Skandaliczna "zabawa" pod Sejmem. Posłowie: "Absolutne moralne dno", "Liczę, że zareaguje prokuratura"

/ twitter.com/@DariuszMatecki (screenshot)

  

Dziś na naszym portalu prezentowaliśmy nagranie ze skandalicznej "zabawy", którą urządzono podczas tzw. protestu wspomagającego protest niepełnosprawnych. Przy okrzykach i gromkich śmiechach obrzucano jajami podobizny najważniejszych osób w państwie. - Mam nadzieję, że zareaguje prokuratura - mówił w programie Katarzyny Gójskiej 7x24 poseł Tomasz Rzymkowski. - To jest absolutne moralne dno, to jest coś obrzydliwego - dodał Dominik Tarczyński.

Skandaliczną "zabawę" zorganizowaną na manifestacji pod budynkiem Sejmu przedstawił na Twitterze vloger Dariusz Matecki. Umieszczone na taczkach portrety przedstawicieli władz państwowych - prezydenta Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, stały się w tej "zabawie" tarczami, w które uczestnicy protestu celowali jajami. Inicjatorzy namawiali osoby niepełnosprawne do udziały w tej "zabawie". 

- Rzucaj, dobrze robisz, jak pięknie w Kuchcińskiego rzuciłeś, jeszcze ci Duda został (...) Jeszcze w Dudę, rzuciłeś w Kuchcińskiego, rzuciłeś w Karczewskiego, jeszcze w Dudę

- mówiła do niepełnosprawnego mężczyzny rozdająca jaja kobieta.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Pięknie w Kuchcińskiego rzuciłeś, jeszcze ci Duda został". Jarmarczna "zabawa" na proteście pod Sejmem

Dziś skandaliczną "zabawę" komentowali goście programu "7x24" Katarzyny Gójskiej.

- Doszło do popełniania przestępstwa i to podwójnego. Po pierwsze doszło znieważenia głowy państwa, prezydent jest osobą pod szczególną ochroną prawna. Mieliśmy do czynienia również z podżeganiem, które także należy traktować jako przestępstwo. Mam nadzieje, że zareaguje prokuratura. Od takich błahostek zaczynają się poważniejsze kwestie, pamiętamy historię śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim, którego też znieważano

- mówił poseł Kukiz'15, Tomasz Rzymkowski.

Zdaniem Dominika Tarczyńskiego z PiS, mieliśmy do czynienia z "żenującym spektaklem".

- (...) demoniczne śmiechy podczas rzucania jajkami w wizerunki. To były śmiechy nie tylko z rzucania, ale też śmiechy z tego człowieka, który rzucał, tego wykorzystanego do tego niepełnosprawnego. To jest absolutne moralne dno, to jest coś obrzydliwego – nie wierzyłem na własny oczy w to, co widzę

- mówił parlamentarzysta. 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Państwo Netanjahu mają duży problem

/ twitter.com/screenshot/@skhunterinfo

  

Sara Netanjahu, żona premiera Izraela Benjamina Netanjahu, usłyszała zarzuty sprzeniewierzenia ok. 100 tys. dolarów z państwowych środków oraz nadużycia zaufania - powiadomiło dzis izraelskie ministerstwo sprawiedliwości.

Zdaniem śledczych Sara Netanjahu miała przeznaczyć 100 tys. dolarów na usługi cateringowe świadczone dla rezydencji premiera w Jerozolimie.

Zarzut w tej samej sprawie usłyszał też były wiceszef biura premiera Ezra Saidoff.

Jak pisze "Haarec", Sara Netanjahu w latach 2010-13 zlecała personelowi składanie zamówień na posiłki w wykwintnych restauracjach, podczas gdy w siedzibie premiera był obecny kucharz. Izraelskie prawo zabrania zamawiania cateringu do rezydencji z zewnątrz podczas obecności personelu kuchennego.

Dochodzenie w tej sprawie ruszyło w 2015 r. - informuje "Haarec".

Premier uznał zarzuty wysunięte wobec jego żony za "absurdalne i nieuzasadnione".

68-letni Netanjahu jest szefem rządu Izraela od 2009 roku. Wcześniej sprawował tę funkcję w latach 1996-99. Premier i jego żona Sara byli już wcześniej zamieszani w skandale korupcyjne.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl