Przypomną Anglikom o bohaterskich lotnikach. Biało-czerwona szachownica na Wembley

Tomasz Hamrat

  

Teoretycznie jutrzejszy mecz z Anglikami nie ma znaczenia, bo eliminacje na brazylijski mundial, nasi piłkarze już wcześniej przegrali. Jest jednak ogromnie ważny dla polskich kibiców, którzy szykują niecodzienną oprawę. Zamierzają przypomnieć Brytyjczykom o bohaterskich lotnikach walczących w "bitwie o Anglię". Pokażą na trybunach ogromną sektorówkę, biało-czerwoną szachownicę.

O niecodziennej akcji polskich kibiców, którzy pojawią się na Wembley - słynnym stadionie w Londynie, informuje serwis ekstraklasa net. Ujawniają, że gigantyczna sektorówka mająca aż 400 metrów kw. (20x20m), będzie przedstawiała biało-czerwoną szachownicę, taką jaką mieli na swoich samolotach piloci m.in. z Dywizjonu 303. I w ten sposób chcą oddać hołd naszym lotnikom walczącym w bitwie o Anglię.

O akcji „Flaga na Wembley“ reporterzy ekstraklasa.net rozmawiali z jej organizatorami, którzy należą do stowarzyszenia Hurricane of Hearts (www.hurricaneofhearts.com) organizującego wiele akcji społecznych na terenie Wielkiej Brytanii.

"Flaga będzie rozkładana w dolnych sektorach, na które bilety były sprzedawane za pośrednictwem PZPN-u" - mówią. - "Jesteśmy w kontakcie z fanami oraz organizatorami zbiórek pod Trafalgar Sqaure oraz Big Benem. Polacy chcą pokazać, że są prawdziwymi kibicami i pozostaną nimi do końca. My chętnie wspieramy każdy pozytywny i wesoły ruch fanów".

Pytani, czy ich akcja spotkała się z zainteresowaniem mediów na Wyspach mówią: "Tak, media dość chętnie mówią o naszej akcji. Często jest jednak tak, że wszyscy czekają na efekt końcowy, choć dobrze wiemy, że żeby był koniec trzeba od czegoś zacząć".
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,ekstraklasa.net


Wczytuję komentarze...

PiS wygrywa wybory samorządowe! Oto WYNIKI exit poll dla wszystkich partii

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

PiS - 32,3 proc. ; Koalicja Obywatelska -24,7 proc.; PSL - 16,6 proc. ; Kukiz'15 - 6,3 proc.; Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc.; SLD-Lewica Razem - 5,7 proc.

To wyniki głosowania w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju - na podstawie sondażu exit polls przeprowadzonego przez Ipsos.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl