Rozgrzana Temida

Sędzia Tuleya postanowił złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez CBA, które prowadziło działania operacyjne w sprawie doktora G. Złoży je najpóźniej we wtorek. Przedstawiciel Temidy zawiadomienie to składa w odpowiedzi na słowa szefa CBA, który oburzony tezami Tulei, właśnie tego od niego zażądał. No to sędzia (być może prezydent dorzuciłby w tym miejscu słowo „rozgrzany") organy zawiadamia. Młody chłopak w sędziowskiej todze poczuł się najwyraźniej równoprawnym uczestnikiem gry politycznej, gry, w której faktycznie opowiedział się po stronie partii rządzącej, i która być może w jego mniemaniu ma zaprowadzić go nieco wyżej niż jest. Już samo uzasadnienie wyroku przypominało tonacje propagandy PO – gdy padły słowa porównujące działania CBA do totalitarnych, stalinowskich metod, trudno nie było pomyśleć o specach od propagandy z Kancelarii Premiera. Nie wiem, kto pisał panu sędziemu uzasadnienie wyroku. Wiem jednak, że tak dalece zaangażował się w walkę polityczną, że jego kariera w sądownictwie powinna być zakończona. Tak się oczywiście nie stanie – żyjemy w epoce, gdy rozgrzani sędziowie są w cenie.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Samobój POstkomuny

PO wydała miliony złotych na kampanię billboardową, w której głosi: „PiS wziął miliony”. Ekscytują się tą akcją działacze PO w mediach społecznościowych i propagandyści PO w POstkomunistycznych mediach. Ludzie jednak swoje wiedzą i nie dają się nabierać. Jest już mnóstwo przeróbek – „PiS wziął miliony i oddał je dzieciom”, „PiS wziął miliardy i oddał je Polakom”. Negatywna narracja, oparta na pogardzie dla prawdy i traktująca wyborców jak głupców o krótkiej pamięci obraca się przeciw PO.

Ale znacząca jest euforia jej polityków na tę próbę zakłamania rzeczywistości. Były minister skarbu PO Wojciech Karpiński napisał na Twitterze tak: „Jadę, jadę i prawdę widzę”. Otóż prawda wygląda dokładnie odwrotnie. To o tym polityku na taśmach prawdy nagranych w Sowie mówiono: „Dwie niezależne forpoczty badały Włodka, czy on nie spęka przy podejmowaniu decyzji. [...] No i tam przy wódeczce gdzieś, chodzili go pytali, ale czy ten Włodek, który jest jeb... w Platformie, nie spęka, żeby Jankowi sprzedać Ciech. I powiedział, że absolutnie nie spęka”. No i rząd PO nie spękał, Ciech poszedł po zaniżonej cenie w ręce oligarchy. Ze szkodą dla państwa. Liczonej w dziesiątkach, jeśli nie setkach milionów złotych.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl