Znamy datę rekolekcji Jezus na Stadionie. O. Bashobora przyjeżdża do Polski

Przemysław Jahr; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Ks. Bashobora spotka się z tysiącami wiernych w Licheniu. Będzie to kontynuacją rekolekcji, które odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 lipca 2013r. Poprowadzi nas ponownie o. John Bashobora, katolicki charyzmatyczny kapłan z Ugandy.

Rekolekcje odbędą się w sobotę 23 sierpnia 2014r. i przebiegać będą pod hasłem: „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Polscy Biskupi ogłosili ten rok Rokiem Syna Bożego, chcemy więc pogłębić nasze rozumienie i przeżywanie obecności Jezusa w Eucharystii. Serdecznie zapraszamy na całodniowe spotkanie rekolekcyjne na placu przed bazyliką Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Wszystkie informacje dotyczące tego rekolekcyjnego spotkania od 5 stycznia będą się na stronie www.slowostalosiecialem.pl Zapisy na spotkanie zostaną otwarte 15 stycznia - informują organizatorzy.

Rekolekcje na Stadionie Narodowym zgromadziły prawie 60 tysięcy osób, a w Licheniu plac może pomieścić tylko 30 tysięcy wiernych. "Przekażmy tę informację dalej, zaprośmy rodzinę i przyjaciół, zorganizujmy przyjazd do Lichenia, by ponownie cała Polska zobaczyła duchową siłę katolików. Niech modlitewne atmosfera rekolekcji na Stadionie Narodowym przeniesie się wraz z nami na to kolejne spotkanie. Bądźmy w tym dniu razem w domu Tej, która jest Świętą Bożą Rodzicielką i naszą najlepszą Matką. To w Niej Słowo Boże za sprawą Ducha Świętego stało się Ciałem.

Na to spotkanie nie chcemy też ustalać konkretnej sumy za wejściówkę, licząc na Wasze zrozumienie i hojność. Jako organizatorzy musimy oczywiście pokryć wiele wydatków związanych z przygotowaniem i organizacją tych rekolekcji. Chcemy wypożyczyć krzesła, aby nikt nie musiał siedzieć na ziemi. Musimy także wynająć sceny, telebimy i nagłośnienie, a także zapewnić opiekę medyczną i toalety. Konkretne koszty to również druk wejściówek, ulotek i plakatów, a także opłaty pocztowe za ich wysyłkę do Waszych domów.

Przeliczając te wydatki na jedną osobę to ok. 20 zł. Prosimy Was zatem, abyście złożyli ofiary za wejściówki w takiej lub – jeśli możecie – wyższej kwocie. Jeśli kogoś nie będzie stać na złożenie ofiary w podanej wysokości, niech ofiaruje tyle ile może. Jeżeli kogoś nie stać na złożenie żadnej ofiary, a pragnie wziąć udział w spotkaniu, także otrzyma wejściówkę. W związku z tym prosimy tych, których stać na złożenie większej ofiary, aby uczynili to, żeby w ten sposób wesprzeć tych, którzy tego uczynić nie mogą. Wierzymy, że dzięki temu uzbieramy kwotę potrzebną na pokrycie kosztów organizacyjnych. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nasze działania organizacyjne dodatkowymi środkami, zapraszamy do wejścia na naszą stronę w zakładkę Zostań darczyńcą

Prosimy też o modlitwę za to spotkanie, za wszystkich kapłanów i ludzi, którzy wezmą w nim udział oraz za nasze działania organizacyjne. Niech Jezus, Słowo, które stało się Ciałem, Syn Boży i Syn Maryi, okaże miłosierdzie Swojego Boskiego Serca nam wszystkim chroniącym się w opiekuńcze ramiona Jego Matki" - informują organizatorzy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Znakomity jazz w Legionowie

/ MayArt; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Sławek Jaskułke, znakomity pianista jazzowy wystąpi w piątek 19 października sali widowiskowej w ratuszu w Legionowie w ramach Mazowieckiego Jazz Jamu. Muzyk zagra utwory ze swojej ostatniej płyty "Komeda Recomposed".

Sławek Jaskułke to jeden z najbardziej oryginalnych i "niepokornych" artystów młodego polskiego jazzu – jak artystę określa krytyk muzyczny Bogdan Chmura. Do nagrania albumu "Komeda Recomposed" doszło w 2016 r. z inicjatywy łódzkiego festiwalu Letnia Akademia Jazzu. Jest to nowatorskie, śmiałe spojrzenie na twórczość Krzysztofa Komedy, jednej z najważniejszych postaci polskiego jazzu.

Do realizacji swojego przedsięwzięcia Sławek Jaskułke zaangażował młodych muzyków trójmiejskiej sceny jazzowej: Piotra Chęckiego, Michała Ciesielskiego, Emila Miszka oraz Romana Ślefarskiego i Piotra Kułakowskiego. Prezentacja projektu Komeda Recomposed odbyła się podczas IX edycji Letniej Akademii Jazzu i została entuzjastycznie przyjęta przez fanów i krytyków.

Obecnie muzyk podczas koncertów w Polsce i zagranicą wykonuje kompozycje z tego albumu.

Sławek Jaskułke (rocznik 1979) to polski pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Koncertował i nagrywał ze Zbigniewem Namysłowskim (jest członkiem jego Kwintetu), Wojtkiem Staroniewiczem, Jackiem Kochanem, Przemkiem Dyakowskim, Krzesimirem Dębskim, Michałem Urbaniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Adamem Pierończykiem, Piotrem Wyleżołem, a także z Davidem Murrayem (wspólna trasa koncertowa 2003), Davidem "Fuzz" Fiuczynskim, Erikiem Vloeimansem, Garthem Stevensonem, Peterem Cancurą, Franzem Hautzingerem.

Pianista ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, International Performing Arts Center w Moskwie. Koncertował w kilkudziesięciu krajach i na niemal wszystkich kontynentach. W 2006 r. reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hongkongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty "Jaskułke - Hong Kong". W czerwcu 2013 wziął udział w Festiwalu Kultury Polskiej "Corso Polonia" w Rzymie. W lipcu 2012 roku wystąpił solo w słynnych Ogrodach Luksemburskich w Paryżu.

Jest twórcą projektu "Chopin na pięć fortepianów" prezentowanego premierowo na Światowej Wystawie EXPO 2010 w Shanghaju. Jesienią 2011 r. projekt prezentowany był na scenie Forbidden City Concert Hall Beijing (Sala Koncertowa Zakazanego Miasta w Pekinie) oraz Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze. Specjalny cykl koncertów miał miejsce podczas spotkań w ramach Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej dla ministerstw: Spraw Zagranicznych, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Zdrowia.

Muzyk odnosi sukcesy w Japonii - jesienią 2016 r. został zaproszony przez Instytut Polski w Tokio oraz firmę Core Port do Japonii. Na początku grudnia 2016 r. odbyły się dwa koncerty w Tokio – jeden w siedzibie Ambasady Polskiej, a drugi w klubie Kakululu. W marcu 2017 r. muzyk otrzymał zaproszenie do udziału w festiwalu pianistów solowych Piano Era 2017 Japan. Festiwal odbywa się co dwa lata. Każda edycja trwa dwa dni, podczas których prezentowane są współczesne trendy w światowej muzyce jazzowej i improwizowanej. Sławek Jaskułke zagrał na tym festiwalu 26 listopada 2017 r. w tokijskiej Meguro Persimmon Great Hall. Tylko w dniu koncertu sprzedano kilkaset płyt artysty, a występ okrzyknięto najciekawszym wydarzeniem całego festiwalu.

"Granie w innej, odległej od naszej kulturze, w świecie innych wartości, odmiennych tradycji muzycznych stwarza szczególną sytuację, w której nie rezygnując z siebie, warto otworzyć się na inny świat"

– komentował japońskie koncerty Jaskułke. – Japońska publiczność docenia przestrzeń w muzyce, a nawet ciszę – dodał.

Album "Komeda Recomposed" miał także swoją japońską premierę 20 czerwca 2018 r. Polska premiera odbyła się w lipcu 208 r. Płyta była prezentowana m.in. podczas koncertu Z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia Katowice; w warszawskim klubie 12on14, w Polskim Radiu Gdańsk – była to transmisja na żywo – na Festiwalu Jazz Jantar oraz podczas Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl