niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21/04/2015
Piotr Łuczuk
1 % SWS)

TVN zarobi milion w Sylwestra. A przetarg był? - pytają radni z Krakowa

Dodano: 18.12.2013 [16:02]
TVN zarobi milion w Sylwestra. A przetarg był? - pytają radni z Krakowa - niezalezna.pl
foto: Piotr Matlak/SXC
Tegoroczna impreza sylwestrowa, którą miasto Kraków przygotowuje wspólnie z telewizją TVN, reklamowana jest jako największa impreza w historii Krakowa. Tymczasem istnieją uzasadnione podejrzenia, że TVN, jako współorganizatora, wybrano bez przetargu - wynika z ustaleń portalu niezalezna.pl.

O wyjaśnienie wszystkich wątpliwości związanych z organizacją tegorocznej imprezy sylwestrowej w Krakowie, władze miasta poprosili już radni Prawa i Sprawiedliwości. Domagają się przede wszystkim informacji, czy prawdą jest, że telewizję TVN wybrano jako współorganizatora Sylwestra w Krakowie, bez przetargu. Nieoficjalnie wiadomo, że miasto wyda około miliona złotych. Ile z tego trafi do telewizji?

Poza tym radni podkreślają, że impreza reklamowana jest jako największa w historii Krakowa, co w związku z trudną sytuacją finansową miasta i ograniczaniem wydatków na istotne sprawy dotyczące zaspokojenia najważniejszych potrzeb mieszkańców, budzi to sporo kontrowersji.

Krakowscy radni Prawa i Sprawiedliwości żądają też podania do publicznej wiadomości, jakie środki zostały przeznaczone z budżetu miasta Krakowa na sfinansowanie tegorocznego Sylwestra w Krakowie oraz udzielenie informacji o tym, jakie koszty poniosą krakowskie przedsiębiorstwa komunalne w związku z imprezą.

Władze miasta zostały też wezwane do złożenia wyjaśnień i udzielenia informacji jakie firmy zewnętrzne (wraz z podaniem kwot, na jakie podpisane zostały umowy) będą pracować przy organizacji całego przedsięwzięcia.

O sprawie będziemy na bieżąco informować.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Kilka lat temu miasto podało, ze Sylwester na Rynku kosztował wtedy 7 mln złotych. Teraz ma być większy, więc i droższy.
Miało w nim uczestniczyć ponad 100 osób, a połowa Rynku była wtedy zamknięta z powodu remontu podziemi. Po odjęciu Sukiennic i innych obiektów na połowie Runku zmieściło się raptem 30 tys. osób. Wyszło po 233 zł za osobę. Zyski promocyjne prawie żadne, bo wtedy nie było tam żadnej TV.
Czy i tym razem będą pokazywali podstarzałe gwiazdy płacąc im niebotyczne honoraria?
Czy Kraków nie stać na rozrywkę wyższych lotów? Głupiego Sylwestra może mieć każde miasteczko.

Złodzieje !

układamy się. .. to morze ~dostaniecie filmik nagrany na dachu WTC 108 piętro - przed atakiem i ze zbliżeniem benków. Fotka kadru na FB

Ajaki to problem, aby np. w Toruniu sylwestra organizowała TV TRWAM?

Tv Trwam musi bulić komuchom za coś czego nie ma,i to nie małą kasę!
Więc nie POć się nad tym problemem,przełącz na tfu-en,tam wierchuszka na ciebie czeka!

Jesteś prymitywem. TV TRWAM OKRADLI Tusk, Dworak , Luft zapłaciła olbrzymie pieniądze dawno i nie może nadawać. Zapamiętaj to nasza TV katolicka z datków obśmiewanych przez premiera tzw." moherów". Ta TV nie nadaje reklam i nie jest ulubienicą premiera i tego nierządu.

Czy to nie zbytek taka impreza? Czy Majchrowski nie ma wstydu?!

TVN od lat robi imprezy Sylwestrowe na wysokim poziomie, dlatego tak prestiżowe miasto jak Kraków nie powinno ryzykować i powierzać tak ważnego wydarzenia innej firmie.

na poziomie-może Kuźniar, co, nie daj Boże?

I znów ktoś wziął w łapę...

Jaki przetarg ? Za Smoleńsk to był dopiero przetarg

Na obiady w szkole na wyjazdy na kolonie

wieksza kasa POd stolem---do podzialu PO z sld...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl