UJAWNIAMY DOKUMENTY! Pieniądze z rezerwy budżetowej dla komisji Laska

Krzysztof Sitkowski

  

„Codzienna" dotarła do dokumentów, z których wynika, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeznaczyła z rezerwy budżetowej dodatkowe 300 tys. zł na działalność zespołu Laska. Pieniądze mogą być przydzielane m.in. na nagrody oraz na wynagrodzenie osób, które pracują dla zespołu Macieja Laska, ale nie figurują w oficjalnym składzie komisji.

Dotarliśmy do dokumentu z 12 kwietnia 2013 r., w którym sekretarz stanu w KPRM-ie Michał Deskur napisał: „Środki te zostaną przeznaczone na koszty funkcjonowania Zespołu w zakresie kwot niezbędnych do pokrycia wynagrodzeń bezosobowych i ich pochodnych oraz diet".

Powyższa kwota 300 tys. zł nie zawiera więc wysokich wynagrodzeń pięciu członków zespołu. Nie obejmuje także opłat za lokal do pracy, ponieważ wszyscy na co dzień pracują w Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Także konferencje zespołu odbywają się głównie w gmachu KPRM-u. Należy również wykluczyć koszty związane ze sporządzaniem opinii i ekspertyz. Zespół nie prowadzi bowiem żadnych badań, które miałyby wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej. Został powołany „do wyjaśniania opinii publicznej ustaleń komisji Millera zawartych w Raporcie końcowym opisującym okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem".

– Te pieniądze prawdopodobnie mogą być wydawane np. na taksówki do mediów albo na nagrody. Nie wiadomo. To dość tajemnicze sformułowanie, dlatego nie chciałbym tego komentować pod nazwiskiem – powiedział nam b. pracownik KPRM-u.

Więcej na ten temat w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Dla nich nie ma granic?! Są niepocieszeni wygraną PiS i… obrażają Polaków

Wybory 2018 / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa po raz czwarty. Jeśli sondaże potwierdzą się, wyniki niedzielnych wyborów samorządowych będą jednymi z najlepszych w historii. Odezwały się więc autorytety III RP. Profesor Wojciech Sadurski, który niegdyś snuł plany delegalizacji PiSu obraża Polaków głosujących na Zjednoczoną Prawicę.
Dziękuję wszystkim, z którymi pracowaliśmy dla tego bardzo dobrego wyniku. Jeżeli potwierdzą się sondaże, to będzie jeden z najlepszych wyników w historii III Rzeczpospolitej - mówił premier Mateusz Morawiecki po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych

.[polecam:https://niezalezna.pl/241762-premier-morawiecki-jezeli-potwierdza-sie-sondaze-to-bedzie-jeden-z-najlepszych-wynikow-w-historii]

Według sondażu IPSOS w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 32,3 proc.; Koalicja Obywatelska - 24,7 proc.; PSL - 16,6 proc.; Kukiz'15 - 6,3 proc.; Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc.; SLD-Lewica Razem - 5,7 proc. Frekwencja wyborcza wyniosła 51,3 proc. [polecam:https://niezalezna.pl/241752-pis-wygrywa-wybory-samorzadowe-oto-wyniki-exit-poll-dla-wszystkich-partii]

Niektórzy nie są zadowoleni z sondażowych wyników. I jak tu je komentować? Wzięli się za krytykę Polaków. Prof. Wojciech Sadurski snuł kiedyś wizję przyszłości postulując delegalizację PiS-u. [polecam:https://niezalezna.pl/238933-profesor-podzielil-sie-swoja-wizja-przyszlosci-bez-pis-u-co-mu-wyszlo-to-trzeba-zobaczyc] Wyborców Prawa i Sprawiedliwości określał mianem "nieoświeconego plebsu".

Znów zabrał głos.Stwierdził, że tam gdzie wygrała Koalicja Obywatelska panuje – nowoczesność, świeckość, atam gdzie Zjednoczona Prawica – skansen.

W swoim stylu wyniki komentują też Leszek Balcerowicz i Jarosław Kurski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl