w Europie i na SWIECIE bardzo duzo.................DYKTATOROW!!!!

hitler tez byl wybrany w demokratycznych wyborach,a skonczylo sie II WS

na niezaleznej jest ciekawe zdjecie

http://niezalezna.pl/52218-dokumenty-potwierdzaja-ze-janukowycz-planowal-rzez-na-demonstrantach-nasza-relacja

8.35

"Demokracja" według Partii Regionów. Grupa Samoobrona Ludowa znalazła kolekcję znaczków w biurze Tyachiv Partii Regionów. Są w niej znaczki z każdego lokalnego komitetu wyborczego. W ten sposób w ciągu ostatnich kilku lat wyniki wszystkich wyborów na Ukrainie zostały sfałszowane "; pisze na Facebooku Andrew Kulish.

Znaleziono kolekcje znaczkow do podrabiania, flaszowania wynikow wyborow (!)
- to jakby moze dostosowac do naszych sowieckich serwerow i skladu "naszego" PKW jest nader ciekawe.
Moze nasze PKW tez maja takie sposoby na podrasowanie wynikow?
W komisji PKW zatrzesienie czerwonych, niektorzy siedza tam od lat 80'-tych i jezdza szkolic sie u pucinowcow- i to napawa przerazeniem!

Pewnie nie wiesz, że Janukowycz dla utrzymania władzy zabijał swoich obywateli, co widzieli obserwatorzy UE!!! To są FAKTY!!! Jezeli dla ciebie to NIE DYKTATOR, to mamy w Europie i na SWIECIE bardzo mało takich .......... NIE DYKTATORÓW!!!!
P.S. Nie przejmuj się swoją niewiedzą. To u lemingów normalne.

Słuchaj jełopie, Hitler został wybrany w demokratycznych wyborach z 80% poparciem. Czy Hitler to dyktator czy demokratyczny przywódca? A może Putin wybrany w demokratycznych wyborach to demokratyczny przywódca? Od czasu wybrania go w demokratycznych wyborach zdołał zamordować ponad 200 dziennikarzy, kilkunastu kontrkandydatów na urząd prezydenta, zamordował kilku prezydentów Czeczenii na uchodźctwie nie mówiąc o polskim prezydencie oraz próbie otrucia prezydenta Ukrainy, zamordowania prezydenta Gruzji, agresji i oderwaniu Abchazji i Osetii. Po sprowokowaniu wojny w Czeczenii wymordował niemal 200 tys ludzi. Ale jest uznawany za prezydenta wybranego demokratycznie, w ostatnich wyborach przy pomocy odpowiednich serwerów, dronów i wycieczek autokarowych.

Za swoje zbrodnie tamci winni po stokroć wisieć. Ale tu obowiązuje mentalnośc Kalego. Inną miarą ocenia się Putina a inną miarą dyktatorów zachodnich.Putin należy do normalnych przywódców , którzy bronią cywolizacji chrześcijańskiej. W Rosji jest religia w szkołach , zboczeńcom i sodomitom nie wolno demonstrować swych zboczeń, nie wolno im adoptować dzieci, nie wolno zawierać żwiązków sodomickich. Na zachodzie są degeneraci u władzy w porównaniu z Putinem.

....zniszczyl kredyt zaufania,narod zyl w biedzie a sam mieszkal jak udzielny książę, kpil z ludzi nie liczyl sie z ich zdaniem i podziekowali mu.
A ze nie chciał odejsc sam,to go wygnali.Teraz będą nowe wybory i moze zweryfikowac swoje racje,startowac w wyborach.

Skoro tak im zależny na tym, to chyba Putin ten dokument podyktował komu trzeba przed podpisaniem. A że wymieniane jest nazwisko twórcy to już wiadomo komu... Że oni się nie boją historii i gniewu obywateli...

chce aby respektować porozumienie, którego - co dobrze widać - NIE podpisał.

Skoro sama zredagowała tą umowę a Merkel zaakceptowała i oczywiście wybrano Sikorskiego za listonosza z Polski,która czuje się adwokatem Ukrainy.Nie wiem tylko czy sam Sikorski rozumie swoją sytuację w związku z tym,że użyto go do tej brudnej rozgrywki.Ta umowa potrzebna była zarówno Rosji jak i Janukowyczowi jedynie do przygotowania przedterminowych wyborów i skręcenia ich bo o żadnej zmianie ukraińskiej opcji jak widać Moskwa nawet nie chce słyszeć.

Są nieważne bo podpisane
przez bandytę odsuniętym
zgodnie z prawem Ukrainy
i ścigany listem gończym
Dotyczy również dokumentów
na dzierżawę baz sowieckich
putinow nie podpisywał
dokumentu o rozmowach a warunkiem
do rozmów jest wycofanie sie
natychmiastowym z agresji na
Ukrainę, bo sankcje będą większe
i wtedy sowiecki naród powstanie
z kolan i upomni się o swoje prawa.
Większośc Ukraińców zadecydowała
o przeciwstawieniu się sowieckiemu
totalitaryzmowi i wybrała drogę
wolnego kraju. Nikt z tego powodu
nie prześladował mniejszości
narodowych. To sowieckie psy
na Ukrainie zaczęły szczekac
przeciwko wolności kraju.
sowieci nie mogą stawiać
jakichkolwiek warunków, bo
napadli na kraj, któremu mieli
zapewnić nietykalność w zamian
za nierozprzestrzenianie broni
jądrowej. Mniejszość sowiecka będzie
dalej normalnie jak dotąd żyła
na Ukrainie a bandytów,prowokatorów jak
sowieci chca moga zabrac do siebie
bo będą zgodnie z prawem osądzeni
i skazani za zdradę stanu.
Tylko tak należy rozmawiać
Wtedy wolność będzie obroniona

tylko nie Polsce. Nazwisko sobie tylko patriotyczne przysposobił.

... strasząc opozycję ukraińską śmiercią i zmuszając do podpisania porozumienia, pomógł uciec Janukowyczowi do Rosji. Wystarczyło przeciągnąć negocjacje. Dzisiaj ten ministerek ma nerwowe tiki, bo dotarło do niego co zrobił. Zresztą obaj z płemiełem mają strach w oczach, ale to jest strach nie o Polskę a o siebie. Putin to pamiętliwy i mściwy osobnik, w odwecie wywali na światło dzienne to i owo o Smoleńsku, i roli tych panów w zamachu.

Janukowycz to zbrodniarz. Ze zbrodniarzami się nie siada do stołu.

Jak się nie siada, polscy solidarnościowcy usiedli i jak dzisiaj nasz kraj stoi na arenie międzynarodowej? Dlaczego na Ukrainie miało by się nie udać?

To jaka rolę (świadomie/nieświadomie) odegrał Sikorski z dwoma kolegami było jasne od razu:
"skiper45 | 22.02.2014 [20:52].
Podział Ukrainy jest już faktem

To porozumienie otworzyło drzwi do podziału Ukrainy. Sikorski zamiast straszyć opozycje powinien straszyć Janukowycza. Tylko jego ustąpienie z przekazaniem władzy parlamentowi mogłoby zapobiec rozpadowi naszego wschodniego sąsiada. Obecny scenariusz to wzajemne kwestionowanie prawa do sprawowania władzy pomiędzy zgromadzonymi w Charkowie zwolennikami Janukowycza popieranymi przez Rosję, a rewolucjonistami i parlamentem w Kijowie popieranym (?) przez Europę. Co gorsza dzięki mandatowi z wyborów i porozumieniu Janukowycz ma silny argument prawny. W efekcie powstaną dwie Ukrainy. Cel Putina osiągnięty, a Sikorskiego będą przeklinać przez pokolenia."

Sikorski to szkodliwy bęcwał.

z bandyta i szalencem.On i janukowicz powinni byc sadzeni przez Trybunal w Hadze za zbrodnie przeciw ludzkosci.Ukraina ma zagwarantowana niezaleznosc podpisana przez Rosje,USA i Wielka Brytanie w Budapeszcie i te panstwa powinny ta deklaracje utrzymac w mocy.Gdyby Ukraina miala te rakiety to nie bylo by sprawy.Z mordercami rozmawia sie tak jak rozmawial z nimi REAGAN.

I w całej rozciągłości popieram. Z terroryzmem cza walczyć

Naród jest suwerenem UKRAINY,i rada musi się dostosować do jego woli.

zbadanie Putina przez zespół psychiatrów

powinni zmienić tory na szerokość europejską bo ich dostosowana jest do ruskiej szerokości maja dodatkowa możliwość transportu a poiciagiem przetransportują nawet czołgi na zachod Ukrainy

Teraz komoruski z sikorskim tuskiem piszą list błagalny do kurdupla putina o w kroczenie wojsk kacapskich morderców do naszego kraju . sikorski zdradek straszy putinka sikorski to stary cwaniak on by wszystkich mordował jeśli komoruski bronek mówi że Plska jest bezpieczna to Znaczy że trzeba trzeba się zbroić to są zawodowi kłamcy a tusk z tym długim nosem ma 1 miejsce

W ciągu 10-u dni to jest termin zawity , czas realizacji od 1-j sek. do 10-u dni , taki sam termin ogłoszenia wyborów ,od utworzenia rządu jedności narodowej. - wszystkie ustalenia w porozumieniu zostały dotrzymane czasowo.

Powrót do konstytucji z przed 2004r NIE PÓŻNIEJ do 15 grudnia - to znaczy że rada miała prawo ogłosić już po godzinie od podpisania dokumentu / w ciągu 10-u dni nawet w pierwszej minucie/ - ogłosić wybory.

Od początku było wiadomo , że ani Rosja , ani Janukowycz tego porozumienia nie będą respektować. Chodziło o zyskanie dwóch dni na uporządkowanie spraw i kontrofensywę. Janukowycz za dwa dni miał podpisać dokumenty o powrocie do Konstytucji z 2004 roku. Problem w tym , że już na drugi dzień uciekł, co było zaplanowane przez Rosjan, a co z kolei upoważniło Radę Najwyższą do usunięcia Prezydenta i rozpisania nowych wyborów. Dlatego pod porozumieniem nie podpisał się ruski ombucman , bo wiedział że Janukowycz go nie wypełni. Nadto gdyby Rosjanie podpisali to porozumienie przyjęli by odpowiedzialność za postępowanie Janukowycza, a ten , za właśnie rosyjską namową, uciekł by Rosja mogła go zaprezentować w telewizji i trzymać przed ekranem jako "oszukanego prezydenta". Sądzę , że ministrowie wiedzieli że będzie taki scenariusz. Generalnie ruski szwindel uderzył w samych ruskich. Porozumienie , choć dziś niezwykle korzystne z powodu biegu wydarzeń, było jednak wielkim ryzykiem. Gdyby Rosja je podpisała i wypełnił je Janukowycz Janukowycz został by dalej Prezydentem i na Ukrainie wszystko by wróciło po staremu za kilka miesięcy , kiedy Janukowycz z Rosją rozprawili by się z opozycją. Dziś Putin marzy o tym porozumieniu, bo dostrzegł jak wielki był to dla niego prezent zachodu.

- treści porozumienia ponieważ ich przedstawiciel nie umiał pisać :-)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl