niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30/08/2015
Redaktor wydania: -

Rosja wzywa do rozmów i powołuje się na dokument Sikorskiego

Dodano: 04.03.2014 [08:35]
Rosja wzywa do rozmów i powołuje się na dokument Sikorskiego - niezalezna.pl
foto: twitter.com/MSZ_RP
Rosja jest gotowa do negocjacji ws. Ukrainy, ale pod warunkiem realizacji porozumienia z 21 lutego - podała agencja Ria-Nowosti. Chodzi o 6-punktowy dokument podpisany przez ówczesnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, przedstawicieli UE - ministrów spraw zagranicznych: Polski Radosława Sikorskiego, Niemiec  Frank-Waltera Steinmeiera, Francji Laurenta Fabiusa oraz liderów ukraińskiej opozycji.

Rosja jest gotowa do rozmów na temat sytuacji na Ukrainie i wyjścia z kryzysu, ale pod pewnymi warunkami - podała w nocy z poniedziałku na wtorek rosyjska agencja Ria-Nowosti na swej stronie internetowej, powołując się na źródło w MSZ Rosji.

Oprócz realizacji porozumienia, Rosja chce także, by w rozmowach uczestniczyły wszystkie siły polityczne Ukrainy.


twitter.com/mefimus

Tak wygląda dokument porozumienia, na który powołuje się Rosja. Podpisały się pod nim wszystkie strony negocjacji... oprócz rosyjskiej.

Warunkami podpisanego dokumentu było m. in.: Utworzenie"rządu jedności narodowej w ciągu 10 dni od momentu zmiany konstytucji, wybory prezydenckie "nie później niż w grudniu 2014 roku", śledztwo ws. aktów przemocy prowadzone pod wspólną kontrolą władz, opozycji i Rady Europy oraz amnestia dla skazanych w walkach na majdanie.

Według relacji samego Radosława Sikorskiego, natychmiast po podpisaniu porozumienia prezydent Wiktor Janukowycz wyjechał z Kijowa.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

koncz nareszcie swoja putinowska misje,zejdz z oczu na dno Hadesu zanim cie powiesza nie kompromituj wiecej Polakow I Polski

Sikorski nie potrafi przewidywać. Potrafi jedynie potakiwać. Podpisał dokument umowy(żyrował) bez podpisu rosyjskiej strony. To szczyt głupoty. To tak jakby podpisać umowę miedzy dłużnikiem i wierzycielem i żyrantami, bez udziału banku gwarancyjnego pośredniczącego w przelaniu kredytu.

Skoro tak im zależny na tym, to chyba Putin ten dokument podyktował komu trzeba przed podpisaniem. A że wymieniane jest nazwisko twórcy to już wiadomo komu... Że oni się nie boją historii i gniewu obywateli...

Janukowycz to zbrodniarz. Ze zbrodniarzami się nie siada do stołu.

z bandyta i szalencem.On i janukowicz powinni byc sadzeni przez Trybunal w Hadze za zbrodnie przeciw ludzkosci.Ukraina ma zagwarantowana niezaleznosc podpisana przez Rosje,USA i Wielka Brytanie w Budapeszcie i te panstwa powinny ta deklaracje utrzymac w mocy.Gdyby Ukraina miala te rakiety to nie bylo by sprawy.Z mordercami rozmawia sie tak jak rozmawial z nimi REAGAN.

Naród jest suwerenem UKRAINY,i rada musi się dostosować do jego woli.

zbadanie Putina przez zespół psychiatrów

powinni zmienić tory na szerokość europejską bo ich dostosowana jest do ruskiej szerokości maja dodatkowa możliwość transportu a poiciagiem przetransportują nawet czołgi na zachod Ukrainy

Od początku było wiadomo , że ani Rosja , ani Janukowycz tego porozumienia nie będą respektować. Chodziło o zyskanie dwóch dni na uporządkowanie spraw i kontrofensywę. Janukowycz za dwa dni miał podpisać dokumenty o powrocie do Konstytucji z 2004 roku. Problem w tym , że już na drugi dzień uciekł, co było zaplanowane przez Rosjan, a co z kolei upoważniło Radę Najwyższą do usunięcia Prezydenta i rozpisania nowych wyborów. Dlatego pod porozumieniem nie podpisał się ruski ombucman , bo wiedział że Janukowycz go nie wypełni. Nadto gdyby Rosjanie podpisali to porozumienie przyjęli by odpowiedzialność za postępowanie Janukowycza, a ten , za właśnie rosyjską namową, uciekł by Rosja mogła go zaprezentować w telewizji i trzymać przed ekranem jako "oszukanego prezydenta". Sądzę , że ministrowie wiedzieli że będzie taki scenariusz. Generalnie ruski szwindel uderzył w samych ruskich. Porozumienie , choć dziś niezwykle korzystne z powodu biegu wydarzeń, było jednak wielkim ryzykiem. Gdyby Rosja je podpisała i wypełnił je Janukowycz Janukowycz został by dalej Prezydentem i na Ukrainie wszystko by wróciło po staremu za kilka miesięcy , kiedy Janukowycz z Rosją rozprawili by się z opozycją. Dziś Putin marzy o tym porozumieniu, bo dostrzegł jak wielki był to dla niego prezent zachodu.

Donald Tusk
Premier Rządu RP

Szanowny Panie Premierze,
Na youtube.com pojawiła się znowu wersja "Lekcji rosyjskiego" z polskim lektorem.
Jest tam również "Lobotomia". Podaję linki:
"Lekcje rosyjskiego" http://www.youtube.com/watch?v=DFp04fqeIUA
"Lobotomia" - [LEKTOR PL][CAŁY FILM] Unikalne materiały od MSW z Gruzji http://www.youtube.com/watch?v=8s0nRL7qv7E

Co do spraw bieżących.

Należy się liczyć, że na Ukrainie lada chwila wybuchnie wojna.
Nie sądzę, że Rosja poprzestanie na zajęciu Krymu. Zajęcie Charkowa i wschodnich, sympatyzujących z Rosją regionów uważam za wysoce prawdopodobne.
Tu pojawia się pytanie; czy Rosja również zajmie Kijów? Zakładam, że wiele będzie zależeć od postawy USA (i NATO). Jeżeli w obliczu agresji Ukraina dostanie pomoc w postaci uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz - natychmiast - zostaną wprowadzone surowe sankcje wobec Rosji (i rosyjskich oligarchów), to jest możliwe, że zachowa niepodległość kosztem utraty prowincji na wschodzie i południu. Jeżeli natomiast USA (i NATO) poprzestaną na czczych deklaracjach i bezproduktywnych naradach to - nie wykluczone - że za dwa lub trzy tygodnie będziemy mieć rosyjską armię na linii Bugu.

Na taką okoliczność uprzejmie zwracam uwagę - na pomijaną w mediach - "ciekawostkę".
Wysoki urzędnik Rosji ostatnio zarzucił Polsce, że (wraz z Litwą) szkoliła ukraińskich "terrorystów", (tj. aktywistów Majdanu), którzy obalili (zdaniem Rosji) prawowitego prezydenta Wiktora Janukowycza. Nie wiem czy to prawda, ale wiem że takie stanowisko pozwala domniemać, że - po zdławieniu ukraińskiego oporu - Rosja może udzielić Polsce i Litwie, na wzór gruzińsko-ukraiński, kolejnych "lekcji rosyjskiego".

Dlatego w zaistniałej sytuacji postuluję:
Należy w trybie pilnym przywrócić obowiązkowy pobór oraz bezzwłocznie zarządzić szkolenie wojskowe wszystkich zdolnych do noszenia broni obywateli RP. Również w trybie pilnym trzeba zarządzić i dokonać zakupów niezbędnego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego oraz dokonać najpilniejszych remontów i modernizacji.
Preferowane muszą być zakupy u krajowych producentów oraz sprzęt zagraniczny będący już na uzbrojeniu WP.
Priorytetem winny być również zakupy systemów przeciwlotniczych i antyrakietowych oraz dronów bojowych. Tu jest konieczny import.
Stan liczebności WP należy pilnie zwiększyć do min. 250 tyś. żołnierza pod bronią.

Tylko takie działania - być może - zniechęcą Rosję do ewentualnej agresji na Polskę.
Mamy coraz mniej czasu i dlatego bardzo liczę na Pana zdecydowane i skuteczne działania.

PS.
Szanowny Panie Premierze,

Jeszcze jedna ważna sprawa.
Oczekuję wyjaśnienia: Czemu służyło radosne odbijanie "żółwika" z Panem Władymirem P. na dymiącym pobojowisku w dniu 10.04.?

???????????

Należy zadać pytanie, czy Sikorski zmuszając europejski Majdan do podpisania umowy z Janukiem (dzięki bohaterom Majdanu odrzucony)wiedział, że pozwoli on Putinowi na obronę imperialnych planów?

Radek jest za głupi, by to wiedzieć jakie są konsekwencje podpisania dokumentów. Na to trzeba męża stanu, a nie mężyka swojej żony. Ruscy zawsze mieli najlepszą dyplomację i są w stanie przewidzieć skutek swoich działań na kilka pokoleń w przód. Takiego Radka biorą sobie na przekąskę.

Protasiewicz- daj Sikorskiemu nagrodę Nobla

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl