Rosyjska telewizja uderza w Putina

kremlin.ru/ creativecommons.org/licenses/by/3.0 /deed.en

  

Na antenie prywatnej regionalnej sieci telewizyjnej w Czelabińsku na Uralu w trakcie programu informacyjnego wyemitowany został zdobywający coraz większą popularność w internecie spot ostro krytykujący Władimira Putina.

Zamiast zapowiadanego wcześniej materiału o skanerach stosowanych w jednym ze szpitali, prywatna sieć Wostocznyj Ekspres wyemitowała spot o „epoce Putina”, który przypomina o morderstwach dziennikarek Anny Politkowskiej i Natalii Estemirowej, o zmarłym w więzieniu adwokacie Siergieju Magnitskim oraz o uwięzieniu naftowego magnata Michaiła Chodorkowskiego.

- Wolność nie wychodzi nam już na spotkanie, korupcja szerzy się na bezprecedensową skalę, a stanowiska państwowe zajmują byli agenci KGB – wyliczał kobiecy głos komentujący materiał.

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń materiał krytykujący Putina został wyemitowany przez jednego ze współpracowników sieci telewizyjnej. Władze już planują jego ukaranie i postawienie zarzutu „chuligaństwa”. Wostocznyj Ekspres odmawia komentarza w tej sprawie.

Agencje informacyjne na świecie odnotowały już cały incydent i w swoich komunikatach na ten temat podkreślają, że odkąd do władzy w Rosji doszedł Władimir Putin, wszystkie największe sieci telewizyjne poddawane są nieustannej kontroli państwa, a emitowane materiały są cenzurowane. Na temat obecnego prezydenta Rosji emitowane mogą być tylko życzliwe materiały.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Spotkanie szefów parlamentów Polski i Niemiec. "Nasza współpraca będzie się rozwijać"

Marek Kuchciński / screen Telewizja Republika

  

Współpraca międzyparlamentarna oraz sprawy europejskie były tematami dzisiejszego spotkania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i szefa Bundestagu Wolfganga Schaeuble w Warszawie. Kuchciński przekonywał m.in. że receptą na zwiększenia zaufania do UE są kwestie porządkujące prace parlamentów.

Marszałek Sejmu podkreślił, że dzisiejsza rozmowa to już jego trzecie spotkanie z szefem Bundestagu i obaj umówili się na kontynuowanie spotkań w najbliższym czasie.

- Wynika to m.in. z potrzeby wzmocnienia współpracy pomiędzy parlamentami naszych państw, a także wyzwań, jakie stoją przed UE

– powiedział Kuchciński.

Poinformował, że przekazał szefowi Bundestagu stanowisko parlamentu dot. potrzeby „szybkiej odnowy UE m.in. poprzez uporządkowanie terminologii, rozumienia i funkcjonowania instytucji unijnych oraz znalezienia godnej roli i miejsca parlamentów państw członkowskich”.

- Wydaje się, że kwestie porządkujące, usprawniające prace parlamentów państw członkowskich w UE są tutaj zasadniczą receptą na zwiększenia także zaufania wobec UE

 - powiedział marszałek Sejmu.

- Cieszę się, że gościmy pana przewodniczącego Wolfganga Schaeuble w Warszawie i myślę, że współpraca nasza w przyszłości pomiędzy naszymi parlamentami będzie rozwijać się bardzo interesująco

- dodał Kuchciński.

Szef Bundestagu określił dzisiejszą rozmowę jako "bardzo konkretną" i podkreślił, że dotyczyła także zintensyfikowania kontaktów między parlamentami Polski i Niemiec.

Schaeuble ocenił, że obecnie wielu ludzi w państwach członkowskich nie rozumie, o czym dokładnie decyduje się w Brukseli.

- Musimy uczynić wszystko, by podnieść atrakcyjność UE

 - powiedział szef Bundestagu.

- Musimy lepiej rozróżnić, a także wyjaśnić obywatelom, o czym się decyduję w Brukseli, a o czym decydują parlamentów krajów i uczynić UE bardziej przejrzystą

- dodał.

Według szefa Bundestagu, w zglobalizowanym świecie jest wiele kwestii, o których żaden kraj UE nie może decydować samodzielnie.

- Musimy polepszyć, uczynić procesy decyzyjne w UE bardziej skutecznymi

 - ocenił Schaeuble.

Wcześniej z przewodniczącym Bundestagu spotkał się premier Mateusz Morawiecki. Schaeuble i szef polskiego rządu wzięli udział w debacie zorganizowanej z okazji zakończenia roku akademickiego 2017/2018 w Kolegium Europejskim w Natolinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl