To one wygrały Opole! "Nie boimy się być sobą" - wywiad z zespołem Tulia

/ Facebook

  

W Opolu zdobyły aż trzy laury – nagrodę jury, publiczności i ZAiKS, a ich folkowe covery popularnych hitów zdobywają w sieci rekordową oglądalność. O fenomenie zespołu Tulia "Gazeta Polska Codziennie" rozmawia z jego członkiniami: Tulią Biczak, Dominiką Siepką, Patrycją Nowicką i Joanną Sinkiewicz.

Skąd u Was fascynacja muzyką tradycyjną? Gatunek ten wprawdzie zdaje się przeżywać w ostatnim czasie renesans, nadal jednak uchodzi za dość niszowy. Dlaczego postawiłyście na folk?

Każda z nas przez przypadek trafiła do zespołu pieśni i tańca – jest to doskonałe miejsce, w którym można poznać korzenie muzyki ludowej. Na co dzień słuchamy polskich zespołów folkowych. Stawiamy na folk, bo to dla nas codzienna forma śpiewu i wieloletni sposób występowania – w strojach tradycyjnych, przy akompaniamencie instrumentów ludowych.

Postanowiłyście popowe hity, jak te Depeche Mode czy Dawida Podsiadły, wykonać w wersji folkowej. Nie bałyście się efektu tak odważnego połączenia?

Nigdy nie boimy się być sobą, a w procesie tworzenia ta forma była dla nas naturalna – brzmienie zostało wypracowane z muzykami i naszym producentem muzycznym.

Jak zareagował Dawid Podsiadło na Waszą wersję „Nieznajomego”? I jak w ogóle narodził się ten pomysł? Czy na co dzień inspirujecie się właśnie znanymi twórcami, czy to był raczej sprytny sposób na zaistnienie – najpierw w internecie, a później szerzej?

To nie był sposób na zaistnienie. Nasza amatorska przeróbka utworu Depeche Mode zrobiła wrażenie na internautach, którzy przesyłali między sobą link do nagrania. Dawid Podsiadło wyraził się pozytywnie na temat naszej wersji zarówno publicznie, jak i w osobistym kontakcie z nami.

W Opolu wygrałyście trzy nagrody, jednocześnie był to Wasz drugi publiczny występ. Aż trudno w to uwierzyć! Jak wspominacie opolski występ? Denerwowałyście się? Co czułyście po odebraniu nagród?

Opole to był nasz drugi występ, pierwszym była współpraca z Natalią Nykiel i Pianohooliganem podczas gali wręczenia Fryderyków. Było to możliwe dzięki piosence, która – jak wierzymy – jest bardzo dobra (potwierdziła to specjalna nagroda ZAIKS), oraz ciężkiej pracy, finezji muzyków, naszym głosom i energii publiczności, za co jej bardzo dziękujemy.


Całość w "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Meksyk rezygnuje z Seahawków

/ flickr.com

  

Lewicowy prezydent-elekt Meksyku Andrés Manuel López Obrador poinformował o planach wycofania się z umowy na zakup ośmiu śmigłowców MH-60R Seahawk za kwotę 1.36 mld dolarów ze względu "na zbyt wysoką cenę".

Przypomnijmy że poprzedni rząd w Meksyku wystosował do USA prośbę w sprawie zakupu ośmiu wielozadaniowych helikopterów MH-60R Sea Hawk, dwudziestu silników T-700 GE 401 C, szesnastu radarów wielozdaniowych APS-153(V), dziesięciu systemów niskiej częstotliwości i czternastu systemów identyfikacji swój-obcy AN/APX-123. Meksyk chciał uzbroić helikoptery m.in. w dziesięć pocisków manewrujących AGM-114 Hellfire, pięć szkoleniowych AGM-114 M36-E9 cztery treningowe AGM-114Q, trzydzieści osiem pocisków z półaktywnym systemem naprowadzenia kierowanego APKWS II, trzydzieści torped Mk -54, dwanaście karabinów maszynowych M-240D oraz taką samą liczbę GAU-21.

Kontrakt przewidywał dostawę również pław hydroakustycznych AN/SSQ-36/53/62, systemów noktowizyjnych AN/AVS-9, dwudziestu systemów nawigacyjnych EGI, części zamiennych, pakietu szkolenia a także zapewnienie wsparcia logistyczne.

Pozytywnie do tej prośby w kwietniu br. odniósł się amerykański Departament Stanu.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl