​Ukraińska opozycja dziękuje Jarosławowi Kaczyńskiemu

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Posłowie opozycyjnych partii Ukrainy – Batkiwszczyny oraz UDAR-u wystosowały list do szefa głównej partii opozycyjnej Polski Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego. Ukraińscy politycy podziękowali byłemu premierowi za wsparcie i aktywne uczestnictwo w kijowskim Euromajdanie.
 
Szanowny p. Jarosławie Kaczyński!
 
My, posłowie parlamentu ukraińskiego, składamy podziękowanie Panu i politykom partii Prawo i Sprawiedliwość za wsparcie i aktywne uczestnictwo na ukraińskim EUROMajdanie. Strategiczne partnerstwo naszych krajów i elit jest najlepszą rękojmia niepodległości i zabezpieczeniem przed upadkiem naszych Ojczyzn.
 
Cieszymy się, że hasło „Za Waszą i naszą wolność” działa w Międzymorzu.
 
Ihor Wasiunyk, poseł parlamentu, frakcja „Batkiwszczyna”
Stepan Kubiw, poseł parlamentu, frakcja „Batkiwszczyna”, komendant Majdanu, komendant administracji Majdanu
Andrij Parubuj, poseł parlamentu, frakcja „Batkiwszczyna”, komendant Majdanu, dowódca oddziałów samoobrony Majdanu
Mykoła Kniażycki, poseł parlamentu, frakcja „Batkiwszczyna”
Łesia Orobec, posłanka parlamentu, frakcja „Batkiwszczyna”
Lidia Kotelak, posłanka parlamentu, frakcja „Batkiwszczyna”
Michał Chmil, poseł parlamentu, frakcja „Batkiwszczyna”
Anatolij Dyriw, poseł parlamentu, frakcja „Batkiwszczyna”
Jarosław Dubniewicz, poseł parlamentu, frakcja „UDAR”


Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Sporu o oszczerczy mem ciąg dalszy

/ succo

  

Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalił zażalenie i utrzymał postanowienie, na mocy którego z profilu na portalu społecznościowym ma być usunięty przerobiony na tzw. mema baner, ubiegającej się o reelekcję, burmistrz Łap (Podlaskie). Sprawa była rozpatrywana w trybie wyborczym.

Usunąć baner ze swego prywatnego profilu, ale również w tym samym miejscu przeprosić burmistrz Łap Urszulę Jabłońską, ma kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do rady powiatu białostockiego.

Proces odbywał się z wniosku Jabłońskiej, która jako kandydatka PiS ubiega się o reelekcję. Chodziło o jej przerobiony baner wyborczy, opublikowany w formie tzw. mema. Ktoś, zamiast hasła "serce dla Łap" umieścił na nim napis "pomagam tylko swoim", a za zdjęciem kandydatki - wizerunek proboszcza łapskiej parafii i rękę z wachlarzem banknotów. Baner, ze strony "komitetu obrony" jednej z miejscowych podstawówek, udostępnił na swoim profilu Andrzej Fronc - kandydat na radnego rady powiatu białostockiego z listy Koalicji Obywatelskiej.

Fronc domagał się oddalenia wniosku. Argumentował przed sądem, że wnioskodawczyni nie wykazała, iż formalnie jest kandydatką na burmistrza Łap oraz że nie on jest autorem mema i nie wie, kto go stworzył i zamieścił na profilu komitetu obrony szkoły. Ale przyznał jednocześnie, że zgadza się z wymową przerobionego banera.

W czwartek białostocki sąd okręgowy uznał żądanie burmistrz za częściowo zasadne. Nakazał usunięcia mema i przeprosiny, które na tym samym profilu mają być umieszczone na 7 dni ale uznał jednocześnie, że żądanie wpłaty 10 tys. zł zadośćuczynienia na cel społeczny było zbyt wygórowane i nieadekwatne do zakresu naruszeń.

Postanowienie zaskarżył pełnomocnik Andrzeja Fronca. W piątek po południu Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalił jednak to zażalenie. Jak powiedział rzecznik tego sądu Janusz Sulima, nieprawdziwy okazał się argument skarżącego, że kandydatka nie jest zarejestrowana w wyborach na burmistrza Łap.

Sąd uznał również, że treści, które zostały zamieszczone na przerobionym banerze, mają charakter informacyjny.

"Zawierają informacje, które można ocenić pod kątem: prawda albo fałsz. A osoba, która ten mem zamieściła, nie wykazała, że te informacje wypływające z tego mema, są prawdziwe"

- dodał sędzia Sulima.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl