niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

​PILNE! Platforma przeciwko pomnikowi Witolda Pileckiego

Dodano: 12.09.2013 [11:23]
​PILNE! Platforma przeciwko pomnikowi Witolda Pileckiego - niezalezna.pl
foto: arch.
„Platforma znów przeciw Pileckiemu i za 4 śpiącymi. Cały PIS i tylko kilku radnych z PO za” napisał na swoim profilu na Twitterze radny Prawa i Sprawiedliwości, Maciej Wąsik. Rada Warszawy odrzuciła projekt PiS-u w sprawie pomnika pułkownika Pileckiego i nie został wprowadzony pod obrady.

Inicjatywę zapoczątkowaną przez stowarzyszenie Młodzi dla Polski oraz Red is Bad podjęli radni Prawa i Sprawiedliwości i zaproponowali, aby pomnik rotmistrza zajął miejsce monumentu określanego jako Czterech Śpiących.

- Koalicja PO-SLD opierając się na kwestiach formalnych, takich jak opinia prezydenta, po raz kolejny nie zgodziła się na wprowadzenie tego projektu pod obrady. Będziemy dalej walczyć o pomnik dla Pileckiego, to polski bohater narodowy - mówi portalowi niezalezna.pl Maciej Wąsik, przewodniczący klubu radnych PiS

Radni PiS zgłosili wniosek o włączenie do porządku obrad projektu uchwały w sprawie budowy pomnika rotmistrza. Zgodnie z propozycją pomnik rotmistrza Pileckiego miałby stanąć na placu Wileńskim w Warszawie w miejscu komunistycznego obiektu Braterstwa Broni.

Radni PiS argumentowali, że zastąpienie obeliska Braterstwa Broni pomnikiem rotmistrza Pileckiego będzie miało symboliczny wymiar i podkreśli trium ofiar terroru komunistycznego nad jego twórcami.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl