niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27/02/2015
Piotr Łuczuk
1 % SWS)

Niezwykły piorun uderzył w Watykan

Dodano: 12.02.2013 [08:21]
Niezwykły piorun uderzył w Watykan - niezalezna.pl
foto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO
Cały świat obiegły już zdjęcia błyskawicy uderzającej w kopułę bazyliki św. Piotra w Rzymie. W dniu, gdy Benedykt XVI ogłosił decyzję o abdykacji nad Watykanem przeszła gwałtowna burza z piorunami.

Fotografie niezwykłego widowiska na niebie nad Watykanem ilustrują wiadomości o abdykacji papieża we włoskiej agencji Ansa, w gazetach i na portalach informacyjnych.

Zdjęcia tego niezwykłego wykonał Alessandro Di Meo, fotograf agencji Ansa. Można je zobaczyć m.in. TUTAJ.

Zauważa się, że gdy na konsystorzu kanonizacyjnym Benedykt XVI ogłosił, że ustąpi 28 lutego, dziekan Kolegium Kardynalskiego, kardynał Angelo Sodano, dając wyraz swemu zaskoczeniu powiedział, że wiadomość ta to "grom z jasnego nieba".
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

nagły podmuch wiatru zamyka na trumnie księgę tu (też ważne wydarzenie)nagłe zjawisko burzy z piorunem!.Dziwne zjawiska a wytłumaczenie uzależnione od wierzących lub ateistów!!.

Niezależna mogłaby się odróżniać poziomem od tych mediów, które żywią się sensacją (typowe dla agencji ANSA). Tak wielkiej wagi wydarzenie wymaga poważnych komentarzy, a nie tego rodzaju plotek.
Barbara Niemiec

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-21421810

wyładowanie wstępne i właściwe, co w tym dziwnego?
Normalne zjawisko atmosferyczne.

Tylko skończony idiota może uznać tak nieprawdopodobne zjawisko (z uwagi na wydarzenie, czas i miejsce) jako coś zwyczajnego.

Nie obchodz sie z pradem nieudolnie, bo cie prad.......

Ty elektryk jestes poryty.... Jak wytlumaczysz to ze 4dni pozniej spada meteoryt na rosje??? Cos tu jest nie tak... i to widac.... ale jesli tego nie widzisz to jestes slepy i glupi.

Nie wykluczone, że jednak papież abdykował nie bez jakichś nacisków i chce jeszcze sobie trochę najzwyczajniej pożyć.

Jest cos zlowieszczego w tym wszystkim.Co nas czeka?Kto lub co zmeczylo nam Papieza.Przykre to wszystko i jakos tak straszno na tym wspolczesnym swiecie.Mysle ze przyjda czasy ze bedziemy Pragnac Boga i laknac Jego Slowa.Nadzieje mam tylko w nas Polakach ze jednak nie damy sie zwiesc szatanowi,bo Boga mamy w genach.Rozmawiajmy ze swymi dziecmi w zaciszu domowym o Bogu,nie bojmy sie tego,bo rozmowa o Bogu jest nasza cicha modlitwa do Niego.Kroluj nam Chryste zawsze i wszedzie.

dobre przemyślenia, ale czy my Polacy na pewno zasługujemy na jakieś szczególne traktowanie przez Stwórcę bo jak piszesz "mamy Boga w genach" ???
W narodzie widzimy na co dzień totalną zgniliznę moralną, wcale nie odbiegającą od tej na zachodzie i czy to się komuś podoba, czy też nie, to Pan Jezus zapowiedział "wyczyszczenie" tego świata ze zła, bez względu na narodowość, a w tej chwili na codzień ponosimy konsekwencje odejścia od wiary naszych ojców i będziemy zbierali "plony" z roku na rok coraz większe.

Warto wspomnieć słowa: "nie każdy kto mówi do mnie Panie, wejdzie do królestwa, ale ten kto czyni wolę mojego Ojca ...", dlatego nie oglądajmy się na hierarchów i wielkich tego świata, nie pokładajmy ufności w człowieku, ale warto sobie zadać pytanie, czym jest ta wola Ojca, o której to nasz Pan powiedział i przestańmy się łudzić, że my Polacy jesteśmy pod jakąś szczególną ochroną, no chyba, że Złego (tego z pentagramem).

... za Twoj post i odwage.
Chyba przyszedl rzeczywiscie czas na modlitwe i skupienie. Roztrzasanie prawdopodobienstwa, czy to przypadek czy nie, przyprawia mnie o gesia skorke... troche jak otwarcie olimpiady w Londynie :((

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl