Petru i reszta wstydu nie znają! Patrzysz na zdjęcia i nie wierzysz, że ktoś jest do tego zdolny

/ / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Kiedy do Sejmu z odsieczą dla protestujących nadciąga sam "Bolek", byli posłowie Nowoczesnej nie chcą pozostać w tyle. Postanowili więc dorzucić swoje trzy grosze... I lansują się pchając - oczywiście, w obecności kamer - wózki z niepełnosprawnymi dziećmi. Zachowanie Ryszarda Petru i jego koleżanki Joanny Scheuring-Wielgus zostało ocenione dość dosadnie.

Komu na rękę jest protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie, wiadomo. Ale tak cyniczne wykorzystanie pokrzywdzonych osób ku własnej popularności woła o pomstę. 

Nie dość, że zarówno obecni, jak i byli posłowie Nowoczesnej wykorzystują protestujących w Sejmie rodziców niepełnosprawnych do walki politycznej, to w dodatku na ich krzywdzie kreują swój wizerunek. I uprawiają niesmaczny lans, mający przysporzyć im popularności.

O opozycji, która dziś broni osób niepełnosprawnych protestujących w Sejmie RP, a nie tak dawno maszerowała w „czarnych protestach”, gdzie walczono o prawo do aborcji, także dzieci niepełnosprawnych, pialiśmy już nieraz.

Oto jak "niepolitycznie", z troską i skupieniem Ryszard Petru wraz ze swoją koleżanką pochyla się nad losem niepełnosprawnych, dorosłych już dzieci.

Na taką obłudę zareagowali internauci:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Władze Kambodży chcą ukarać... tłumacza. Zarzut to "szkalowanie kraju"

Premier Kambodży Hun Sen / CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18234954

  

Kara do trzech lat więzienia grozi kambodżańskiemu tłumaczowi za udział w powstawaniu filmu dokumentalnego o handlu dziećmi - poinformowała żona mężczyzny. Władze w Phnom Penh zarzucają mu szkalowanie kraju poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji

47-letni Rath Rott Mony, który w zeszłym tygodniu próbował wyjechać wraz z rodziną przez Tajlandię do Holandii, na prośbę władz kambodżańskich został aresztowany w Bangkoku i odesłany do swego kraju. Tam umieszczono go w areszcie śledczym.

Mony współpracował jako tłumacz przy powstawaniu 30-minutowego filmu dokumentalnego pod tytułem "Moja mama mnie sprzedała: Kambodża, gdzie dziewictwo jest towarem". W październiku film został wyemitowany przez rosyjską telewizję RT (dawniej Russia Today).

Władze w Phnom Penh twierdzą, że Mony mówił występującym w filmie kobietom i dziewczynkom, co mają mówić, i w ten sposób przyczynił się do celowego rozpowszechniania fałszywych informacji.

W rządzonej autorytarnie Kambodży od ponad 30 lat twardą ręką władzę sprawuje premier Hun Sen, znany ze zdecydowanego rozprawiania się z opozycją.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl