Premiera pierwszego filmu o Prezydencie Lechu Kaczyńskim

prezydent.pl

  

W warszawskim kinie „Wisła” na premierowym pokazie zaprezentowano dokument Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim.

Na premierę pierwszego filmu o Lechu Kaczyńskim przeszedł Jego brat, premier Jarosław Kaczyński. Oczywiście, nie zabrakło również Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", producenta dokumentu. Na premierowym pokazie obecna była także prezydentowa Karolina Kaczorowska wdowa po prezydencie Kaczorowskim.

Film zrobił ogromne wrażenie na obecnych w kinie "Wisła" widzach, którzy wielokrotnie oklaskami reagowali na niektóre sceny pokazane w dokumencie. Wzruszenie wywołał m.in. moment dekorowania Anny Walentynowicz Orderem Orła Białego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz relacje wideo z premiery filmu - Pani Joanno, panie Jarosławie, chciałbym wam podziękować z całego serca - zwrócił do się autorów filmu prezes Jarosław Kaczyński.- Nie ma w polityce nikogo, kto mógłby się równać z Lechem Kaczyńskim, jeśli chodzi o biografię. On pełnił najważniejsze funkcje w państwie – mówi w filmie Barbara Fedyszak-Radziejowska. Następnie wymienia stanowiska, które zajmował Lech Kaczyński: senator, prezydent stolicy, prezes NIK-u, minister sprawiedliwości, prezydent kraju. Współpracownicy i doradcy wspominają jego prezydenturę, opowiadając o działaniach, które były w mediach przedstawiane w krzywym zwierciadle, zakłamywane lub ostentacyjnie pomijane. Tak jak uroczystość przekazania „Testamentu żołnierzy i obywateli Polskiego Państwa Podziemnego” reprezentantom młodego pokolenia Polaków, podczas której prezydent mówił o tym, że najważniejsza jest wierność Rzeczypospolitej. Tak jak odbudowanie poczucia tożsamości i szacunek do bohaterów narodowych.

Obejrzyj zwiastun filmu "Prezydent"NIE PRZEGAP
Film „Prezydent” Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego dołączony będzie w najbliższą środę do „Gazety Polskiej”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Rekordowy rok dla przyszłych lotników

/ tookapic

  

30 osób ukończyło w tym roku całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Jest to rekordowy wynik w historii ośrodka, który w ub. roku skończył 40 lat. Pilotaż jest flagową specjalnością kształcenia.

Rzeczniczka Politechniki Rzeszowskiej Katarzyna Kadaj-Kuca poinformowała we wtorek, że Ośrodek Kształcenia Lotniczego (OKL) Politechniki Rzeszowskiej w niedzielę zakończył tegoroczne praktyczne szkolenie studentów pilotażu. Ich ostatnimi zadaniami było nocne szkolenie VFR – są to loty z widocznością; a także szkolenie IFR – loty według wskazań przyrządów.

„Rok 2018 był rekordowy w historii pilotażu Politechniki Rzeszowskiej. W sumie 114 studentów spędziło w powietrzu 6 tysięcy 156 godzin, co jest wyjątkowym wynikiem, jeśli porównać ten czas chociażby z rokiem 2017, kiedy nalot wyniósł 3 tys. 839 godzin. W 2018 roku wykonano też 11 tysięcy 107 operacji startów i lądowań”

– wyliczał dyrektor OKL Mieczysław Górak.

Rzeczniczka dodała, że w tym roku całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego ukończyło 30 osób, co również jest najlepszym wynikiem w 40-letniej historii Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

Rozpoczęcie szkolenia lotniczego praktycznego w roku 2019 planowane jest na 15 marca 2019 r.

Politechnika Rzeszowska od ponad 40 lat szkoli pilotów lotnictwa cywilnego, a od 2007 roku również mechaników lotniczych obsługi. „Żadna inna politechnika w Polsce nie ma takiego zaplecza technicznego i bazy szkoleniowej dla przyszłych pilotów” – podkreśliła rzeczniczka.

Dodała, że dotychczas w Politechnice Rzeszowskiej wykształciło się ponad 780 pilotów lotnictwa cywilnego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl