niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Orion-Jędrysek dla niezalezna.pl: Zachowanie władzy wobec Lasów to „ordynarny wał“

Dodano: 24.01.2014 [12:43]
Orion-Jędrysek dla niezalezna.pl: Zachowanie władzy wobec Lasów to „ordynarny wał“ - niezalezna.pl
foto: John Nyberg/SXC
Jestem ciekaw, czy już wiadomo kto wygrał przyszłe przetargi na budowę tych chyba najdroższych na świecie niedokończonych dróg? Zastanawiam się ile kopert i zegarków przypada na 1 km i czy chodzi o kopertę zegarka? Taki żart, choć chyba niewielu ma wątpliwości, że chodzi o pieniądze na kampanię - mówi prof. Mariusz Orion-Jędrysek, poseł PiS. Na dzisiejszym posiedzeniu Sejm zdecydował, że Lasy Państwowe w latach 2014-15 wpłacą do budżetu 1,6 mld zł.

Jakie były kulisy wczorajszego głosowania na projektem ustawy nowelizacji o Lasach Państwowych?
PO-PSL postanowił zabrać około miliard zł odłożone przez Lasy Państwowe w przeciągu pracy pokolenia leśników. Z udawanymi sylwestrowo-noworocznymi konsultacjami społecznymi Tusk wrzucił projekt ustawy zabierającej z Lasów pieniądze niby na budowanie dróg, które to Lasy dawno budowały drogi wraz z samorządami tam gdzie to było im najbardziej potrzebne. Teraz rząd mówi, że sam będzie budował za te pieniądze drogi, zabierając przy tym sobie z tego 150 mln zł. A jak rząd buduje to widać. Jestem ciekaw, czy już wiadomo kto wygrał przyszłe przetargi na budowę tych chyba najdroższych na świecie niedokończonych dróg? Zastanawiam się ile kopert i zegarków przypada na 1 km i czy chodzi o kopertę zegarka? T taki żart, choć chyba niewielu ma wątpliwości, że chodzi o pieniądze na kampanię.
 
Co pana oburzyło?
Poza innymi – metody działania w mojej opinii łamiące Konstytucję bo omawiane pieniądze wcześniej wpisano w projekt poprawki do ustawy budżetowej – czyli najpierw skutek a potem przyczyna. Takie działanie do dna wytnie zaufanie do państwa – każdy będzie chował to co ma za granicą. Skoro PO-PSL uważają, że leśna prowincja ma za dużo i źle gospodaruje, to zmiany powinny być wolne, pozwalające na dyskusję i planowanie - tu jest po prostu domiar – to jest metoda bolszewicka: co prawda nie umiem gospodarować, rządzić ale zabrać temu kto to potrafi to mogę i umiem. Pasożyt doprowadza do choroby i śmierci – tu bankructwa.  Podobnie przecież wzorem dla UE była strategia surowcowa i pionierskie rozwiązania w sprawie poszukiwania i eksploatacji gazu w łupkach – zainicjowane i wypracowane przez rząd PiS cztery lata przed resztą świata (poza USA i Kanadą). Ciągle niedoścignionym wzorem dla UE jest gospodarka leśna Lasów Państwowych... dlatego należy zniszczyć Lasy? To nawet nie jest „kup pan cegłę“. Jak w starej moje fraszce nieco zmodyfikowanej pisałem o rządzeniu na wyrwę:

POprawki budżetowe

Skok na OFE, skok na SKOK
- żeby rządzić jeszcze rok.
Okraść, wyciąć lasy w pień
- żeby rządzić jeszcze dzień.


Czy to jest przykład arogancji władzy?
Arogancja to mało – gołym okiem widzę to jako „ordynarny wał“ w ramach „rządzenia na wyrwę“. Dyskusja merytoryczna nie miała szans - PO-PSL jej unikało uciekając w bełkotliwą abstrakcję. W jeden dzień pierwsze i drugie czytanie, potem jeszcze obrady połączonych komisji zakończone po 1-wszej w nocy, a kilka godzin później głosowanie. Totalny brak merytoryki i aroganckie wciskanie ciemnoty. Z mównicy sejmowej powiedziałem nawet rymowane bajki bo PO-PS bajki opowiadało - fragment bajki o TULENIU:
Przekonuje, źle - to super,
bardzo mało - to jest dużo,
czyste niebo grozi burzą,
woda sucha, łeb to kuper.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

lasy przynoszą teraz zysk od 80 do 110 miliardów zł. Lasy najlepiej działają w Europie - nagroda. Działają w/g statusu i samofinansują się . Te pieniądze rabowane przez Tuska nie załatają jego dziury w budżecie, bo KORUPCJA jest olbrzymia i muszą napchać sobie swe kieszenie. Po dewastacji ROZSPRZEDADZĄ 8 MILIONÓW HEKTARÓW lasów Lasy to dobro narodowe. Dziś dopchnięto kolanem ustawę rabunkową , bez żadnych konsultacji z lasami to ustawa rabunkową. Ta Ustawa jest zamachem na Lasy Państwowe. Tusk tą ustawę ukrywał nikt tematu w mętnych mediach nie podejmuje. Wiemy tylko z Radia Maryja i TV.Trwam nie udało mu się tego ukryć. Brońmy lasów i ziemi to dobro narodowe. TUSK ŁAMIE PRAWO posłowie PO i PSL to zdrajcy.

Lasy Państwowe to państwo w państwie z przychodami na poziomie ponad 8 mld. złotych oebjmujące swoim zasięgiem prawie 1/4 powierzchni Polski. Towarzystwo wzajemnej adoracji przyspawane do stołków na szczycie tej instytucji ma w głębokim poważaniu ludzi pracujących w terenie. Niech się autor artykułu nie ośmiasza mieszając "pokolenia leśników" z brudną polityką. Jestem leśnikiem (z tytułem naukowym) w drugim pokoleniu i - jesli czegoś sam sobie u panów zza biurka nie wyszrpię - to oni nic mi nie dadzą. A wy czytelnicy - nie dajcie sobą manipulować.

Ostrzegałem.
A teraz dla przypomnienia należy wyjść z lasu i zobaczyć jak państwo troszczy się o inne "gałęzie" gospodarki.
Czy się polepszyło stoczniowcom, górnikom, nauczycielom itd. .

25 lat poprawiania Polski.
A napewno poprawiłby mnie tu każdy kto wydaje opinie, że POPRAWIANIE należy zamienić na słowo OKRADANIE POLSKI.

Na koniec przypomne, żeby wejść do Unii należało spełnić tzw. STANDARTY.

A dziś standartem stoi łapownictwo i złodziejstwo.
WIDAĆ, ŻE NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA.
Nowy standart Unijny.

Patrzą na afery zamiatane pod dywan, to co ?
UDAJĄ ŻE NIE WIDZĄ ?
Czy też smolą łapówy ?

Pasożyt przylepia się do Lasów Państwowych, to trzeba zrobić oprysk, a jak nie to brać dubeltówkę i gremialnie stanąć przed Kancelarią Matoła i Oślą większością sejmową.

Inaczej nie będziesz miał o co się szarpać.
Jeszcze trochę.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl