Skandaliczna "zabawa" pod Sejmem. Posłowie: "Absolutne moralne dno", "Liczę, że zareaguje prokuratura"

/ twitter.com/@DariuszMatecki (screenshot)

  

Dziś na naszym portalu prezentowaliśmy nagranie ze skandalicznej "zabawy", którą urządzono podczas tzw. protestu wspomagającego protest niepełnosprawnych. Przy okrzykach i gromkich śmiechach obrzucano jajami podobizny najważniejszych osób w państwie. - Mam nadzieję, że zareaguje prokuratura - mówił w programie Katarzyny Gójskiej 7x24 poseł Tomasz Rzymkowski. - To jest absolutne moralne dno, to jest coś obrzydliwego - dodał Dominik Tarczyński.

Skandaliczną "zabawę" zorganizowaną na manifestacji pod budynkiem Sejmu przedstawił na Twitterze vloger Dariusz Matecki. Umieszczone na taczkach portrety przedstawicieli władz państwowych - prezydenta Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, stały się w tej "zabawie" tarczami, w które uczestnicy protestu celowali jajami. Inicjatorzy namawiali osoby niepełnosprawne do udziały w tej "zabawie". 

- Rzucaj, dobrze robisz, jak pięknie w Kuchcińskiego rzuciłeś, jeszcze ci Duda został (...) Jeszcze w Dudę, rzuciłeś w Kuchcińskiego, rzuciłeś w Karczewskiego, jeszcze w Dudę

- mówiła do niepełnosprawnego mężczyzny rozdająca jaja kobieta.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Pięknie w Kuchcińskiego rzuciłeś, jeszcze ci Duda został". Jarmarczna "zabawa" na proteście pod Sejmem

Dziś skandaliczną "zabawę" komentowali goście programu "7x24" Katarzyny Gójskiej.

- Doszło do popełniania przestępstwa i to podwójnego. Po pierwsze doszło znieważenia głowy państwa, prezydent jest osobą pod szczególną ochroną prawna. Mieliśmy do czynienia również z podżeganiem, które także należy traktować jako przestępstwo. Mam nadzieje, że zareaguje prokuratura. Od takich błahostek zaczynają się poważniejsze kwestie, pamiętamy historię śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim, którego też znieważano

- mówił poseł Kukiz'15, Tomasz Rzymkowski.

Zdaniem Dominika Tarczyńskiego z PiS, mieliśmy do czynienia z "żenującym spektaklem".

- (...) demoniczne śmiechy podczas rzucania jajkami w wizerunki. To były śmiechy nie tylko z rzucania, ale też śmiechy z tego człowieka, który rzucał, tego wykorzystanego do tego niepełnosprawnego. To jest absolutne moralne dno, to jest coś obrzydliwego – nie wierzyłem na własny oczy w to, co widzę

- mówił parlamentarzysta. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sieć pochłania dzieci

Smartfon / pixabay.com/Riala/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Co trzeci nastolatek korzysta z komórki po północy, śpią niewiele - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Jak czytamy, "cyfrowe dzieci" śpią coraz krócej, pochłonięte przez telewizję, internet, gry komputerowe czy smartfony.

Przez stałą obecność urządzeń cyfrowych co trzeci nastolatek zabiera się do lekcji dopiero dwie godziny przed północą - wynika z badania Centrum Profilaktyki Społecznej, które poznała "Rz"

- czytamy w dzienniku.

W rozmowie z "Rz" prof. Mariusz Jędzrzejko z CBS, jeden z kierowników projektu badawczego, podkreśla, że niekontrolowane użytkowanie technologii cyfrowych ma wpływ na rozwój dziecka i - jak zaznaczył - pociąga wysokie ryzyko niedosypiania, a to prowadzi do zaburzeń funkcjonowania: zmęczenia, niskiej koncentracji, trudności w nauce.

- Sondaż objął ponad tysiąc uczniów mających od 10 do ponad 17 lat (z pięciu województw). Niezależnie od tego opiniami na temat korzystania przez dzieci z urządzeń cyfrowych podzieliło się ok. stu rodziców. Wnioski są alarmujące. Telefon komórkowy jest ostatnim urządzeniem cyfrowym, z jakim dziecko ma kontakt, zanim zaśnie, i pierwszym, po które sięga po przebudzeniu - wskazuje badanie - czytamy w gazecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl