niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
10/10/2015
Redaktor wydania: -

Koszulki z orłem bez korony to... "repliki"

Dodano: 30.05.2012 [19:58]
Koszulki sprzedawane z logo oficjalnego produktu Euro 2012 wciąż mają godło PRL, czyli orła białego bez korony. Mimo wcześniejszych protestów producenci idą w zaparte, twierdząc, że stroje to repliki koszulek z czasów, gdy reprezentacja Polski odnosiła największe sukcesy w piłce nożnej.

Na stoiskach Adidasa sprzedawane są koszulki w barwach narodowych z godłem, które z pozoru wygląda „normalnie”. Spoglądając pobieżnie na koszulkę, widzimy metkę z informacją, że jest to oficjalny produkt Euro 2012, a obok logo producenta znajduje się godło. Gdy koszulkom przyjrzymy się bliżej, możemy odnieść wrażenie, że przenieśliśmy się w czasie i żyjemy w PRL. Orzeł na koszulkach nie ma bowiem korony.

Zapytany o brak korony w godle narodowym sprzedawca bez cienia zażenowania odpowiada, że jest to zabieg celowy, ponieważ koszulki są replikami strojów reprezentacji z 1974 r. Na pytanie, czy zatem jest to koszulka reprezentacji Polski, czy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej sklepikarz już lekko zbity z tropu odpowiada, że jest to „replika koszulek z PRL”. Na dowód odwraca jeden wieszak i udowadnia, że to „replika koszulki Bońka”, bo ma na odwrocie numer „20”. Spytany o powód wyprodukowania replik koszulek z godłem PRL przed mistrzostwami Euro 2012, wymijająco tłumaczy, że oficjalne, aktualne koszulki reprezentacji na Euro 2012 produkuje Nike.

Gdy tematem zaczęły interesować się media, oficjalne stanowisko firmy zaprezentował przedstawiciel Adidas Polska.

- Piłkarska reprezentacja Polski swoje największe triumfy świętowała w strojach adidas. Mając to w pamięci, stworzyliśmy specjalną, limitowaną kolekcję inspirowaną strojami, w jakich zespół Kazimierza Górskiego zdobył trzecie miejsce podczas Mistrzostw Świata w 1974 r. W całej kolekcji zachowano charakterystyczny krój, fakturę i większość detali - tłumaczył Łukasz Palczak z Adidas Polska.

(fot. adidasshop.pl)

O ile jeszcze pokrętne tłumaczenie w sprawie w sprawie replik „koszulek Bońka” można zrozumieć, o tyle choćby pobieżne przejrzenie oferty strojów Adidasa w barwach narodowych nie pozostawia złudzeń. Nie sposób przecież uwierzyć, że prezentowana na zdjęciach poniżej bluza z kapturem jest repliką „bluzy Bońka”, a koszulka, repliką stroju reprezentacji z 1974 roku... Po co więc na oficjalnych produktach Euro 2012 umieszczać komunistyczne godło?

(fot. adidasshop.pl)

(fot. iss-sport.pl)

(fot. iss-sport.pl)

Za udostępnienie większej ilości zdjęć bluzy Adidasa z godłem PRL dziękujemy sklepowi iss-sport.pl


Tak natomiast wygląda koszulka z nowym logo adidasa i godłem PRL zamiast orła z koroną. Z całą pewnością nie jest to replika o której mówili przedstawiciele Adidasa:
(fot. Łukasz Lisiecki)


Autor: 
Piotr Łuczuk
Źródło: 
Niezależna.pl
Koszulki z orłem bez korony to... "repliki" - niezalezna.pl
foto: adidasshop.pl
Koszulki z orłem bez korony to... "repliki" - niezalezna.pl
foto: adidasshop.pl
Koszulki z orłem bez korony to... "repliki" - niezalezna.pl
foto: adidasshop.pl
Koszulki z orłem bez korony to... "repliki" - niezalezna.pl
foto: iss-sport.pl
Koszulki z orłem bez korony to... "repliki" - niezalezna.pl
foto: iss-sport.pl
Koszulki z orłem bez korony to... "repliki" - niezalezna.pl
foto: Łukasz Lisiecki
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Chcialbym przypomniec fakt, rzeczywiscie w stojach Adidasa swiecilismy triumfy w Prl i orzel byl bez korony ale warto tez przypomniec ze na olimpiadzie w Barcelonie zajelismy 2 gie miejsce w stojach Adidasa i orzelek juz mial korone zreszta nie specjalnie sie te stroje od siebie roznia.Od czasu zmiany strojow na Nike nie awansowalismy na zaden WC a w stojach Pumy nie odnieslismy zadnego sukcesu wlasnie w Mistrzostwach Swiata .Dzisiaj znowu mamy Nike

PROWOKACJA, z POLSKI robią sobie JAJA wstyd. PZPN też. NIEMIECKIE OBOZY ŚMIERCI W OKUPOWANEJ POLSCE

Orzeł bez korony, Staruch w areszcie, depopulacja Polski, zablokowanie multiplexu dla TV TRWAM itd,itd.
Czy widzicie jak znikamy z mapy świata ?

dziś mają wreczać nagrody Kustosz Pamieci IPN-u. Wymyślił je Janusz Kurtyka. I co? w dwa lata po jego śmierci roztrzaskuje się IPN.

a przecież pamieć jest tak ważna, pamieć historyczna, o Polsce. Historia jest ważna a czemu to warto poczytać ten krótki tekst: http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1925

nie ma co tutaj bić piany ... należy złożyc zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. te żule z niemieckiego aaids-didasa popełnili przestepstwo. Zgodnie z ustawą zasadniczą o używaniu Godła Polskiego, powinno ono być prezentowane z właściwą starannością i zachowaniem barw i kształtów. Jeśli więc aids-didas uraża uczucia Polakow popełnia przestepstwo, wspominam jeszcze fakt propagowania treści komunistycznych, a takiim można uznać propagowanie godła z czasów prl. zamiast zbierac bezsensowne podpisy lub propagowac bojkoty, należy czym predzej zawidomic prokuraturę.

Znajdz mi jakiegoe dobrego.Wielu z nich pracuje artystycznie,przemyslaja nowa wersje smolenska.

Zbojkotowac ten produkt i nie kupowac. Sami zmienia jak nie beda mieli sprzedazy.

W

ramach puralizmu...

PS. czy pamieta ktos lenina na bramie SG?

Na co my jeszcze czekamy???

A najlepsze, że parę metrów stoi, chyba widoczny, pomnik poległym Stoczniowcom. Kiepski żart historii, i żal, że część Polaków dało się zwieść propagandzie. Trzeba znaleźć "nowoczesną metodę" działania i obrony Niepodległości Polski.

tego gniota. Euro 2000 + 12 a koszulki z 1900 +74. Nasz Orzeł nosi dumnie koronę. To nas obraża, niech trzymają sobie na wieczną pamiątkę. Myślę, że jest to najlepszy sposób dania wyrazu niechęci do tego produktu. Dostaną po kieszeni, to najszybciej zrozumieją.

to nie jest oficjalny produkt z logo euro..

z ich produktami.

Global_Public_Relations@adidas.com

Szczerze polecam.

Załóżmy na fejsie akcje bojkotującą kupno koszulek bez Polskiego godła-Polskie to z orłem. Nie wierzę, że przy takiej kasie i na takim poziomie takie rzeczy dzieją się przypadkowo.
Jaca

w koszulce bez orła w koronie też zablokujecie.. o kurde toż to Śiok !

U mnie w klasie wisi godło z PRL...

III RP jeszcze nie było.
Jest cały czas PRL i krótkie rządy prawicy (Jan Olszewski i Jarosław Kaczyński) nie zdążyły przerwać tego zaklętego kręgu.
Jest conajwyżej zmodyfikowana PRL, czyli PRL-bis.

Dziekuje tym polakom, ktorzy nam zafundowaly ten rzad, tego prezydenta... a moze jednak... kazdy otrzymuje to na co zasluzyl!? Szkoda jednak tych Polakow, ktorzy walczyli o Polske wolna, niepodlegla i praworzadna... Ufam, ze to nie zostanie tylko wizja m.i. S.P. Lecha Kaczynskiego.

grał wtedy w Zawiszy Bydgoszcz ???
"błysnął" w 1982 (np trzy bramki strzelone belgom)
czy Górski go trenował?

...efekt zamysłów Tuska. Od początku dał wyraz antypolskości i jest on realizowany poprzez różne formy działania. Odznaczony obecnie przez Merkel, działał będzie ze wzmożonym zapałem, by doprowadzić do znaczniejszej podległości naszego państwa.

pewnie Tusek dostał kasę od adidasa?! jak wy nie znacie ekonomii, finansów...., to jest tragedia! myślicie że pieniądze biorą się z drukarni!
Wiesz jak wyglądał orzeł za mieszka???? ma ktoś do niego prawa? każdy może sobie go wydrukować jeśli tylko chce! przejdź przez bazar zobaczysz ile jest podróbek naszych koszulek - różnią sie tylko drobiazgami!
pozamykaj sprzedawców Polaków! co ja mówię....., wygnaj ich z Polski! bo to nie Polacy tylko zdrajcy narodu którzy chcą zarobić żeby utrzymać rodzinę!

afera! afera! afera! nikt z was nie widział butów "adidos: ze znaczkiem adidasa? każdy chce zarobić! nasze oficjalne koszulki wyglądają całkiem inaczej i produkuje je nike! Uważam to za bardzo dobry pomysł marketingowy o ile te koszulki są dużo tańsze o oficjalnych?!
Teraz trzeba płacić za wszystko i koszulka warta 20 zeta kosztuje 300 zeta bo trzeba zapłacić za wszystkie znaki na niej więc wypuścili bielika bez korony! i myślicie że przeciętny kowalski nie kupi takiej koszulki, pamiętając reprezentację Górskiego i Piechniczka? Kupi!
Robicie z igły widły! Zbierajcie podpisy pod bojkotem firmy adidas i idźcie z tym nawet do trybunału w Strasburgu!

Prubuja Nas wynarodowic.Prosty przyklad-mlodzi za chlebem do Anglii,nie uczyc historii,zalegalizowac maryske,jakby malo bylo debili.Mozna wyliczac do rana.Trzeba to natychmiast zmienic.Bo reka w nocniku,a niedlugo pregiez i miska soczewicy we wlasnym kraju.Jak tak dalej pojdzie,to komercja doprowadzi do tego,ze wlasna matke beda wystawiac na allegro.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl