​Janukowycz ucieka do Chin?

wikipedia/commons/thumb/f/fc/Viktor_Yanukovych_2011.jpg/486px-Viktor_Yanukovych_2011.jpg

  

Wiktor Janukowycz jedzie do Pekinu. Nie straszna mu groźba odwołania rządu. W Chinach ma starać się rozszerzyć  ukraińsko-chińską współpracę gospodarczą.
 
Odwołanie tej wizyty świadczyłoby o lekceważeniu władz Chińskich – cytują Janukowycza ukraińskie media. Podczas poprzedniej wizyty w 2010 roku, prezydent Ukrainy mówił o stosunkach gospodarczych Chin i Ukrainy.
 
Tym razem w Pekinie Janukowycz ma zabiegać o inwestycje Chin na Ukrainie oraz o linie kredytowe. W 2012 roku Chiny przyznały Ukrainie 3 mln dolarów kredytu. Miał on przysłużyć się rozwojowi rolnictwa. Ukraina obiecała sprzedawać Chinom 4 miliony ton kukurydzy rocznie.
 
Według ekspertów, prezydent Ukrainy tą wizytą chce pokazać, że Ukraina ma alternatywę do Brukseli i Moskwy.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,kresy.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Minister Adamczyk przekazał ważną informację. Powstanie długo wyczekiwana autostrada

/ By Premia - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16966156

  

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował w Jarosławiu (woj. podkarpackie), powołując się na informacje strony ukraińskiej, że powstanie autostrada łącząca polsko-ukraińskie przejście w Korczowej ze Lwowem. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Adamczyk informował, że minister transportu Ukrainy Wołodymyr Omelian oświadczył, że "od przyszłego roku rozpocznie się budowa komercyjnej, koncesyjnej autostrady liczącej ponad 80 kilometrów, która połączy naszą wschodnią granicę (Polski -PAP) w Korczowej ze Lwowem".

Swoje zamierzenia strona ukraińska przekazała w trakcie spotkania, na którym podpisano umowę dotyczącą poprawy infrastruktury transgranicznej między obu krajami.

Położona niedaleko Jarosławia Korczowa kończy najdłuższą w naszym kraju autostradę A4, która liczy 628 km. A4 biegnie z Jędrzychowic na granicy z Niemcami do przejścia w Korczowej. Przebiega przez woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. Jest częścią III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego

Pan minister Omelian poinformował w czasie spotkania, że strona ukraińska przygotowuje i przystąpi do realizacji dużego projektu drogowego, który połączy Lwów z Odessą z odgałęzieniem do Kijowa. Będzie to droga szybkiego ruchu. Mamy nadzieję, że pozwoli to skomunikować Odessę z portami Trójmiasta – powiedział Adamczyk.

Droga szybkiego ruchu ze Lwowa do Odessy ma być gotowa do 2024/25 roku. 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl