Macierewicz wygrywa, MON przeprasza

  

Sprawa powraca co jakiś czas, a schemat nagłaśniania „skandalu” zawsze jest podobny i uczestniczą w nim te same media. Teraz, podobnie jak w poprzednich wypadkach, zaczęła „Gazeta Wyborcza”, następnie radio Agory TOK FM, portale związane z Agorą oraz ITI. Warto przypomnieć, że niedawno Antoni Macierewicz wygrał prawomocnie proces z Agorą, wydawcy „GW” – Agora jest zobowiązana przez sąd do przeproszenia Antoniego Macierewicza za kłamstwa, które o nim pisała.

Co ciekawe dzisiaj „GW”  jako „News” podaje informację o zarządzeniu sprzed… półtora roku, podpisane jeszcze przez ministra Bogdana Klicha, ministra obrony narodowej w poprzednim rządzie. "MON publikuje w swoim Dzienniku Urzędowym oświadczenia, w których przeprasza 11 osób pomówionych o współpracę z WSI" - pisze "Wyborcza". Wśród przepraszanych przez MON są nawet osoby, które nigdy nie pozwały Antoniego Macierewicza - z obawy o przegraną w sądzie.

Do tej pory Antoni Macierewicz (PiS) -  twórca Służby Kontrwywiadu Wojskowego, szef Komisji Weryfikacyjnej WSI, były wiceminister obrony narodowej - wygrał niemal wszystkie procesy wytoczone mu w związku z Raportem z Weryfikacji WSI. Co ciekawe, w procesach, które dotyczyły tych samych spraw, Ministerstwo Obrony Narodowej poddawało się walkowerem i zawierało ugody. W wyniku tych decyzji Skarb Państwa stracił setki tysięcy złotych. O takim sposobie zakończenia spraw zadecydował były już szef MON Bogdan Klich (PO).

Dotychczas Antoni Macierewicz wygrał prawomocnie procesy m.in. po raz kolejny w pierwszej instancji z Mariuszem Walterem, byłym szefem TVN,  z Janem Wejchertem, b. członkiem zarządu Orlenu Krzysztofem Kluzkiem, b. współpracownikiem WSI w handlu bronią Edmundem Ochnio oraz Marcinem Krzyżychą, b. dyrektorem biura Senatu RP, szefa wywiadu WSI Waldemara Żaka. Sąd uznał, że Macierewicz miał prawo publikować te informacje. Mimo to prorządowe media sugerują, że to Antoni Macierewicz naraził skarb państwa na straty.

Poniżej lista niektórych spraw wygranych przez Antoniego Macierewicza:
- z Waldemarem Żakiem, byłym szefem wywiadu Wojskowych Służb Informacyjnych
- z telewizją TVN
- z Mariuszem Walterem oraz Janem Wejchertem
- z właścicielem telewizji Polsat Zygmuntem Solorzem–Żakiem
- z dziennikarzem Edwardem Mikołajczykiem.
- z Bogdanem Klichem - w czasie, gdy był szefem MON (19 kwietnia 2010 r.), sprawa dotyczyła materiałów WSI
- z Krzysztofem Biernatem, współpracownikiem WSI
- z Tomaszem Romaniukiem, współpracownikiem WSI
- z Jackiem Wojnarowskim, współpracownikiem WSIWczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Celine Dion w oparach absurdu! Nie podoba jej się dzielenie dzieci na... dziewczynki i chłopców?! WIDEO

kadr ze spotu reklamowego Celine Dion / youtube.com/printscreen

  

Celine Dion w kontrowersyjnym spocie reklamuje swoją linię ubranek dla najmłodszych. – Nasze dzieci nie są tak naprawdę naszymi dziećmi. Jesteśmy tylko ogniwami nieskończonego łańcucha życia – stwierdza piosenkarka. Chce w ten sposób walczyć ze... "stereotypami płci" od pierwszych dni życia.

W spocie reklamowym widzimy, jak znana piosenkarka wchodzi na oddział noworodków. Dzieci ubrane są w charakterystyczne dla ich płci kolory: dziewczynki mają różowe czapeczki i koce, chłopcy - niebieskie.

Celine Dion opowiada, że może i dzieci są dla nas wszystkim, ale tak naprawdę... nie są naszymi dziećmi.

Później widzimy jak artystka wyciąga jakiś "magiczny pył" i obsypuje nimi noworodki. Ich ubrania zmieniają się w neutralne kolorystycznie. 

Na koniec Dion tłumaczy, że to przecież dzieci same powinny wybierać, kim chcą być.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: youtube.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl