niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 listopada 2015

Rosjanie szykują się do wojny z Polską

Dodano: 20.01.2013 [15:16]
Rosjanie szykują się do wojny z Polską - niezalezna.pl
foto: mil.ru
W ramach ćwiczeń wojskowych „Zachód 2013” żołnierze rosyjscy i białoruscy będą realizować scenariusze wojenne. Zapowiedź manewrów wywołała falę komentarzy. Były szef MON Romuald Szeremietiew stwierdził nawet, że poprzez manewry Rosja i Białoruś przygotowują się do wojny z naszym krajem.

Jak wynika z informacji serwisu kresy24.pl manewry mają zostać przeprowadzone na terenie Białorusi jesienią 2013 roku. Wiadomo już, że będzie nimi dowodził gen. Anatolij Sidorow, dowódca zachodniego okręgu wojskowego białoruskiej armii. Wszystkie szczegóły ćwiczeń trzymane są w ścisłej tajemnicy, warto jednak pamiętać, że w 2009 roku w czasie odbywających się tuż pod polską granicą, w okolicach Brześcia, oraz pod Grodnem manewrach wojska rosyjskie i białoruskie ćwiczyły scenariusz tłumienia wywołanej przez Polaków rebelii. Ćwiczono także walkę z „grupami dywersantów” składających się z zamieszkujących Białoruś mniejszości narodowych.

Odnosząc się do obaw Romualda Szeremietiewa minister Radosław Sikorski zapewnił, że polskie władze poważnie traktują tego typu ćwiczenia, a wojsko zawsze jest przygotowane do wojny.

– My to traktujemy bardzo poważnie. Ostatnie wspólne manewry Rosji i Białorusi, „Zachód 2009”, były zdecydowanie prowokacyjne wobec Polski. Wystosowałem wówczas list do sekretarza Paktu Północnoatlantyckiego, a NATO zajęło bardzo zdecydowane stanowisko w tej sprawie.Wojsko zawsze przygotowuje się do najgorszego, czyli do wojny – oświadczył na antenie TVP Info Radosław Sikorski i podkreślił, że polscy żołnierze będą w tym roku brali udział w manewrach NATO na terenie Polski.
 

Ja zdaje się na geniusz Wałęsy ,Liasa ,Michnika Dukaczewskiego Jaruzelskiego Sikorskiego Niesiołowskiego Tulei Palikota i innych .)

Putinowskie niedyspozycje

Liderzy rosyjskiej opozycji są przekonani, że Władimir Putin przeżył niedawno wylew krwi do mózgu. Tym tłumaczą jego ucieczkę z Kremla do podmoskiewskiej willi w Nowo-Ogariowie. Pytany przez media o powód nagłej przeprowadzki oraz widoczną niechęć do podróży, prezydent Rosji odrzekł, że zrezygnował z części wyjazdów, by... nie paraliżować ruchu drogowego.
3 grudnia Putin udał się z oficjalną wizytą do Turcji. Wszystkie oczy skierowane były na Rosjanina. Kamery zarejestrowały, jak Erdogan pomagał Putinowi usiąść w fotelu. Turecka agencja prasowa DNA odnotowała wymianę zdań między politykami. Erdogan zapytał Putina o zdrowie, na co ten odpowiedział, że radzi mu uprawiać sport. Rosyjskie media przemilczały tę krótką rozmowę. Skomentowało ją natomiast BBC, podkreślając, że premier Rosji cierpi na silne bóle kręgosłupa, „co było widać”.
W ramach projektu „Lot nadziei” prezydent miał poszybować jako żuraw alfa i odprowadzić młode ptaki na południe. Skończyło się tym, że żurawie zabłądziły, część z nich straciła dzioby, które wkręciły się w silniki motolotni, a sam Putin – jak informowała prasa – miał odnieść obrażenia kręgosłupa przy twardym lądowaniu.
„Wiem, że ma problem. On kocha judo. Podniósł chłopaka, przerzucił go i nadwyrężył sobie kręgosłup” – zdradził prezydent Białorusi.

W 2009 r. prasa rosyjska spekulowała na temat zastrzyków z botoksu, które miał sobie aplikować Putin. Dwa lata później dziennikarze relacjonujący jego wizytę na Ukrainie wspominali o podejrzanie posiniaczonej twarzy prezydenta.
Co ciekawe, w ciągu ostatnich miesięcy na wszystkich spotkaniach Putin siedział zamiast np. stać za pulpitem.
Nietypowe zachowanie Putina rodzi podejrzenia również wśród polityków i środowisk biznesowo-finansowych. Przywódcy opozycji twierdzą, że prezydent przeżył wylew krwi do mózgu, czemu przypisują częściowy paraliż ciała.
Ich zdaniem słynny putinowski botoks wstrzykiwany w skórę twarzy nie miał Putina na siłę odmłodzić, lecz zamaskować ślady choroby.
Tymczasem pojawiają się głosy, że Putin już teraz potrzebuje następcy. Dziennikarze Bloomberga cytowali ostatnio wypowiedź Tima McCarthy’ego, menedżera banku inwestycyjnego Valaris Asser Management, który otwarcie wyraził opinię, że prezydent powinien już dziś mieć konkretny plan wychowania swojego następcy. Rosyjska prasa spekuluje na temat ewentualnych kandydatów, a Moskwa stara się kolejnymi piarowskimi wrzutkami zatamować falę domysłów.
Zdjęcie Putina, który z wykrzywioną w bolesnym grymasie twarzą usiłuje zająć miejsce w fotelu podczas wizyty w Ankarze, obiegło już cały świat. Czy było jednak wyrazem rzeczywistego bólu?
Autor: Wiktor Potocki, Gazeta Polska Nr 50 z 12 grudnia 2012

ROSJA
Dodano: 06.01.2011 [16:36]

Niezależna opinia publiczna w Rosji dochodzi do wniosku, że mająca złą sławę radziecka służba bezpieczeństwa wcale nie umarła śmiercią naturalną, lecz przeistoczyła się w obecną FSB i stanowi znacznie groźniejszy od poprzedniczki twór. Według wielu analityków, Federalna Służba Bezpieczeństwa wymknęła się spod jakiejkolwiek kontroli i jest dziś samodzielną, ogromną siłą polityczną, która decyduje o kierunkach rozwoju Federacji.

Przyspieszenie tego procesu można obserwować od 2000 r., gdy prezydentem został pułkownik KGB, a sukcesorzy tej formacji osiągnęli status faktycznej elity decydującej o losie Rosji. To dzięki Putinowi FSB wyrosła na główną agencję bezpieczeństwa i rozszerzyła swoje uprawnienia na zadania zagraniczne i operacje specjalne. Szły za tym wyższe uposażenia, możliwość budowania prywatnych fortun i przywileje niedostępne ludziom innych służb. Powrócono również do metod sprawowania władzy opartych na rozwiązaniach siłowych, uzupełnionych o wykorzystanie najnowszych technologii.

Autor: Aleksander Ścios
Źródło: Gazeta Polska listopad 2010

Rosja - Polowanie na dziennikarzy
Federacja służb rosyjskich
Kremlowska agentura od podszewki
Rosja – 20 lat państwa kryminalnego
Czekistowsko-prawosławne państwo Putina
Front Jedności Putina
Inne oblicze antyputinowskich protestów
Intryga cara Władimira
Jak wygrać „zamach stanu”
Moskwa powraca na Bliski Wschód
Moskwa zbroi reżim Assada
Oberstrateg odchodzi z Kremla
Przyjaciel krwawych dyktatorów
Rosja tarczę już ma
Rosja: Widmo separatyzmu
Tandemokracja - dezinformacja
Ulica wrze Putin zbiera siły
Walka o Kreml – kolejna runda
Wybory prezydenckie w Rosji: Putin nie do zdarcia
„Bunt”, czyli prowokacja

wszystko na ten temat.

przejdzie na stronę wroga w momencie kiedy ierwsze miasto Polski wraz z jego mieszkańcami zostanie zrównane z zniemą a niedobitki będą dożynane przez mongołów ze wschodu kobiety gwałcone imordowane i tak dalej aż dojda Ruskie do Porozumiena z Niemcami i sobie nas znowu podzielą.A reszta zachodu będzie milczeć.

Putin wie co robi,ale czy minister Klich wiedział co robi osłabiając nasze wojsko? Jeśli wiedział,to pluton egzekucyjny!!!

Mdr 5:1-23
1. Wtedy sprawiedliwy stanie z wielką śmiałością przed tymi, co go uciskali i mieli w pogardzie jego trudy.
2. Gdy ujrzą, wielki przestrach ich ogarnie i osłupieją na widok nieoczekiwanego zbawienia.
3. Powiedzą pełni żalu do samych siebie, będą jęczeli w utrapieniu ducha:
4. To ten, co dla nas - głupich - niegdyś był pośmiewiskiem i przedmiotem szyderstwa: jego życie mieliśmy za szaleństwo, śmierć jego - za hańbę.
5. Jakże więc policzono go między synów Bożych i ze świętymi ma udział?
6. To myśmy zboczyli z drogi prawdziwej, nie oświeciło nas światło sprawiedliwości i słońce dla nas nie wzeszło.
7. Nasyciliśmy się na drogach bezprawia i zguby, błądziliśmy po bezdrożnych pustyniach, a drogi Pańskiej nie poznaliśmy.
8. Cóż nam pomogło nasze zuchwalstwo, co dało chełpliwe bogactwo?
9. To wszystko jak cień przeminęło i jak wieść, co przebiega;
10. jak okręt prujący pieniącą się toń: śladu jego nie znajdziesz, gdy przeszedł, ni bruzdy po jego spodzie wśród fal;
11. jak się nie znajdzie żaden dowód przelotu ptaka, szybującego w przestworzach: trzepoczące skrzydła przecięły lekkie powietrze, uderzeniem piór smagane i prute z gwałtownym szumem - znaku przelotu potem w nim nie znajdziesz.
12. Jak gdy się strzałę wypuści do celu, rozprute powietrze zaraz się zasklepia, tak że nie poznasz jej przejścia -
13. tak i my: zniknęliśmy, ledwie zrodzeni, i nie mogliśmy się wykazać żadnym znakiem cnoty, aleśmy zniszczeli w naszej nieprawości.
14. Bo nadzieja bezbożnego jak plewa wiatrem miotana i jak lekka piana rozbita przez burzę. Jak dym się rozwiała od wiatru, zatarła się jak pamięć chwilowego gościa.
15. A sprawiedliwi żyją na wieki; zapłata ich w Panu i staranie o nich u Najwyższego.
16. Dlatego otrzymają wspaniałe królestwo i piękny diadem z rąk Pana; osłoni ich bowiem prawicą, ochraniać ich będzie ramieniem.
17. Jak zbroję przywdzieje swoją zapalczywość i uzbroi stworzenie ku odparciu wrogów.
18. Jak pancerzem okryje się sprawiedliwością i jak przyłbicą osłoni się sądem nieobłudnym.
19. Weźmie świętość za puklerz niezwyciężony
20. i jak miecz wyostrzy gniew nieubłagany, a razem z Nim świat będzie walczył przeciw nierozumnym.
21. Polecą z chmur celne pociski błyskawic, pomkną do celu jak z dobrze napiętego łuku,
22. a gniewne grady wyrzucone zostaną jak z procy. Wzburzą się przeciw nim wody morskie i rzeki nieubłaganie ich zatopią.
23. Podniesie się przeciw nim powiew mocy i jak wichura ich zmiecie. Tak nieprawość spustoszy całą ziemię, a nikczemność obali trony możnowładców.
(BT)

Juz stracil te malutka resztunke rozumu!Nasze wojsko gotowe do wojny?Moze z Luksemburgiem co najwyzej!No moze jeszcze Malta jest do POkonania.Ale nie mamy pancernych kajakow zeby tam doplynac.

Za przyzwoleniem Bronka i Donka.

Jakie wojsko Polskie ?!Te niedobitki? NATO nawet palcem nie kiwnie gdy sowieci zaatakują nas

A ja miałem nadzieję, że dogadali linię demarkacyjną na Wiśle-Bugu, albo chociaż Wisła - San.
No trudno...
Ale nie ma się z czego śmiać.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl