Okręty USA wpłynęły na Morze Czarne. Zmierzają ku wybrzeżom Ukrainy?

Mass Communication Specialist 2nd Class Miguel Angel Contreras; en.wikipedia.org/wiki/Public_domain

  

Dwa amerykańskie okręty z 600 żołnierzami piechoty morskiej na pokładzie wpłynęły na Morze Czarne. Z informacji agencji Interfax wynika, że przypuszczalnie kierują się one ku wybrzeżom Ukrainy.

Agencja Interfax powołuje się na rosyjskie źródło wojskowo-dyplomatyczne, jednak do tej pory Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej nie potwierdziło tych doniesień.

Pentagon nie odnosi się do informacji jakoby okręty zmierzały do wybrzeży Ukrainy. Z oficjalnego komunikatu wynika, że dwa amerykańskie okręty będą stacjonować w rejonie Morza Czarnego jako wsparcie logistyczne na czas trwania Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

- Na Morzu Czarnym znajduje się obecnie niszczyciel USS Ramage i okręt flagowy amerykańskiej VI Floty, USS Mount Whitney. Niedawno sforsowały one cieśniny Dardanele i Bosfor, w porozumieniu ze stroną turecką. Na pokładzie amerykańskich okrętów znajduje się ponad 600 żołnierzy piechoty morskiej – czytamy w depeszy agencyjnej.

USS Mount Whitney w sierpniu 2008 roku, w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową, przywiózł pomoc humanitarną do gruzińskiego portu Poti.
(fot. USS Mount Whitney; Petty Officer 1st Class Collin Turner; en.wikipedia.org/wiki/Public_domain)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Stadion Skry Warszawa przestanie straszyć? Są ambitne plany na to miejsce

Stadion RKS Skra / By Robert.danieluk - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62362747

  

Aleksander Wadas z Gdańska wygrał konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję modernizacji kompleksu sportowego "Skra" przy ulicy Wawelskiej w Warszawie. Na konkurs, zorganizowany i przeprowadzony przez stołeczny ratusz, zgłoszono sześć projektów.

Konkurs miał na celu wybór najlepszej pod względem architektonicznym, urbanistycznym, funkcjonalnym i użytkowym koncepcji zagospodarowania całego kompleksu sportowego klubu Skra składającego się ze stadionu głównego, zespołu treningowego oraz strefy sportowo-rekreacyjnej. Wybór wykonawcy i wejście na budowę - o czym wcześniej informowała Kaznowska - może nastąpić w końcówce przyszłego roku lub na początku 2020.

"Docelowo powstanie tu nowoczesny stadion lekkoatletyczny z widownią na 15-18 tys. miejsc z możliwością rozgrywania imprez rangi mistrzowskiej, a może nawet mistrzostw Europy. Obiekt, który powstanie, włączy się w Pola Mokotowskie zachowując ich charakter" - powiedział dwukrotny złoty medalista w pchnięciu kulą z Pekinu i Londynu i wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski.

Jak dodał, marzą mu się także na tym stadionie mistrzostwa kraju. "Nie pamiętam, kiedy odbyły się one ostatnio w stolicy. Moim zdaniem w każdej dzielnicy powinien powstać obiekt lekkoatletyczny. Mieszkam na Ursynowie, toż to wielkie miasto, a nie ma stadionu" - dodał Majewski, który był członkiem jury konkursu.

W skład zespołu kierowanego przez Wadasa wchodziły też Weronika Marek i Anna Odulińska (obie Warszawa), a premią za wygranie konkursu było 70 tys. złotych.

"Sąd konkursowy postanowił nagrodzić właśnie ten projekt, bo w bardzo udany sposób połączył szacunek do dziedzictwa, funkcjonalne rozwiązania dla korzystających z obiektu lekkoatletów, rugbistów i innych sportowców, a także amatorsko uprawiających sport. Zastosowane rozwiązania krajobrazowe - wzniesienie terenu oraz zbiornik wodny - nie tylko podkreślają powiązania widokowe stadionu i parku, ale i stanowią bazę dla możliwości rekreacyjnych" - tłumaczyła Marlena Happach, przewodnicząca jury, architekt miasta i dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl