Rosyjska telewizja uderza w Putina

kremlin.ru/ creativecommons.org/licenses/by/3.0 /deed.en

  

Na antenie prywatnej regionalnej sieci telewizyjnej w Czelabińsku na Uralu w trakcie programu informacyjnego wyemitowany został zdobywający coraz większą popularność w internecie spot ostro krytykujący Władimira Putina.

Zamiast zapowiadanego wcześniej materiału o skanerach stosowanych w jednym ze szpitali, prywatna sieć Wostocznyj Ekspres wyemitowała spot o „epoce Putina”, który przypomina o morderstwach dziennikarek Anny Politkowskiej i Natalii Estemirowej, o zmarłym w więzieniu adwokacie Siergieju Magnitskim oraz o uwięzieniu naftowego magnata Michaiła Chodorkowskiego.

- Wolność nie wychodzi nam już na spotkanie, korupcja szerzy się na bezprecedensową skalę, a stanowiska państwowe zajmują byli agenci KGB – wyliczał kobiecy głos komentujący materiał.

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń materiał krytykujący Putina został wyemitowany przez jednego ze współpracowników sieci telewizyjnej. Władze już planują jego ukaranie i postawienie zarzutu „chuligaństwa”. Wostocznyj Ekspres odmawia komentarza w tej sprawie.

Agencje informacyjne na świecie odnotowały już cały incydent i w swoich komunikatach na ten temat podkreślają, że odkąd do władzy w Rosji doszedł Władimir Putin, wszystkie największe sieci telewizyjne poddawane są nieustannej kontroli państwa, a emitowane materiały są cenzurowane. Na temat obecnego prezydenta Rosji emitowane mogą być tylko życzliwe materiały.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Znany komik trafi za kraty. Billa Cosby'ego uznano za "agresywnego seksualnego drapieżcę"

Bill Cosby / By Senator Chris Coons - Sen. Coons and Bill Cosby at Joshua Harvest Church in Wilmington, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37013055

  

Sąd w Norristown w stanie Pensylwania skazał dziś Billa Cosby'ego na minimum trzy lata więzienia. 81-letniego aktora uznano za "agresywnego drapieżcę seksualnego". Cosby w 2004 r. podał kobiecie środki oszałamiające, po czym ją zgwałcił.

Wyrok opiewa na od trzech do dziesięciu lat więzienia stanowego. Zapadł po rekomendacji stanowego panelu, aby Cosby'ego uznać "agresywnego drapieżcę seksualnego".

Takie zakwalifikowanie aktora - jako agresywnego drapieżnika seksualnego - oznacza, że zostaje on wpisany na listę zarejestrowanych przestępców seksualnych, poddawanych reedukacji i sesjom terapeutycznym do końca życia.

Sędzia, skazując aktora, powiedział, że "przyszła pora na sprawiedliwość", i zaznaczył, że "równość wobec prawa nie pozwala na inne traktowanie kogoś w zależności od tego, kim ten ktoś jest lub był". Cosby'emu prócz kary pozbawienia wolności zasadzono grzywnę w wys. 25 tys. dolarów.

Sędzia orzekł również, że Cosby nie ma prawa do skorzystania z kaucji w czasie rozpatrywania apelacji. Obrońcy występowali o skazanie Cosby'ego na areszt domowy.

Aktor został już w kwietniu uznany za winnego przemocy seksualnej wobec Andrei Constand. Komikowi groziło 30 lat więzienia. 44-letnia Constand, była koszykarka, oskarżyła go o to, że na początku 2004 roku Cosby zaprosił ją do swojego domu w Cheltenham, tam odurzył ją tabletką gwałtu, a następnie zgwałcił.

Był to drugi proces Cosby'ego w tej sprawie. Pierwszy wyrok sąd miał wydać w czerwcu 2017 roku, jednak wówczas wśród ławników, którzy obradowali 52 godziny, nie było zgody co do werdyktu.

Constand nie jest jedyną kobietą, która obwinia Cosby'ego o gwałt. Według AFP jest ich ponad 60, jednak we wszystkich tych przypadkach sprawy się przedawniły i nie mogą trafić do sądu. Do molestowania miało dochodzić w latach 1960-2000. 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl