niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
05/03/2015
Paweł Krajewski
1 % SWS)

Prof. Gliński przedstawił ekspertów swojego rządu

Dodano: 24.02.2013 [14:16]
Prof. Gliński przedstawił ekspertów swojego rządu - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na szefa rządu technicznego, przedstawił podczas konferencji kandydatów na stanowiska szefów poszczególnych resortów w gabinecie cieni. Wśród wymienionych dzisiaj ekspertów są m.in. publicyści „Gazety Polskiej Codziennie”.

- Rząd techniczny jest dobrym, a może jedynym dobrym rozwiązaniem na obecną sytuację Polski i w naszym rozumieniu na sytuację wielowymiarowego kryzysu. Polska jest w kryzysie. Polska dryfuje. Obecny rząd w takiej sytuacji nie jest w stanie rządzić. Obecny styl rządzenia to styl uprawiania polityki propagandowej, to zarządzanie przez bałagan, przez tematy zastępcze, przez jakieś pseudozmiany, także przez nienawiść i rozmaite prowokacje – stwierdził profesor Piotr Gliński.

Oto wszyscy kandydaci do rządu technicznego:

Wanda Zwinogrodzka – publicystka, recenzent teatralny;
Czesław Warsewicz – transport;
dr hab., prof. ignatianum Andrzej Waśko – polonista, b. sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji;
Jerzy Zająkała – rolnictwo;
dr Mieczysław Kominek – publicysta, muzykolog;
gen. dr Roman Polko – b. szef GROM, b. wiceszef BBN;
dr hab. n. med. Krzysztof Krajewski-Siuda – medycyna;
prof. dr hab. Włodzimierz Pańków – socjolog;
Wojciech Kaczmarczyk – fundusze europejskie, organizacje pozarządowe;
Maciej Świrski – b. wiceszef PAP, rzecznik prasowy zespołu;
prof. dr hab. Wojciech Rypniewski – ds. stopni i tytułów naukowych;
prof. dr hab. Witold Modzelewski – system podatkowy;
prof. dr hab. Piotr Pogonowski – zarządzanie sądownictwo, bezpieczeństwo;
dr Dariusz Piotr Kucharski – urząd celny;
dr Leszek Buller – bezpieczeństwo;
prof. Jacek Czaputowicz - działacz Ruchu Wolność i Pokój;
prof. dr hab. Antoni Kamiński – socjolog;
prof. dr hab. Krzysztof Rybiński – gospodarka, finanse;
Paweł Soloch – bezpieczeństwo, instytucja państwa;
dr Przemysław Piotr Żurawski vel Grajewski – polityka bezpieczeństwa i polityka zagraniczna;
prof. dr hab. Ewa Leś - polityka społeczna;
prof. dr hab. Edward Malec - szkolnictwo wyższe;
prof. dr hab. Konrad Raczkowski - bezpieczeństwo gospodarcze;
Anna Streżyńska - była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

mają teraz ludzie sprawę do przemyślenia.PiS jako jedyna partia wykazała,ze tej partii nie zależy na rządzeniu a tylko na Polsce.Kadra przygotowana z autentycznymi tytułami naukowymi.Teraz wszystko w rekach pr4zy urnach ludzi.Bo choć w parlamencie ta inicjatywa nie przejdzie to w dniu wyborów będzie jednak wybór.

On juz zrobił system podatkowy. Jak juz dostał kase to zaczął krytykowac to co zrobił. Mało mu ?? Czy moze chce wiecej spieprzyć

Opisywane w artykule, szacowne grono ekspertów widziałem pobieżnie zaprezentowane w wiadomościach telewizji „Trwam”. (Bo wszędzie indziej zbyt często przekaz wizualny jest blokowany.)
Pozdrawiam Ekspertów i samego Kandydata na premiera technicznego. Jesteście BARDZO POTRZEBNI, gdyż (ja przynajmniej) mam odczucie, że zdążamy w Polsce donikąd, a dokładniej do paszczy niemieckiej (via pełne uzależnienie ekonomiczne przy ~bilionowym długu) lub rusko-nijakiej (wpływy post-agenturalne), o bolesnych podwyżkach cen i jawnym już chamstwie w stanie politycznym nie wspominając (vide casus Niesiołowski S. vs p. dr Zuzuzanna Kurtyka).
Chciałbym, żeby wszyscy eksperci bez wyjątku wyglądali jeszcze godniej (aparycja w przekazie wizualnym jest nie do przecenienia!) i żeby wszystkie nasze flagi w tle były śliczne i gładkie. Chciałbym też, żeby wszyscy jak jeden mąż siedzieli w pełnej gotowości do czynu naprawczego i by tryskała z nich energia lub skupienie, gdyż na służbę u Najjaśniejszej Rzeczypospolitej przychodzi im się "zaciągnąć" i wzorem świecić muszą zdemoralizowanym tudzież zagubionym „regimentom”.
Dobre wrażenie zrobiła na mnie liczebność grona gabinetowego, w artykule zaś podane są kompetencje naukowe tudzieź przygotowanie zawodowe. Od solidnego stołu do obrad biło pozytywne wrażenie powagi i świadomości wielkości Dzieła.
Choć do ełro-unii mi tak jak do gnoju, to jednak sądzę, że gdzieś w obrębie kamery musi być kawałek flagi unijnej, gdyż przekaz inaczej może być odrzucająco silny; nadto faktem jest prawnym, że w unii przebywamy (i się zadłużamy ochoczo, bezrobocie wzrasta, produkt wytworzony gwałtownie maleje, a ludzie tracą nadzieję; rosnący dług uniemożliwi absorbcję ełro-jałmużny).
Co do meritum, to - jeśli wolno mi się odnieść*) - Pan profesor dobrze scharakteryzował sytuację, ale wydaje mi się, że potrzeba więcej swady, rześkiej pewności siebie, stylu odrobinę bardziej naukowego (=klarowność i naukowa logika wypowiedzi jak u pos. A. Macierewicza, dla wzbudzenia wiarygodności u ludzi niezorientowanych).
Z godłem jest sprawa trudna, wiem, ale może jakoś dałoby się je wstawić w pole widzenia kamery. Trzeba bowiem dbać o majestat Rzeczypospolitej; kiedy oni na stronach home swych 2 ministerstw naszego orła już się pozbyli, my tym bardziej przywrócić go musimy. Symbole nie mają może wagi sprawczej, lecz mają tę wspólnotową, a w ełro-zdemoralizowanym społeczeństwie trzeba nam tego bardzo. Orzeł nasz, gdy bieluśki i poważny, bardzo jest piękny!
Ktoś zwykły

*) Zajrzałem jakiś czas temu na stronę kancelarii 'premiera' i zobaczyłem tam własnie już na stronie home propagandę i manipulację takiego rozmiaru, że mózg zrazu nie chciał mi w to uwierzyć! Tak, bez wątpienia! to jest strategia głoszenia sukcesu na tonącej tusko-łajbie.

I to nie 1% rocznie, a 10...

Nie wierzycie?

Wpiszcie w googlach "modzelewski podatek katastralny 10%"

to nie będzie. A powiedział to po słowa Donka i Wicka, którzy maja go przygotowany. A google hahaha tam POrobiła odpowiednie manipulacje,żeby nabierać idiotów. Czy tam też jest,że PiS sprowadzi ruskich funkcjonariuszy, jak już to robi Tusk i Komorowski? Oni mają pilnować POrzadku jak ci dwaj wprowadzą i katastralny i inne draństwa.

Strachy na lachy.

Żądamy wybrania profesora Glińskiego na premiera i ratowania Polski!!!
Żądamy podania się marnego tuska do dymisji!!!!!
Precz z tuskiem!!!
Precz z platformą obywatelską!!!!!
Dość złodziejstwa!!!!!
Dość zbrodni!!!!!
Dość mordowania najsłabszych Polaków, tych chorych!!!!!
Precz z reżimem!!!!!!!!!!!!!!
Wolna Polska!!!!!!!!!!!!

http://obroncakrzyza.wordpress.com/

... trzeba mieć gotowość. Ludzie poświęcają swój czas, angażują się w sprawy publiczne. Należy im się szacunek, słowa uznania i życzenia, aby plan się ziścił. Nie wątpię, że informacja ta spędza sen z oczu przeciwnika i będzie sporo lekceważących komentarzy autorstwa trolli, aby neutralizować przekaz. Zobaczcie jak zachowują się media mętnego nurtu. Nie informują jak należy a niby publiczne, chyba że są "publiczne", tylko w innym znaczeniu. Płatna miłość,jak widać w wymiarze medialnym kwitnie. Inna forma reakcji to atak agresji i niemerytoryczny jazgot, ale co tam. Psy szczekają karawana ma podążać dalej.

Brawo Panie i Panie tylko w taki sposób możemy wygrać! Pokażcie polakom że macie na nich pomysł że macie pomysł na Naszą POLSKĘ.Dobra robota JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA PUKI MY ŻYJEMY !!!

bo POtrafi najlepiej zamiatać, złodziejskie afery POd dywan.

był Buzek a z tylnego siedzenie kierował Krzaklewski. Jak to się skończyło, lepiej zapomnieć....Mam nadzieję, że historia nie jest aż tak przewrotna.

super, co za ekipa, teraz to im dowalimy, brak mi tylko prof. Staruchowicza /specjalista od prawa/

Profesor tu, doktor habilitowany tam... Ludzie !!! To moze sa i madrzy ludzie, ale do zarzadzania potrzebni sa nie profesorowie a MENADZEROWIE !!!! Ludzie ktorzy kiedys czyms z niezlym wynikiem zarzadzali! Profesorowie to teoretycy i nie maja pojecia o sprawnym zarzadzaniu bo to nie jest ich mocna strona!
Dlaczego nie ma na tej liscie np Romana Kluski ? Wybitnego przedsiebiorcy ? Dlaczego nie ma tam innych przedsiebiorcow czy menadzerow ktorym sr*lon zlamal kariery!?

to już było i smród pamietamy - ja dziękuję.

latach skubania, juz Orzel nie ma zbyt wiele pior........trzeba pojsc droga Islandii i odzyskac to, co podpier.......e

Polskich Sil Zbrojnych, ratuj honor Polski!

chaos i bezprawie ostro ZAREAGOWAĆ. Polacy! O ile jeszcze tacy są w naszym biednym

wyniszczonym i okradzionym kraju, nie mamy już na co czekać, jeżeli chcemy uratować siebie i nasze rodziny!
Górnicy, hutnicy, kibice, mohery, młodzież patriotyczna, ludzie pracy, wszyscy ZJEDNOCZMY SIĘ i RAZEM na Warszawę pod Sejm z żądaniem ustąpienia zdrajców i bandytów z Sejmu!Wszystko do reszty przez te 5 lat bez nadzoru ABW i CBŚ rozkradną i o to chodziło ryżemu zdrajcy.Wszystko zawsze zaczynało się od Polski, od małej garstki patriotów Polskich, tak MUSI być i tym razem. Widocznie Niebiosa nas wyznaczyły do tego, aby Europa mogła oprzeć się bandytyzmowi, terrorowi i reżimowi.
Za długo czekaliśmy udając, że jest OK, za długo chowaliśmy głowy w piasek za cenę spokoju. Teraz duchy zamordowanych 10.04.2010r. w Smoleńsku proszą nas o wstawiennictwo za wolność naszej Ojczyzny.
Nie możemy ICH zawieść. Oni na to zasłużyli swoją męczeńską śmiercią! Na naszą wieczną pamięć o NICH...
Naród nie pamiętający o grobach i mogiłach zamordowanych nie zasługuje na uznanie i szacunek.
Nikt za nas tego nie zrobi, a my zostaniemy goli pod mostami jeżeli NATYCHMIAST SIĘ NIE ZJEDNOCZYMY!
Nie ma już na co czekać.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nr8e_jV6yZU#!

...

bardzo dobry skład. to jest to, czego Polsce trzeba w obecnych czasach - ekspertów. trzymam kciuki, by żydo-komuchy nie zatrzymały wotum w sejmie.

Polska!

Czy polskich generałów wsadzono do tupolewa bo mieli zginąć?

Prokuratura:„Uprzejmie informuję, że zgodnie ze stanowiskiem Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie nie mogę udzielić odpowiedzi na te pytania, bowiem ich zakres jest zbyt szczegółowy i ujawnienie tego typu informacji na tym etapie postępowania mogłoby mieć negatywny wpływ na jego przebieg”. >>> http://www.youtube.com/watch?v=NXL9PQ0ddJ8&feature=player_embedded

GRAŚ UNIEWINNIŁ BRZOZĘ:"- Zderzenie z brzozą nie było przyczyną (KATASTROFY), tylko zejście poniżej pułapu minimum. Jest to bardzo dokładnie opisane. Naprawdę zachęcam do sięgnięcia w tej sytuacji do raportu - tam przyczyny są bardzo dokładnie opisane - powiedział Graś w "Przesłuchaniu" na falach radia RMF FM."

DONALD TUSK POTWIERDZ / ZGINĘLI NAD SMOLEŃSKIEM: 10.04.10 "Chcę także przekazać kondolencje ... wszystkim Polakom, rodzinom zmarłych, ... od całego świata. ... Pierwsi zadzwonili z kondolencjami: premier Putin, prezydent Miedwiediew, ... ale .... (?) ... . Z całego świata płyną szczere wyrazy współczucia i zrozumienia, jak wielka tragedia spotkała Polaków." OBEJRZ >>> http://www.dailymotion.com/video/xcwdn1_lech-kaczyyski-nie-yyje-przemowieni_news

Dlaczego generałowie wsiedli do tupolewa.Kto zaplanował, że nie polecieli innym samolotem i dlaczego? Czy odpowiedź na to pytanie wskazAŁABY zamachowca? >>> http://kacpro.salon24.pl/489047,czy-polskich-generalow-wsadzono-do-tupolewa-bo-musieli-zginac

(****) * Przegldanie tej i innych moich notek jest filtrowane. Jeśli strona otworzy się bez tekstu/zablokowana, kliknij na biało-czerwoną ikonę “Salon 24.pl”, w lewym górnym rogu. Po otwarciu się nowego okna, w prawym górnym rogu wyłącz filtr.

dr Przemysław Żurawski vel Grajewski to najlepszy mozliwy wybór na stanowisko eksperta do spraw zagranicznych i bezpieczenstwa. Bardzo bym chciał aby po ew. wygranych przez PiS wyborach został on ministrem spraw zagranicznych - wtedy realizację odwiecznej misji Polski - stworzenie Międzymorza mielibysmy zapewnione juz w jednym pokoleniu.

lansuje się jako partia dla ludzi konserwatywnych.
Ciągle w mediach słyszy się "konserwatyści w PO" "konserwatywna frakcja wewnątrz PO".

Rząd, który nie składa się z polityków, to nie rząd tylko zaplecze eksperckie.

Dr Przemysław Żurawski vel Grajewski ma mój głos. :-)

Z resztą silny zespół, doskonała robota.

Będziemy mieć publicystę i muzykologa w rządzie,
Całe wieki na to czekałem.

Wynoś się z bloku nie wnosisz nic wartościowego jesteś płatnym mieszaczem. ''Forum''twoje opinie nic nie wnoszą pozytywnego

Modlmy sie zeby ci zaprzence w trakcie glosowania pomylili przyciski , chyba ze sprawy wezmiemy w swoje rece.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl