"7x24": Nord Stream 2 to zagrożenie dla Polski. Ale Misiło nie gniewa się na Rosję... bo taka jej natura

/ Telewizja Republika/printscreen

  

Nord Stream 2 i zagrożenia płynące z budowy tego gazociągu - to był jeden z tematów poruszonych w audycji "7x24" . O dziwo, poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba zarzucił rządowi bierność, choć jest oczywistym, że działania polskiej dyplomacji w tej sprawie były intensywne. Przy okazji szef KRPM Michał Dworczyk przypomniał jak zachowywali się politycy PO wobec budowy Nord Stream 1, który również był projektem politycznym. Dość zaskakujący komentarz wygłosił poseł Nowoczesnej Piotr Misiło.

Gośćmi dzisiejszej audycji Katarzyny Gójskiej "7x24" - na antenie Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika - byli Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Michał Dworczyk (PiS), Piotr Misiło (Nowoczesna), Michał Szczerba (PO), oraz Mirosław Maliszewski (PSL), Jarosław Porwich (Wolni i Solidarni)

Pierwszym tematem rozmów, był projekt Nord Stream 2.

- Nord Stream 2 może być elementem wojny hybrydowej, mówi się o szantażach energetycznych. Mam wrażenie, że jest w tym temacie mało skuteczności ze strony rządu - stwierdził polityk opozycji.

Szczerba dodał, że działania premiera Morawieckiego w tym zakresie to jedynie "machanie szabelką".

Na te absurdalne zarzuty odpowiedział mu Michał Dworczyk, który przypomniał, jak PO wręcz wspierało budowę również politycznego projektu, jakim był Nord Stream 1.

- Nord Stream 1 również był projektem politycznym. Niektórzy politycy PO wręcz go wspierali. Nieprawdą jest, że rząd w sprawie Nord Stream 2 jest nieskuteczny. Jest stanowisko państw regionu oraz USA - przypomniał Dworczyk.

Mirosław Maliszewski z kolei zwrócił uwagę na nieskuteczność polityki europejskiej wobec Rosji.

- Putin rozgrywa swoją politykę, Komisja Europejska nie potrafi nic z tym zrobić. Cierpi na tym Polska. Być może nie powinniśmy prowadzić polityki konfrontacji wobec Rosji - powiedział polityk.

Politycy w studio zgodzili się, że Nord Stream 2 zagraża bezpieczeństwu Polski, jednak Piotr Misiło z Nowoczesnej stwierdził, że "nie powinniśmy obrażać się na Rosję" za budowę gazociągu, bo... taka jest natura tego państwa.

- Oni tak robią politykę od kilkuset lat

- powiedział Misiło.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaki wpływ na nasz organizm mają bakterie?

/ qimono

  

Istnieje wiele stereotypów, które sprawiają, że patrzymy na obecność w naszym organizmie bakterii wyłącznie negatywnie. Widzimy w nich źródło chorób i zakażeń. Jaka jest prawda?

Bakterie żyjące w naszym organizmie spełniają jednak bardzo ważne role w wielu procesach zachodzących w organizmie, między innymi:
- wspomagają proces trawienia,
- wspierają układ odpornościowy,
- regulują ilość hormonów,
- wytwarzają witamy.

Serotonina, ważny hormon i neuroprzekaźnik, wytwarzany jest w 95% w jelitach. Związek ten oddziałuje na mózg, a zwłaszcza na podwzgórze, które steruje naszymi emocjami. Jej obecność w mózgu oznacza dobrostan, przyjemność, zadowolenie.
Tzw. mikrobiota, czyli jelitowa flora bakteryjna, składa się ze stu tysięcy miliardów bakterii, które wpływają na naszą osobowość i zachowanie, a także mogą decydować o tym, czy jesteśmy nieśmiali czy zuchwali, spokojni czy agresywni.
Warto więc zadbać o jakość naszej flory bakteryjnej i unikać antybiotyków, środków przeciwbólowych, specyfików na zgagę, które niszczą naszą florę bakteryjną. Należy też pamiętać o spożywaniu produktów z dużą ilością błonnika.

Interesujący i przystępny wykład  dr Pawła Grzesiowskiego doskonale przybliża ten ważny temat.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl