Niemczycki chce od nas półtora miliona. Bo ujawniliśmy dokumenty IPN

  

Zbigniew Niemczycki, jeden z najbogatszych biznesmenów III RP, grozi pozwem portalowi niezalezna.pl i "Gazecie Polskiej" i domaga się ogromnych pieniędzy za rzekome zniesławienie. Chodzi o tekst, w którym opisaliśmy treść dokumentów IPN na temat przeszłości Niemczyckiego. Publikujemy więc skany omówionych akt.

"Zbigniew Niemczycki w PRL był według akt IPN zarejestrowany od 1972 r. przez SB jako TW ps. Jarek. Zdjęto go z ewidencji kontrwywiadu w październiku 1982 r. Akta sprawy przekazano do Wydziału II wywiadu MSW. Pozyskano go na zasadzie dobrowolności w 1972 do zagadnienia dziennikarze i studenci do sprawy o krypt. "Mendoza". Materiały przesłano do Dep. I MSW w październiku 1982. W 1989 r. pojawia się informacja że Niemczycki zarejestrowany jest przez wywiad MSW. Z karty z 1990 r. wynika, że tym razem jako rozpracowanie operacyjne o krypt. Jarex. Akta sprawy zostały zniszczone" - napisała niezalezna.pl w tekście opublikowanym w zeszłym tygodniu oraz tygodnik "Gazeta Polska" w tekście pt. Komunistyczna bezpieka trzęsie biznesem. Grupa trzymająca pieniądze".

Maciej Marosz, współautor tekstu skontaktował się przed jego publikacją ze Zbigniewem Niemczyckim. - Nie potwierdzam, bym kiedykolwiek był tajnym współpracownikiem SBodniósł się do tego Niemczycki. - Nie kontaktowałem się z oficerami kontrwywiadu. To sprawa w ogóle mi nie znana - mówił Niemczycki 

Po opublikowaniu tego tekstu prawnicy Niemczyckiego wysłali do redakcji "Gazety Polskiej" i portalu niezalezna.pl dwa dokumenty, których fragmenty publikujemy poniżej:

W jednym wezwaniu pełnomocnik Zbigniewa Niemczyckiego wzywa m.in. "w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma, solidarnie, sumy 1.000.000.00 PLN (jeden milion złotych) na wskazany poniżej cel społeczny: "Fundacja TVN Nie Jesteś Sam". W drugim natomiast w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma, sumy 500.000.00 PLN (pięćset tysięcy złotych) na ten sam cel społeczny, czyli "Fundację TVN Nie Jesteś Sam". 

Nie pozostaje nam nic innego jak publikacja dokumentów IPN na ten temat: 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Policjanci nie dowierzali! Potrącił pieszych na pasach, bo miał... zaparowane szyby

/ Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Policjanci z oświęcimskiej drogówki z niedowierzaniem wysłuchali wyjaśnień kierowcy, który w czwartek potrącił pieszą na pasach. Kobieta szła z dzieckiem. Zdołało uskoczyć. Jak tłumaczył sprawca, nie zobaczył ich, gdyż miał... zaparowane szyby – podała policja.

Rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że 34–letni kierowca volkswagena passata wjechał na przejście dla pieszych w momencie, gdy przechodziła przez nie 42-letnia kobieta z siedmioletnim synem. Chłopiec uniknął potrącenia, gdyż zdołał uskoczyć na chodnik.

Sprawca potrącenia tłumaczył, że nie zauważył pieszych, gdyż miał zaparowane szyby w samochodzie

- powiedziała Jurecka.

Kobieta w wyniku potrącenia doznała drobnych potłuczeń. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 pkt. karnymi.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby wyruszając w drogę odpowiedniego przygotowali samochód do jazdy, m.in. by zadbali o odpowiednią czystość szyb. Obowiązek ten jest niezwykle istotny zwłaszcza jesienią i zimą. Każdy kierowca powinien zachować też szczególną uwagę i koncentrować się na jeździe

- podkreśliła Małgorzata Jurecka. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl