Polacy dokonali miażdżącej oceny Schetyny. Tak fatalnego wyniku nie uzyskał chyba nigdy żaden polityk

Grzegorz Schetyna / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Nie od dziś wśród politologów i ekspertów powszechnie znana jest opinia, że Grzegorz Schetyna – przewodniczący Platformy Obywatelskiej – to polityk typowo gabinetowy. Do cech lidera brakuje mu m.in. charyzmy. "Wiadomości" TVP zapytały Polaków o to, czy ich zdaniem, Schetyna poprowadzi PO do zwycięstwa w wyborach samorządowych. Wynik jest dla lidera Platformy co najmniej miażdżący.

Czy Grzegorz Schetyna poprowadzi Platformę Obywatelską do zwycięstwa w wyborach samorządowych?

Tak brzmi sondażowe pytanie Pollster dla "Wiadomości" TVP.

Tak – odpowiedziało... 7 proc. ankietowanych. Nie – 59 proc. 34 proc. nie ma zdania na ten temat.

Przypomnijmy, że od miesięcy Grzegorz Schetyna jest też liderem rankingu nieufności do polityków. W kwietniu nieufność do niego zadeklarowało 46 proc., a ufało mu tylko 21 proc. badanych. Obojętny stosunek do lidera PO wyraziło 20 proc.pytanych przez CBOS.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cena benzyny nie jest związana z polską polityką

/ pixabay.com/JirkaF/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa nie ma najmniejszego związku z tym, co się dzieje w polskiej polityce - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ceny benzyny wpływa m.in. sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Szef rządu podkreślił, że ceny benzyny na stacjach paliw "właściwie w stu procentach" zależą od dwóch czynników - sytuacji geopolitycznej oraz od siły dolara względem złotówki.

Morawiecki dziś rano w RMF FM był pytany m.in. o sytuację na rynku paliw oraz o szanse na to czy w najbliższym czasie ceny na stacjach paliw ulegną obniżeniu.

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa, niż była wcześniej, nie ma najmniejszego związku - zero po prostu związku - z tym co się dzieje w polityce polskiej. Jest to wyłącznie związane z wypowiedzeniem układu z Iranem przez Stany Zjednoczone o zakazie produkcji broni jądrowej przez Iran, jak również z niepokojami na Bliskim Wschodzie i zacieśniającą się polityka pieniężną Stanów Zjednoczonych, która powoduje, że dolar jest coraz mocniejszy - a ropę sprzedaje się w dolarach

 - ocenił Morawiecki.

Premier zapytany o możliwość obniżek cen benzyny w okresie wyjazdów wakacyjnych, np. poprzez obniżenie akcyzy na paliwa odpowiedział, że ma nadzieję, że benzyna będzie tańsza, "ale zależy to od tego, czy złotówka się umocni względem dolara, od tego czy sytuacja na świecie się uspokoi".

Rząd oczywiście patrzy na to, reaguje i staramy się oczywiście, żeby wszystko to było w jak najlepszym porządku

- zapewnił Morawiecki.

Szef rządu zwrócił również uwagę, że mimo, iż cena za baryłkę ropy naftowej wzrosła o ok. 60 proc., to cena benzyny na stacjach benzynowych wzrosła o 10-15 proc.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl