Polacy dokonali miażdżącej oceny Schetyny. Tak fatalnego wyniku nie uzyskał chyba nigdy żaden polityk

Grzegorz Schetyna / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Nie od dziś wśród politologów i ekspertów powszechnie znana jest opinia, że Grzegorz Schetyna – przewodniczący Platformy Obywatelskiej – to polityk typowo gabinetowy. Do cech lidera brakuje mu m.in. charyzmy. "Wiadomości" TVP zapytały Polaków o to, czy ich zdaniem, Schetyna poprowadzi PO do zwycięstwa w wyborach samorządowych. Wynik jest dla lidera Platformy co najmniej miażdżący.

Czy Grzegorz Schetyna poprowadzi Platformę Obywatelską do zwycięstwa w wyborach samorządowych?

Tak brzmi sondażowe pytanie Pollster dla "Wiadomości" TVP.

Tak – odpowiedziało... 7 proc. ankietowanych. Nie – 59 proc. 34 proc. nie ma zdania na ten temat.

Przypomnijmy, że od miesięcy Grzegorz Schetyna jest też liderem rankingu nieufności do polityków. W kwietniu nieufność do niego zadeklarowało 46 proc., a ufało mu tylko 21 proc. badanych. Obojętny stosunek do lidera PO wyraziło 20 proc.pytanych przez CBOS.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Miał dość mówienia o żołnierzach Armii Krajowej - więc zbezcześcił polską flagę

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/aganyga

  

35-letni obywatel Białorusi miał zerwać biało-czerwoną flagę powiewającą nad obeliskiem upamiętniającym poległych żołnierzy ze zgrupowania „Ruczaj” Armii Krajowej w Warszawie. Mężczyzna usłyszał zarzuty w prokuraturze.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia przy ulicy Pięknej w Warszawie. Spacerująca tam kobieta zauważyła mężczyznę, który niszczy polską flagę umieszczoną na pomniku poległych żołnierzy ze zgrupowania "Ruczaj" AK. Kobieta powiadomiła policję.

Według relacji świadka, obywatel Białorusi wziął jedną z umieszczonych tam polskich flag i rzucił ją dwóm psom, z którymi wyszedł na spacer. Chwilę później sam zaczął ją deptać. Mężczyzna został zatrzymany.

- poinformował nadkom. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Śródmieście.

35-latek miał tłumaczyć policjantom, że zachował się w ten sposób, bo ma dość mówienia o żołnierzach Armii Krajowej.

Mężczyzna został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Tam został mu przedstawiony zarzut z artykułu 137 p. 1 kodeksu karnego, który stanowi, że "kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

Jak informuje policja 35-latek legitymował się Kartą Polaka, czyli "dokumentem potwierdzającym przynależność do Narodu Polskiego (...) może być ona przyznana osobie, która deklaruje przynależność do Narodu Polskiego (…) i wykaże swój związek z polskością". Z danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców wynika, że taki dokument od 2014 roku otrzymało 6,5 tysiąca obywateli Białorusi.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl