TYLKO U NAS: Nowa ramówka TV Republika

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Telewizja REPUBLIKA cały czas się rozwija. Do swojej ramówki wprowadza właśnie dwie nowości. Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl publikujemy zestawienie dotyczące premier telewizyjnych zarówno najpopularniejszych jak i nowych programów.

We wtorek 1 października rusza nowa, jeszcze bogatsza ramówka TV REPUBLIKA. Oprócz znanych już i bardzo popularnych programów widzowie Telewizji Republika dostają dwie jesienne nowości: „Za siódmą górą” czyli program podróżniczy Stefana Czernieckiego oraz satyryczne „Wolne żarty” Jana Pietrzaka.

Już od 4 września widzowie Telewizji Republika mogą codziennie oglądać pasmo poranne „Polska na Dzień Dobry” prowadzone przez Piotra Goćka i Michała Rachonia, w którym m.in.  najważniejsze wydarzenia dnia „Chłodnym okiem” ocenią Tomasz Terlikowski, Bronisław Wildstein i Rafał Ziemkiewicz. Popołudniowe i wieczorne „Wolne Głosy” obok Katarzyny Gójskej-Hejke i Joanny Lichockiej prowadzą Antoni Trzmiel i Piotr Wąż.

Katarzyna Gójska-Hejke i Piotr Lisiewicz na nowo zapraszają do programu „Kulisy manipulacji”, gdzie uczą samodzielnego myślenia i niepoddawania się technikom manipulacyjnym, używanym przez polityków i media głównego nurtu.

Tomasz Sakiewicz w „Politycznej kawie” a Rafał Ziemkiewicz w swoim „Saloniku politycznym” omawiają i analizują najważniejsze wydarzenia każdego tygodnia.

Oprócz tego w każdą środę o godz. 19.00 - magazyn śledczy Anity Gargas „Zadanie specjalne”. W pierwszym programie po wakacjach Anita Gargas zajęła się palącym problemem polskich kierowców czyli radarami, które w zastraszającym tempie wyrastają na naszych drogach.

W każdą sobotę o godz 13.05 przed telewizory i komputery zapraszać będzie podróżnik, dziennikarz, autor książek i kartograf – Stefan Czerniecki. Człowiek nietuzinkowy, wielbiciel latynoskiej koncepcji świata i badacz dziewiczych rejonów naszego globu. Podróżnik inny od wszystkich bo w przeciwieństwie do większości jego kolegów po fachu, Stefana Czernieckiego interesuje przede wszystkim człowiek: każda ludzka historia, każdy zwyczaj i każda legenda. Czerniecki szuka opowieści  o człowieku, o jego relacjach ze społecznością, z naturą, z Bogiem i w tym kontekście pokazuje świat. Od 5 października razem z Martą Jeżewską będzie to robił specjalnie dla widzów Telewizji Republika.

Trzy pierwsze odcinki programu „Za siódmą górą” poświęcone będą jednemu z ukochanych miejsc Czernieckiego – Buenos Aires - bo jak sam mówi, ujęty atmosferą latynoskiego lądu, spontanicznością na ulicy Buenos, pięknem południowoamerykańskiej różnorodności krajobrazu, szybko zorientował się, że jest to miejsce wyjątkowe i  że musi to miejsce pokazać.

Jan Pietrzak, słynny twórca kabaretu „Pod Egidą” mówi, że piosenki które śpiewa w  „Wolnych żartach” nie mogłyby być puszczane w żadnej innej polskiej telewizji! Wydaje się, że jest to najlepsza reklama jego autorskiego satyrycznego programu, którego premierowy odcinek w Telewizji Republika można zobaczyć w każdą niedzielę o godz. 12.05. Tego cotygodniowego komentarza najbardziej niepokornego z artystów - po prostu nie wolno przegapić.

Poniżej publikujemy zestawienie premier w TV Republika:

PONIEDZIAŁEK

„STUDIO OTWARTE” - 19:00

WTOREK

„BRONISŁAW WILDSTEIN PRZEDSTAWIA” - 19:00

ŚRODA

„ZADANIE SPECJALNE” - 19:00
„POD PRĄD” - 22:30

CZWARTEK

„BIZNES OD PRAWA DO LEWA” - 19:00
„DOKUMENT W REPUBLICE” - 23:10

PIĄTEK

„KULISY MANIPULACJI” - 19:00

SOBOTA

„TYDZIEŃ DO RYMU” - 10:05
„POLITYCZNA KAWA” - 12:30
„ZA SIÓDMĄ GÓRĄ” - 13:05
„SALONIK POLITYCZNY” - 13:25
„STARCIE CYWILIZACJI” - 13:55

NIEDZIELA

„KOŚCIÓŁ, W KTÓRYM ŻYJEMY” - 9:15
„WOLNE ŻARTY” - 12:05
„KONTRA – MAGAZYN HISTORYCZNY” - 12:15
„LITERATURA NA TRZEŹWO” - 12:45
„KUCHNIA POLSKA” - 13:15
„REPUBLIKA KULTURY” - 19:00
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,TV Republika


Wczytuję komentarze...

Dorota Kania UJAWNIA: Skandal wokół dekomunizacji warszawskich ulic ma drugie dno?

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Głównym tematem programu Doroty Kani „Koniec systemu” był skandal związany z dekomunizacją ulic w Warszawie. Profesor Jan Żaryn zwrócił uwagę na drugie dno całej sprawy. „Opozycja cały czas nie może pogodzić się z faktem, że nie rządzi. Przez to tworzy gamę pretekstów do awantur antypisowskich” - mówił historyk.

Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał wyroki WSA o uchyleniu ponad 40 zarządzeń wojewody dekomunizujących nazwy ulic w Warszawie. [polecam:https://niezalezna.pl/249567-trzaskowski-zadowolony-z-decyzji-nsa-ciesze-sie-ze-sad-potwierdzil-to-co-mowilismy-od-dawna]

Odnosząc się do całego zamieszania wokół dekomunizacji nazw ulic w Warszawie prof. Jan Żaryn zwrócił uwagę, że sprawa jest znacznie bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać.

Moja intuicja podpowiada mi, że jeśli chcemy znaleźć krótką odpowiedź, to dlatego, że Polacy prowadzą ze sobą totalną wojnę. Opozycja cały czas nie może pogodzić się z faktem, że nie rządzi. Przez to tworzy gamę pretekstów do awantur antypisowskich. W sensie mentalnym, nie potrafię tego pojąć. Okazuje się, że na podstawowym poziomie komunikacji narodowej, totalna opozycja postanowiła wykorzystać kruczki prawne, by uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość. To wysoce szkodliwe w obliczu budowania wspólnoty narodowej. – Tragedia smoleńska była momentem, jednym z najistotniejszych. Nasza strona  wybitnie się wówczas zintegrowała. Siła w jaką urośliśmy, zaczęła być dostrzegana przez środowiska Platformy. Jawiliśmy się im jako zagrożenie. Wówczas zaczęto tłamsić Polaków w ich patriotycznych odruchach. Wybuchła wojna, z której do dziś wydobyć się nie możemy.
- mówił senator Jan Żaryn.
 
W dalszej części rozmowy Dorota Kania zwróciła uwagę, że poważnym zagrożeniem dla Polaków jest poniekąd niepamięć i próba fałszowania historii.

My, jako naród, zaczynamy zapominać kto był katem, kto nas atakował. To, że oprawcy nie są wymienieni z nazwiska, że nie widzimy ich twarzy powoduje, że ci ludzie nie są postrzegani jako egzekutorzy. To samo jest z patronami ulic. Wszystko to postrzegam jako świadome wpuszczanie Polaków w niepamięć.
- mówiła Dorota Kania.
 
Odnosząc się do tego prof. Żaryn stwierdził, że jest to istotny aspekt związany z edukacją obecnych i przyszłych pokoleń Polaków.

Nie do końca tylko w niepamięć. Nazwy ulic są wysoce istotne pod względem edukacyjnym. Sam pamiętam, jak mój brat zamieszkał przy ul. Maurycego Mochnackiego. Byłem młodym chłopakiem; interesowałem się historią. Maurycy Mochnacki dla mnie nic wówczas nie znaczył. Dzięki temu, że mój brat tam zamieszkał, zajrzałem do encyklopedii chcąc sprawdzić, kim jest. Nazwy ulic, patroni szkół… wszystko to ma szalenie ważny wymiar edukacyjny.
- mówił prof. Jan Żaryn.
[polecam:https://niezalezna.pl/249221-skandal-sad-zdecydowal-nie-bedzie-alei-lecha-kaczynskiego-w-warszawie]

Decyzją sędziów NSA pozostają:
ul. Michała Sobczaka zamiast płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego;
ul. ppłk. Wacława Witolda Szadkowskiego zamiast mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”;
ul. Henryka Jędrzejowskiego zamiast rtm. Zbigniewa Dunin-Wąsowicza;
ul. Natalii Gąsiorowskiej zamiast Władysława Poboga-Malinowskiego;
ul. Teodora Duracza zamiast Zbigniewa Romaszewskiego;
ul. Antoniego Parola zamiast Józefa Sawy Calińskiego;
ul. Kazimierza Grodeckiego zamiast mjr. Adolfa Pilcha „Doliny”;
ul. Józefa Balcerzaka zamiast Stanisława Kasznicy;
ul. Oskara Langego zamiast premiera Tomasza Arciszewskiego;
ul. Wincentego Rzymowskiego zamiast Przemysława Gintrowskiego;
ul. Zygmunta Modzelewskiego zamiast Jacka Kaczmarskiego;
ul. Heleny Kozłowskiej zamiast Grażyny Gęsickiej;
ul. Piotra Gruszczyńskiego zamiast Gustawa Szaramowicza;
ul. Franciszka Józefa Bartoszka zamiast Stanisława Pyjasa;
ul. I Praskiego Pułku WP zamiast żołnierzy I Praskiego Pułku WP;
ul. I Praskiego Pułku WP (Wesoła) zamiast Władysława Raczkiewicza;
ul. Sylwestra Bartosika zamiast Grzegorza Przemyka;
ul. Batalionu Platerówek zamiast Platerówek;
ul. Franciszka Ilskiego zamiast mjr. Tadeusza Furgalskiego „Wyrwy”;
ul. Antoniego Kacpury zamiast Stefana Melaka;
ul. Edwarda Fondamińskiego zamiast Leona Rodala;
ul. Józefa Lewartowskiego zamiast Marka Edelmana;
ul. Leona Kruczkowskiego zamiast Zbigniewa Herberta;
ul. Armii Ludowej zamiast Lecha Kaczyńskiego;
ul. Mieczysława Fersta zamiast ks. Władysława Gurgacza;
ul. Jadwigi i Witolda Kokoszków zamiast Zbigniewa Stypułkowskiego;
ul. Henryka Sternhela zamiast mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”;
ul. II Armii Wojska Polskiego zamiast Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego;
ul. Związku Walki Młodych zamiast Andrzeja Romockiego „Morro”;
ul. Służby Polsce zamiast Kazimierza Kardasia „Orkana”;
ul. Jana Wasilkowskiego zamiast Wojciecha Kilara;
ul. Stanisława Kulczyńskiego zamiast Rodziny Ulmów;
ul. Heleny Wolff zamiast Sergiusza Piaseckiego;
ul. Romana Pazińskiego zamiast mjr. Józefa Jagmina;
ul. Bronisława Wesołowskiego zamiast gen. Stanisława Bułak-Bałachowicza;
ul. Wincentego Pstrowskiego zamiast Bohaterów z kopalni „Wujek”;
ul. Stanisława Wrońskiego zamiast Anny Walentynowicz;
ul. Hanki Sawickiej zamiast Zofii Kossak-Szczuckiej;
ul. Bolesława Gidzińskiego zamiast Marka Nowakowskiego;
ul. 17 Stycznia zamiast Komitetu Obrony Robotników;
ul. Jana Szałka zamiast Olgi Johann;
ul. Jana Szymczaka zamiast Emanuela Szafarczyka;
ul. Antoniego Dobiszewskiego zamiast Adama Bienia;
ul. Małego Franka (Zubrzyckiego) zamiast Danuty Siedzikówny „Inki”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl