niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
04/10/2015
Redaktor wydania: Samuel Pereira

​TVP wysyła Jana Pospieszalskiego na urlop

Dodano: 31.05.2013 [16:27]
​TVP wysyła Jana Pospieszalskiego na urlop - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Wczoraj został wyemitowany ostatni przed wakacjami program Jana Pospieszalskiego „Bliżej”. Dziwne, bo to dopiero początek czerwca… Dyrekcja TVP Info argumentuje posunięcie wakacyjną ramówką i oszczędnościami. Miejmy nadzieje, że „Bliżej” wróci na antenę publicznej telewizji. W Rozmowie Niezależnej o zaskakującej decyzji telewizji Jacek Sobala rozmawia z Janem Pospieszalskim.

- Dyrekcja TVP Info zdecydowała o wysłaniu nas oraz kilku innych programów na wakacje już w czerwcu. Jednak patrząc na ramówkę telewizji, trudno dostrzec wakacje. Programy Tomasza Lisa, Tomasza Sekielskiego i Forum będą normalnie emitowane. Kolejny argument był taki, że to względy ekonomiczne spowodowały decyzje, jednak my byliśmy jednym z najtańszych programów publicystycznych – dziwi się Jan Pospieszalski.

Pospieszalski planuje kolejne programy, m.in. o funkcjonowaniu ministerstwa transportu i problemach z wypłaceniem należności za budowy autostrad, o sytuacji rodziny Bajkowskich z Krakowa, którym odebrano dzieci. Kolejnym tematem, którym chce się zająć, jest sprawa referendum w sprawie edukacji dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Zobacz Rozmowę Niezależną

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Obecnie największym szacunkiem w TVP darze własnie Pana.Ubolewam,że jest Pan w ten sposób traktowany,że dostał Pan program o tak późnej porze i w ogóle.Mam nadzieję,że przywrócą Pana po wakacjach.Tylko dla BLIŻEJ włączam swoje pudło.Reszta mnie nie interesuje.Pozdrawiam serdecznie.

Teraz jestem zwolniony z płacenia abonamentu!!!!!!!!!!!!!

Szanowny Panie redaktorze,
Z całego serca dziękuję Panu za pańskie programy w których zawsze broni Pan najsłabszych, dziękuję również za pańską wyjątkową etykę dziennikarską. Wykazał się Pan niezwykłą odwagą dziennikarską w programie o meksykańskich Cristeros. To było coś wspaniałego, przypomnienie o idolu nastolatek i nastolatków błogosławionym Jose było strzałem w dziesiątkę. Dziękuję Panu za bardzo właściwe prowadzenie programu ze swoimi rozmówcami. Niestety dla niektórych pański program o powstaniu meksykańskim przeciwko masonerii chyba został źle odebrany przez niektórych wpływowych polskich polityków dla których masoneria jest pomocą być może nawet finansową w walce z katolikami w nasze Ojczyźnie.

i kto ma jeszcze wątpliwości że w Polsce nie ma cenzury, to ma móżdżek i na dodaterk wyprany.

Panie Janie my tylko oglądamy pana program resztę olewamy.

Gazeta Polska dotarła do umów, które TVP podpisała z firmą Tomasza Lisa. Wynika z nich, że co miesiąc telewizja publiczna płaci firmie publicysty kilkaset tysięcy złotych za program Tomasz Lis na żywo. Ponad 92 tys. zł brutto dla firmy Tomasza Lisa Deadline Productions. Dodatkowe honorarium tylko dla publicysty to 20 tys. Ponad drugie tyle koszty producenckie, co w sumie daje sumę blisko 300 tys. zł za odcinek. Nietrudno policzyć, że przy czterech odcinkach w miesiącu z kieszeni podatników na program Tomasza Lisa w państwowej telewizji wypływa ponad milion złotych. Jak to możliwe, że w sytuacji, gdy przedstawiciele telewizji publicznej mówią o oszczędnościach, do kieszeni dziennikarza co miesiąc wpływa wynagrodzenie, które wielokrotnie przewyższa pensję prezesa TVP, która wynosi ok. 25 tys. zł?

przed Braunem nawiązał współpracę z TV Republika? Pieniądze pewnie nie te ale przynajmniej moralnie będzie czysty.

Gdyby prawdą było, że za wysłaniem p.Pospieszalskiego, stały względy ekonomiczne, to w pierwszej kolejności, na urlop powinien być wysłany p.Lis. W końcu dla nikogo nie jest tajemnicą, że Lis za swoje programy pobiera najwyższe apanaże. Gdyby te programy przyczyniały się do choćby minimalnego budzenia świadomości społecznej, w obszarze właściwego postrzegania rzeczywistości, to tak wysokie koszty programu Lisa, miałyby jakiś sens. Niestety jest wręcz odwrotnie.

Program p.Pospieszalskiego dotyka tematów, które są istotą rzeczywistości. Nadto przedstawiany jest w sposób jasny , niezakłamany, zgodny z rzeczywistym stanem faktycznym, co więcej dotyka wszystkich obszarów naszego życia. Te piękne przymioty programu p.Pospieszalskiego, jak widać, nie są cenione przez telewizyjnego pracodawcę, stąd to przymusowe urlopowanie.

Okalająca nas rzeczywistość jest smutna i zapłakana. Temu, by przynajmniej w teorii taka nie była,Lis stosuje ekwilibrystykę słowną, by odbioraca - rzeczywistość widział taką, jak Lis ją przedstawia i by tak, a nie inaczej była przez ogół postrzegana. Kto tego nie widzi, co widzi Lis, ten " moher, oszołom i głupi a nawet bardzo głupi Polak z zaścianka". Tak jesteśmy postrzegani w programach Lisa i za to, jako podatnicy płacimy. Paranoja !

i musza domknac system

Witamy w tv Republika ...

nie placic abonamentu,a TV TRWAM I TV REPUBLIKA zamowic przez internet najlepsza kara dla komunistycznego szamba,ktore opanowalo media publiczne,ja nie ogladam tv od kilkunastu lat, wiem nie mniej niz kazdy jeden gapiacy sie w tvp i tvnownie jak szpak.

Dziś będzie również ostatni kabaret Górskiego w TVP2 przed wakacjami. To samo mówił, nie wiadomo co będzie dalej i tak dalej.Cierpiętnictwu mówimy dość na tym forum, mówmy tylko o realiach. Na pohybel PO.

na telegaziecie prozno szukac w programie tvp.info...programu Blizej...zawsze jest dziura.... to jedyny taki przypadek w tvp!!!!

po MOJEMU - TO BYŁO TYLKO KWESTIĄ CZASU...a nie formy!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl